Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Ne bih rekao drasticno.
 
Onda neću ni menjati :)
Na pocophonu kad je slabo svetlo skroz loše slike
 
Mogu iz prve ruke sa potvrdim da sa GCam noćne slike na Poco ispadnu skroz dobro. Dosta bolje nego stock.
 
U principu dobije se noviji procesor, bolji ekran, zanima me samo da li su drastično bolje kamere na Mi9 od pocophona?
Drasticno je jaka rec, moze se reci da drasticno nije bolja ni trenutno najbolja kamera u mob industriji.
Svakako je bolji camera setup na Mi9, generalno gledano.
 
Ima li naznaka da bi ikad mogli da naprave skriveni notch ali da u toj skrivenoj (crnoj) sekciji ipak bude sat, notifikacije..
 
Bilo je to u ranijim verzijama MIUI-a. Ne znam da li ima neki mod za rutovan telefon.
 
Ja slepac tek sada probao Panorama mod i vidim da postoji "virtuelna panorama". Mnogo moćna stvar :D
Šteta samo što ne radi i sa Ultra-wide kamerom.
 
Najavljuju one nove mimoji, selfie panoramu i još neke dzidzabidze za mi9. E sada ne znam da li će čuvati za Q ili će izaći ranije.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Zasto za mi8 na forumu postoji link za gcam i podesavanja na prvom postu, a za mi9 nema toga? Da li gcam bolje radi i lepse ispadaju slike na mi8 nego na ovom s obzirom da je kamera sa mi8 hardverski ista kao na pixel 3?
 
Jutrosnji xeu weekly donosi sakrivanje notcha kome treba.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Jel moguce da na miui (mi9 latest global rom), ne postoji wifi available networks notifikacija? Izgleda da sam se previse navikao na LOS gde mi uvek ponudi ako je neka wifi mreza u blizni (kafic recimo) u dometu
 
Koliko znam ima ta opcija. Meni se pojavljuje obaveštenje. Mada ja sam na xeu.
 
Ja sam probao upravo i na mi9 i k20pro, miui na oba, ne poavljuje se.
 
Sta je virtuelna panorama i kako doci do nje?
Moraš da upotrebiš Google Camera Port aplikaciju, sa fabričkom Xiaomi to ne možeš dobiti. Snimi jednostavno panoramu sa navedenom app i kada budeš kliknuo da je pogledaš, videćeš da je na sredini slike mala ikona - simbol strelice savijene u krug. Klikni na nju i uživaj u predstavi (naravno prstom upravljaš "pogled" u virtuelnoj panorami). To postoji i kod nekih od dopunskih Google Photo Spheres (unutar menija "More", pomenute app).

P.S.
Originalni post je izbrisan prilikom pokušaja editovanja preko telefona (kroz browser, ne koristim TT). Totalno frustrirajuće je to raditi telefonom - praktično neupotrebljivo, i zato sada pišem preko računara.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Hvala.
 
@maxer, wide kamera bolja i jasnija od S10 Plus. Koliko ti gura baterija?
 
Sa crnom temom (i u browser-u je koristim), "screen on" - izgura recimo nekih 7-8h, uz povremenu upotrebu kamere i direknog wi-fi kopiranja slika na racunar, za 24-36h.
Sa recimo "screen on" 3-4h, izgura 48-64h.
Naravno veoma je bitno gde sam pretežno koristio telefon - unutra ili napolju (zbog stepena osvetljenosti ekrana).

P.S.
Veliko je pitanje da li je ulta-wide kamera bolja od Samsunga, ja ne bih to rekao, bar na osnovu slika koje sam gledao na internetu. U svakom slučaju, ima situacija gde ona dobro odradi posao ali i kontra od toga. Moja glavna zamerka je da kamera voli da za fokusnu tačku odabere objekat bliže sebi, što naravno ume da upropasti sliku koja zahteva suprotno od toga (a najćešće se baš za to i koristi, pejzaži, ambijenti, gradski prizori i sl.).
 
Poslednja izmena:
Odradio sam opsežno testiranje oba Gcam porta u zadnjim verzijama: xtrme beta 7 i Urnyx05 v1.8, i najvažnije - upotrebio sve dostupne config fajlove tj. library (pošto su oni u stvari najvažniji), i došao do nedvosmislenog zaključka da je jedna kombinacija izrazito bolja od svih ostalih, pogotovo za ultra-wide kameru: Urnyx05 v1.8 + Eszdman v3 beta library (za one koji ne znaju: učitavaju se kroz Settings\Advanced\Custom libs).
Jeste da mi je za Main kameru malo više napucano oštrenje nego što volim, ali je zato sa Ultra-wide kamerom odradio posao za sve pare - ni jedna druga konfiguracija ne može da mu priđe (bar je u mom slučaju tako).

Pa izvolite - probajte i vi.

P.S.
Treba još da istestiram, ali mi se čini da je Urnyx05 v1.7 stabilnija na Mi 9, od aktuelne v1.8.
Npr. puca mi aplikacija ako imam selektovanu Ultra-wide kameru i probam da uđem u Settings. Dovoljno je da prebacim na Main kameru i onda mogu da uđem u Settings, bez krahiranja aplikacije.

P.P.S.
Morate da deinstalirate bilo koju prethodnu Gcam verziju!
 
Poslednja izmena:
Već sam pobrisao te test slike za poređenje, jer sam za sebe već doneo odluku koju ću aplikaciju-konfiguraciju u buduće koristiti.

Moraćeš (ako hoćeš) sam da probaš i uporediš slike iz dve gore pomenute aplikacije.
 
Mislio sam na verziju koju si ostavio sebi GCam jednu sa širokougaonom.
 
Evo ovako, ovde imate link sa mojim test fotkama Wide kamere (jutros uradio novi set), načinjenim sa programima i konfiguracijama koji su navedeni u nazivu svakog fajla:
https://mega.nz/#!niBSgADS!7SVrKHqgUCwNvkWrFtDrPKBEY-MmPOUika5W2IDn__8
Pass. za otvaranje fajla je: benchmark.rs

Da bi ste lakše sagledali razlike u rezolutivnosti i obradi, a one nisu male, pratite žuto-zelenu krošnju male breze u centru slike, a naravno ostale delove slike možete iskoristiti za isto to ili za pregled obrade šuma i detalja u tamnijim delovima slike.

Definitivno je najbolji program Urnyx05 v1.8 podešen bilo sa Eszdman v3 beta lib. ili Fi v2 (Mi9) lib. (za one koji ne znaju: učitavaju se kroz Settings\Advanced\Custom libs). Program se može skinuti sa https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/xiaomi-mi9/

P.S.
Morate da deinstalirate bilo koju prethodnu Gcam veziju!
 
Poslednja izmena:
Sve sam očekivao ali ne i ovakav kvalitet slike iz "kamere jednog telefona".
Malopre u truckavom autobusu:
https://flic.kr/p/2gECPKm
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno