Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Meni uglavnom od 7h ujutru do 23h uvece ostane 20tak..do 30 posto plafon uz oko 7 do 8h ekrana..i to je ekstra.
Sta se danas desilo..misterija je..
 
@uzvarb
I meni je od sinoc curila baterija na mi 9t. Video sam da mi je dugo stajalo da se azurira facebook feature. Klikom na notifikaciju nestala je ali se kasnije ponovo pojavila na kratko. kao da je android zabagovao i non stop pokusavao da zavrsi instalaciju. Posle sam cackao po podesavanjima i nekoliko puta restartovao telefon i baterija se vratila na staro. Za svaki sliucaj obrisao sam i kes za playstore i play services.
 
Tebe nesto zeza. Wifi trazenje je brzo a gps pogotovo, instant maltene

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Nadje on gps lokaciju, ali me baca iz ulice u ulicu stalno, kao da nisam u mestu... Vrti me u krugu od 10 metara recimo i nikad nije tacno tu gde jesam, samo se pomera... To je tokom gps navodjenja u beogradu, recimo, neupotrebljivo...
 
Poslednji global je imao "bug" na kom je ultrawidekamera mogla da snima 4k60fps ako se prvo sve podesi na wide pa prebaci na ultrawide, na poslednjem developer romu su ispravili, sad ne moze da snima 4k60fps nikako.
Evo danas sam probao fabričku app (Camera) i isti slučaj koji spominješ: ako prvo podesiš UHD 4K 60fps za Main kameru, zatim prebaciš na Ultra wide kameru i počneš snimanje, snimak će biti u 60fps - iako takvo podešavanje ne postoji za tu kameru :D. Razlika između 30fps i 60fps na snimku Ultra wide kamerom je baš primetna: u 60fps je mnogo tečniji snimak (bez seckanja tj. deluje mnogo prirodnije i udobnije za oči).


Nadje on gps lokaciju, ali me baca iz ulice u ulicu stalno, kao da nisam u mestu... Vrti me u krugu od 10 metara recimo i nikad nije tacno tu gde jesam, samo se pomera... To je tokom gps navodjenja u beogradu, recimo, neupotrebljivo...
Ugasi telefon, pa ga upali ponovo. Meni se je jednom Google navigacija zabagovala i nikako nije htela da nađe moju poziciju ... i gašenjem/paljenjem telefona sam rešio problem.
 
Poslednja izmena:
Koju verziju xeu preporučujete? Uskoro pada unlock pa se spremam. :D

Kontam da za sada treba izbegavati android 10, ako ništa drugo onda zbog GCam koja još ne radi lepo.
 
Meni je 9.8.1. sasvim fino radio, to je ujedno i zadnji Android Pie build.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Au, ja sam mislio da je Android 10 počeo sa 9.9.3/9.9.6, tek sad vidim da ga je Mi 9 dobio pre mesec dana još.. verovatno je to neka beta bila tako rano?
 
Sve je to beta. Ceo xiaomi.eu ako nije stable verzija se zasniva na weekly Chinese beti.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
A pa jeste, čim se pojavila beta za desetku, odmah su izbacili. Prvi build je bio prilično bagovit ali su ispeglali dosta sada. Jedino što gcam ne radi, ali to je do gcama. Prošle nedelje nije izašao novi build, čeka se miui 11 sada.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Pa da jedno 250e sigurno u startu. Mi 9t opet je samo 30-35e skuplji tako da tu ne bi trebalo biti dileme.

Mada, mozda nas iznenade cenom :d
 
Pa da jedno 250e sigurno u startu. Mi 9t opet je samo 30-35e skuplji tako da tu ne bi trebalo biti dileme.

Mada, mozda nas iznenade cenom :d
Možda Mi9 SE malo pojeftini s obzirom da dobija konkurenciju u istom cjenovnom razredu. Ovaj Mi9 Lite ima bolju bateriju, microsd slot i 3.5 mm port za slušalice, što SE nema.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Užas su mu noćne fotke, sramota je da su ovoliko lošije od prošlogodišnjeg modela.
Razmišljam da prodam moj i uzmem mi8.
 
Mislim da je meizu bio prvi

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Prvi je ZTE sa Axon 10 Pro modelom doneo ovaj 48MP senzor sa OIS, tamo jos u februaru je bio predstavljen. [emoji4]
 
Ko o čemu, baba o uštipcima, ja o bateriji. Polako kreće da me nervira to šarenoliko trajanje baterije. Pa me zanima koliko preko noći vama ode baterije.
Na F1 koji sam pre ovog koristio je to iznosilo 2 do 3 posto. A ovde od 15 do 20...pogasen net, wi fi..gps..ukljucena stednja...jel moguce da nikako da srede softver jer ja drugo objasnjenje nemam..klonirano isto koristim i ovaj kao i prethodni telefon..i baterija ne traje procentualno krace za njen kapacitet..nego to kedan dan kao mutava drzi i uvece ostane 20 posto uz cca 7 sati ekrana..a sutradan..jedva 2 sata i 35 posto u 16h...popodne..

Telefon je iz VIPa.. a drugaru doneli iz kine mi9, em ima noviji softver..sa doduse kineskim smecem, al baterija mu traje 2 dana lagano..a izuzetno je opterecen pozivima jer je to sluzbeni telefon.
 
Poslednja izmena:
Flesni rom, kod mene nema potrosnje nocu. Ukljucen mi je automatski airplane mod od 23-5h

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ne flesuje mi se nista iz 2 razloga, 1. Nisam flesovao ni jedan telefon sigurno deceniju, pa sam opasno zardjao u tome. A drugo je garancija VIPa...
Sve kontam uskoro ce android 10..pa mozda nesto bude drugacije. Ali update za ovaj telefon nije ni blizu ucestao kao za F1 i A1 koji sam imao pre njih svih.
 
Koliko znam root i ostale gluposti ne utiču na ostvarivanje garancije kod Xiaomi telefona.
 
Ko o čemu, baba o uštipcima, ja o bateriji. Polako kreće da me nervira to šarenoliko trajanje baterije. Pa me zanima koliko preko noći vama ode baterije.
Na F1 koji sam pre ovog koristio je to iznosilo 2 do 3 posto. A ovde od 15 do 20...pogasen net, wi fi..gps..ukljucena stednja...jel moguce da nikako da srede softver jer ja drugo objasnjenje nemam..klonirano isto koristim i ovaj kao i prethodni telefon..i baterija ne traje procentualno krace za njen kapacitet..nego to kedan dan kao mutava drzi i uvece ostane 20 posto uz cca 7 sati ekrana..a sutradan..jedva 2 sata i 35 posto u 16h...popodne..

Telefon je iz VIPa.. a drugaru doneli iz kine mi9, em ima noviji softver..sa doduse kineskim smecem, al baterija mu traje 2 dana lagano..a izuzetno je opterecen pozivima jer je to sluzbeni telefon.
Zato što je iz Kine zato i ima dobru bateriju. Oni nemaju Google play servise koji srču bateriju.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
jeste da upadam kao padobranac ali meni na poku sve te sitne probleme (baterija,kamera,xiaomi servisi...) rešio fleš global roma sa nule...dakle ništa rikaveri,twrp,sve po ofišl gajdu...baterija kida a inače solidno arčim baš gugl servise.ne verujem da to ikako može da utiče na garanciju,jer su sve oficijalni servisi.
 
jeste da upadam kao padobranac ali meni na poku sve te sitne probleme (baterija,kamera,xiaomi servisi...) rešio fleš global roma sa nule...dakle ništa rikaveri,twrp,sve po ofišl gajdu...baterija kida a inače solidno arčim baš gugl servise.ne verujem da to ikako može da utiče na garanciju,jer su sve oficijalni servisi.

Ne znam kako možemo da poredimo različite telefone. Niti isti procesor, niti isti displej, niti ista veličina baterije.
 
Nazad
Vrh Dno