Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Takodje, na miui 11 stvarno gura baterija fino, bez 6 sot skoro nikada. Bukvalno radi ultra stabilno da ne planiram da menjam stock.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Tebi je tu nešto bagovalo ... kod mene na MIUI 11 / Android 10, ladno izvuče 6h a ide i do 7-8h (ovisno o snazi osvetljenja ekrana).
Pa baguje i na stable i na xeu i na miroom? Nesto mi je tesko da poverujem u to ispreno.. Cak sam probao i debloat, da obrišem aplikacije fabricke koje ne koristim.. To mi je dodalo mozda pola sata sot-a vise i to je to..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Šta da ti kažem, guraj onda taj ROM koji ti vrši posao.
 
Kako se vi borite sa prljavstinom na ekranu? Pre ovog telefona sam koristio P9 lite koji se nikada nije prljao, dok na Mi9 se ekran prlja nenormalno. Nonstop je zamazan, i jako tesko se cisti.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ne znam... Nisam nikada probao te zastite za ekran, racunam da valjda ovaj Gorilla Glass 6 ima nekakvu svrhu.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Mozes i gorilla glass 17 da stavis, sitne ogrebotine i otisci ostaju uvek...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Kod ogrebotina ti taj gg ne pomaže, staklo se grebe kao ludo. Za otiske još manje pomaže. Jedino hydrogel. Druga opcija neka mat folija, mada tad ekran izgleda kao da si ga držao na bureku.
 
Mnogo zavisi od nacina koriscenja ili bolje reci odlaganja, prosto neko stalno drzi telefon medju nekim metalima. Pre ili kasnije pokupi neku packu.

Gorilla Glass je odlican ali i kod njaga zavisi od verzije kakav je odnos, koliko je scratch proof a koliko shatter proof. Za jedan je bitna tvrdoca a za drugi elasticnost. Te dve stvari su nekako oprecne a korisnici zele obe stvari plus sto manju debljinu. Tako da je i tu ima dosta oscilacija.

No, bar su dani Nokia plasticnih ekrana iza naz.
 
Evo taze primera kako drži Mi 9 baterija: 2.5 dana (2d 12h), telefon sa 78% - sišao na 25%, Samsung Browser potrošio 27% (29m), Ekran 20% (5s 13m) ...

Ja sam više nego zadovoljan trajanjem baterije.


P.S.
Telefon je najveći deo (98%) - od tih 5s i 13m, bio korišćen za internet. Nije baš uobičajeno da Samsung browser troši toliko CPU vremena ... ali moguće je zbog gledanja video klipova na youtube-u i zbog blokade reklama.
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-02-09-08-56-18-273_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2020-02-09-08-56-18-273_com.miui.securitycenter.png
    303.6 KB · Pregleda: 109
  • Screenshot_2020-02-09-08-56-32-014_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-02-09-08-56-32-014_com.miui.securitycenter.jpg
    188.4 KB · Pregleda: 108
  • Screenshot_2020-02-09-08-56-36-028_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-02-09-08-56-36-028_com.miui.securitycenter.jpg
    120.7 KB · Pregleda: 111
  • Screenshot_2020-02-09-08-56-40-622_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-02-09-08-56-40-622_com.miui.securitycenter.jpg
    142.9 KB · Pregleda: 104
Poslednja izmena:
I ja izvlacim neki maximum od 6 sati SOT, ali nikada nisam vise imao vise od 1 dana i 15 sati. Doduse ne pustam bateriju ispod 30%.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da sam napunio bateriju na 100%, mogao bi ladno da izvučem 8h rada ekrana, pre nego siđe na 25%.
 
Jel ima neko bootloop sa poslednjim buildom derpfesta?
Flesnuo sam pretposlednji opet preko njega i sve radi..



Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Klosari. Cekam 1.0.7.0 stabilni xeu, fali mi miui

Jesi uspeo da ugasis vibraciju kod notifikacija sa messengera, vibera...? Izludjuje me

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Klosari. Cekam 1.0.7.0 stabilni xeu, fali mi miui

Jesi uspeo da ugasis vibraciju kod notifikacija sa messengera, vibera...? Izludjuje me

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Jesam.. Ugasio sam davno, ako pitas za derp.. Opcija za gasenje ti se nalazi u settings ->accessibility->vibration & haptic strenght i tu ugasis..
Svidja mi se zadnji update.. Uveli su raise2wake konacno.. Ostacu na njemu da vidim kakva je baterija.. PE je definitivno zakon AOSP ali nema toliko customizacije..

Edit : Na MIUI se definitivno ne vracam.. Probao sam MiRoom i na prvo punjenje sam imao 6 sati sota, zatim sam jedva izvukao 2 sata sota.. MIUI veoma nestabilan u mom slucaju.. Aosp romovi imaju mana, ali su po meni definitivno bolji nego MIUI..
Idle Drain mi je na derpu 0.45, dok mi je na MIUI bio preko 2%..
Aosp je generalno u mom slucaju i fluidniji, vise mi se animacije svidjaju.. Samo mi je zao sto nijesam ranije jos na RN5 dok sam ga imao isprobao custom romove..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Al su ga zavukli.. hvala :)

Ja nisam imao drain na miui, debloatujem sve sto mi ne treba sa njega i to je onda manje vise kao aosp po pitanju baterije.

Sta koristis za kameru? Meni je gcam bulja

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Al su ga zavukli.. hvala :)

Ja nisam imao drain na miui, debloatujem sve sto mi ne treba sa njega i to je onda manje vise kao aosp po pitanju baterije.

Sta koristis za kameru? Meni je gcam bulja

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
I ja sam debloatovao ali nista.. Nestabilno bas.. Ne znam za koliko ce se potrositi nikad.. Desava se da izadjem sa 30 posto iz kuce i za pola sata mi se ugasi telefon jer nemam baterije.. Toga sa aosp nema.. Znam koliko ce mi trajati tih 30 posto i to je to..
Za fotografisanje gcam, a za video ANX tj stock kameru..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ja nikad nisam imao taj drain. Dok recimo kad sam flesovao poslednju anx cameru na derp (koja je inace port) pojela mi 40% baterije za 1h. Obrisao sam je skroz sad a gcam mi ne lezi

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ja nikad nisam imao taj drain. Dok recimo kad sam flesovao poslednju anx cameru na derp (koja je inace port) pojela mi 40% baterije za 1h. Obrisao sam je skroz sad a gcam mi ne lezi

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Anx ne treba da flashujes na Derp.. Ona dodje predinstalirana..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Taj anx sto dolazi je port sa miui 10, stara verzija
Novije buildove imas da skines i flesujes, ali je bagovit izgleda

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Taj anx sto dolazi je port sa miui 10, stara verzija
Novije buildove imas da skines i flesujes, ali je bagovit izgleda

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Znam da je starija verzija ali mi novija i ne treba dok ova obavlja posao [emoji23][emoji23]

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Zna li neko gde mogu da nadjem APK za Youtube Vanced? Da li preko njega idu 1440p klipovi na ovom telefonu?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Sve imas na xda forumu, od romova do aplikacija

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Zna li neko gde mogu da nadjem APK za Youtube Vanced? Da li preko njega idu 1440p klipovi na ovom telefonu?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Kako 1440p kad je ovo 1080p ekran? [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ja na 1080p televizoru gledam 2160p serije i filmove :) Ipak lepse i ostrije izgledaju u 2160p.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pa da, zato sto u proseku, 2160p filmovi su enkodirani vecim bitrate -om nego 1080p. Premda nema pixela za prikaz tih 2160p ali primeti se razlika u kvalitetu pri gledanju i na nativnih 1080p zbog veceg bitrate -a. Pod uslovom da moze glatko da dekodira 2160p.

Ipak manje je hardversko opterecenje ako se pusta 1080p sa vecim bitrate -om. No nije to uvek moguce naci.
 
Poslednja izmena:
Flesovao sam ovaj poslednji derp preko starog, zaboravih da flesnem dfe pa sam dobio enkriptovanu particiju i bootloop. Morao sam da formatiram. No svejedno ko hoce aosp ovo je fantastican rom. Updejtovali su i anx. Baterija takodje brutalna uz pregrst opcija

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Flesovao sam ovaj poslednji derp preko starog, zaboravih da flesnem dfe pa sam dobio enkriptovanu particiju i bootloop. Morao sam da formatiram. No svejedno ko hoce aosp ovo je fantastican rom. Updejtovali su i anx. Baterija takodje brutalna uz pregrst opcija

Sent from my MI 9 using Tapatalk
+1
Odlican custom rom kod voli da ima customizacije.. Ko oce bateriju tu je PE kralj svih romova..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Dobio sam skoro Mi9 i imam problem da nakon update na MIUI11 odnosno android 10, touch jednostavno prestane da radi. To se desi kad se aktivira proximity senzor tokom razgovora ili recimo bude duže u džepu. Čim vratim Android 9 sve radi kako treba. Promenio gomilu romova ali sa Android 10 verzijama jednostavno pravi problem... Jel neko imao slična iskustva?

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno