Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Jedini Rus kome verujem kada uradi review :)
https://youtu.be/ZKid8sL6UEI

- stock kamera lošija u svim uslovima u odnosu na mi8/mix3/mi2s

-gcam izvlači malo situaciju ali opet primetno lošija nego gcam na mi8/mix3/mi2s

- eis na 4k snimku u 30fps bolji od mi8/mix3/mi2s u dnevnim uslovima ali zato ga ovi jedu u LL jer imaju ois.

- zvučnik kaže da je isti kao na mix3

- vibra motor isti kao na mix3, znači verovatno prosek

-otisak po njemu odličan

- ekran identičan kao na mix3

- s855 brutalan soc :) CPU stres test od 30minuta pokazao kako malo throtluje (kada bi neko pustio ovaj test u s10 temi [emoji23] ), GPU faktički ne obara performanse ni posle dužeg igranja. Možda prvi soc koji gura shadowgun legends u 60fps na ultra grafi ( na s845 ne smem da pomislim na ove setingse , mob postaje rerna za 10min, + reze dosta ) . Baterija skoro identična kao ma mix3 sem kada se igraju igre ,tu je stedljiviji osetno.


72709eb7899563f0847e1f941d387003.jpg


Sve u svemu čeka se neki telefon sa s855 i istom kamerom kao na pixel4 :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jako sam poceo da se dvoumim izmedju mix3 i ovog, ali s obzirom da igrice uopste ne igram ovo sto je meni bitno bice isto ili bolje na mix 3, ekran, zvuk, kamera, baterija. Posto mi je mix 3 trenutno najlepsi tel u ponudi sad sam gotovo 100% siguran da cu na njega ici, hvala za ovo [emoji4]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koliko sam uspeo da testiram kameru na otvaranju Mi Store-a stock kamera na Mi 9 je pravila lepše slike od stock i GCam na Mi 8. Tekst je bio osetno oštriji na Mi 9 npr i imao je bolji kontrast. Možda je to i do softvera. Sad drugo je testiranje u real life-u i na prirodnom svetlu. Meni se svidela wide kamera i to je to. Definitivno bih se radije odlučio za Mix 3.
 
Isti utisak sam i ja stekao sinoć u radnji, stock vs stock, Mi9 hvata širi kadar od Mi8, i malo su oštrije slike

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U vezi kvaliteta mi9 i mi8 fotki iz radnje, moze to biti i od kvaliteta samog ekrana, ako je u mi9 ekran kvalitetniji to jest daje bolji prikaz
 
Biće popust za par dana na aliju za verziju 6/64gb.

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi koji su kupili ovaj telefon, mozete li da napisete neke utiske iz prve ruke? Cime ste odusevljeni a cime nezadovoljni?
 
Ocekivane cip i dizajn na nivou rn7 pro, baterija slabija opet ocekivano ali ako nista 300mah vise nego prosle godine i sd 675 koji je stedljiviji od sd 660. Svakako ne treba zaboraviti ni amoled panel sto ce pomoci autonomiji.

U globalu ozbiljan je ovo upgrade u odnosu na mi a2. Bas ozbiljan, ako bude sve ovako i oko 250e na kp stvarno bez konkurencije.
 
Još ako bude mogao da si kupi i u 9x verziji global, a ne samo A3

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ovi ne mogu ni text da prevedu kako treba [emoji23] [emoji23]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Još ako bude mogao da si kupi i u 9x verziji global, a ne samo A3

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Tesko, mada ko zna, svasta je stizalo na KP, uzimali su ljudi i Mi 8 SE kineski pa udarali miui eu rom.
Uvek moze iz Kine da se poruci i da te saceka porez i carina :d
 
Koji senzor kamere ima mi 9 se?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
^ Još da ubace UFS i bombona.
UFS ti je prakticno nebitan, sa 4-6GB memorije se prakticno sve aplikacije drze u memoriji, UFS pravi razliku kad se ucitava velika igra, ili kad se restartuje telefon pa se ucitavaju opet sve aplikacije.

Izmedju dobrog eMMC (posto ima uzasnih) i UFS nema toliko velike razlike u realnom koriscenju, ista prica kao za NVMe i SATA SSD u racunarima.
 
Sigurno hoce, kada vec ima Mi8 i Mix 3 ne vidim razlog da ne bude i Mi9. Samo je pitanje kada. [emoji4]
 
Trebalo bi da ima u win winu i emiju, a oni su povezani sa mtsom

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
To nisu operateri.
 
Pa dodje ti na isto, oni imaju potpisan ugovor sa mtsom. Mts nema dirketno prava da nabavi odredjenu marku telefona, dok win win ima, prakticno se siri ponuda telefona operatera, dok je sve ostalo isto. Ovo u inostranstvu postoji vec dugi niz godina. Sem toga operateri retko obaraju cene, dok to zvanicnim dilerima nije slucaj.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Pa dodje ti na isto, oni imaju potpisan ugovor sa mtsom. Mts nema dirketno prava da nabavi odredjenu marku telefona, dok win win ima, prakticno se siri ponuda telefona operatera, dok je sve ostalo isto. Ovo u inostranstvu postoji vec dugi niz godina. Sem toga operateri retko obaraju cene, dok to zvanicnim dilerima nije slucaj.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Ta ekipa me ne zanima.

Kad se kaže operateri, misli se na ta tri što imamo. Odnosno dva. Telenor i Vip jedino što valja.
 
Nazad
Vrh Dno