Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Verovatno moraš da uradiš brisanje svega u telefonu ... instalaciju na prazan hardver.
 
Enigma mi je, iskreno. Mislim, nije da ne mogu da koristim Android 9, ali koja je poenta ako sam ograničen.

Pa i ja sumnjam na firmware za otisak prsta ili sam kontroler za digitajzer... Očigledno je software.


Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Izgleda da sam problem rešio tako što sam nakon komplet brisanja i ponovnog instaliranja miui11 sa A10, isključio čitač otiska prsta i nisam vratio podešavanja sa mi naloga. Poredio sam Mi9 sa Mix 2S, u svakodnevnom radu mi9 je za nijansu brži, kod igrica se primeti više (iako se ne igram puno). Kamera sa GCam skoro da i nema razlike iskreno, malo više detalja kod mi9 u slabijim svetlosnim uslovima, sa stock je bolji mi9 (plus wide). Video definitivno bolji na mix 2s (mi8), ipak radi ois bolje posao. To je neko moje zapažanje. Baterija je bolja kod mi9 kao i ekran-2 klase iznad kod mi9 definitivno. Zadržaću ga neko vreme svakako.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Back to miui :)

753f834a9265a999d6ee55f01eb2d47d.jpg
 
Poslednja izmena:
Probao sam i njega pre jos, volim petak ujutru uz kaficu da flesnem beticu [emoji16]

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Evo puna tri dana mi već traje baterija: trenutno je na 35% (SOT 03:45 tj. nisam ga nešto mnogo koristio), a što je najinteresantnije - sad videh da mi je sve vreme bio upaljen "Location" (zaboravio sam da ga isključim u petak, posle zadnje upotrebe navigacije).
Screenshot-2020-03-01-22-14-48-868-com-miui-securitycenter.png
Screenshot-2020-03-01-22-14-43-168-com-miui-securitycenter.jpg
 
Ja na mi9t pro ne vidim nikakvu razliku izmedju xeu i miroom

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Bilo bi cudno da se vidi razlika posto su oba zasnovana na istom kineskom beta buildu. Razlike su mozda minorne ispod haube.

Verovatno cu preci na sledeci stable build kad izadje, mada mi derpfest prirastao srcu isto [emoji16]

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ima izgleda neki update sistema od 600mb, o cemu se radi?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pojma nemam o cemu pricas.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ima apdejta, upravo skidam:
Screenshot-2020-03-05-22-01-23-508-com-android-updater.jpg
 
Ja nikakve promene nisam primetio.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Instalirao sam ga ... i odmah sam uočio drugačiji "klik" zvuk (na "tap").
 
Ne znam na sta mislis?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pa lepo napisah, posle apdejtovanja se telefon "glasa" drugačije: ispušta drugačiji i jači "klik" zvuk prilikom pritikska na ekran (meni je ta opcija uključena).
 
Ko je na derpfestu ili bilo koji drugi aosp rom, konvertujte particiju u twrp na f2fs, mnogo su vece read/write brzine

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Umirem od smeha svaki put kad procitam derpe fest :d
 
I mene nervira naziv roma, ko neki klinci da ga rade :)

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Što je najjače 90% romova i rade klinci u slobodno vreme a opet bude podjednako stabilan ako ne i stabilniji nekad nego što ovi xiaomi inženjeri rade [emoji16]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Dečko koji je u temelju promenio android zajednicu, pretalentovan programer a zanimljiva stvar je da je počeo da radi u apple-u i čak nisu imali ništa protiv da nastavi sa radom na magisk-u [emoji16]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima li ko na xiaomi eu trenutno na zadnjoj verziji? Interesuje me da li su FSG i dalje one stare ili su stavili gestures kao na pixelima i apple-u?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ima li ko na xiaomi eu trenutno na zadnjoj verziji? Interesuje me da li su FSG i dalje one stare ili su stavili gestures kao na pixelima i apple-u?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Evo sam sebi da odgovorim..
Ima nove gestures kao ja Pixelima i IOS i rade odlicno.. Jos uvijek su u beti, ima nekih sitnih bagova ali sve u svemu svakako bolje nego starije verzije FSG..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Xiaomi.eu romovi su otisli u k.
Flesovao zadnju betu preko stare pre neki dan i pocelo neko kocenje, baterija curi..

Izadje extended ui novi build, flesnem njega na formatiranu particiju, vrti logo i nece dalje, mora stariji vendor.

Flesnem poslednji derp kad ono zeza touch mora ispravljeni build. Flesnem i to. Uff.

Fantastican rom, ne menjam ga do Miui 12, bateriju ne mogu da potrosim

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Puko mi je ekran na mi 9, skroz crno nista ne vidim osim malog piksela u gornjem uglu. Jel zna neko koja je cena zamene ekrana i ko u Beogradu to radi i da li se isplati uopste?
 
Nazad
Vrh Dno