Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Gde mogu da vidim koje funkcije ima XEU (osim što nema bloatware)?

Edit: Našao sam.

Takođe, fun fact: aplicirao sam za otključavanje bootloadera i pisalo mi da moram da sačekam samo 6 dana. Inače, ne planiram skorije da ga otključavam. Ne prolazi mi se opet kroz proces setup-ovanja.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma furaj global stable , xeu po meni nema nikakvih prednosti u odnosu na stable

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Gde mogu da vidim koje funkcije ima XEU (osim što nema bloatware)?

Edit: Našao sam.

Takođe, fun fact: aplicirao sam za otključavanje bootloadera i pisalo mi da moram da sačekam samo 6 dana. Inače, ne planiram skorije da ga otključavam. Ne prolazi mi se opet kroz proces setup-ovanja.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Otkljucas ga jednom i miran si.
 
Neko je trazio snimak sa svirke zbog zvuka.
Evo sa Blokstoka i 100000w ozvucenja.

https://youtu.be/qzBz7bCzVbs

Jos enkoduje 4k al to je to

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
poz narode razmisljam se o mi 9 telefonu? malo sam geldao po netu testove i svasta nesto ali me zanima iskustvo ljudi koji ga koriste a vidim da vas ima ... kakva mu je baterija tj. autonomija posto vidim da ima bas malu bateriju tj malog kapaciteta?
telefon sam video da jede malu decu sto se tice brzine :D kamera mi nije toliko bitna ali ajde da kazemo da kad kupujem da ima i to "OK".
 
Poslednja izmena od urednika:
Razmišljam ozbiljno o kupovini Mi 9T modela.

Na Benchu piše i ovaj podatak:
Xiaomi Mi 9T će se u prodaji naći od 17. juna, po specijalnoj ceni od 299 evra i to samo tokom dana objave.

Da li neko zna gde se tačno može naručiti po ovoj ceni?
 
Poslednja izmena:
Koje podešavanje koristite za kontrast? Upravo sam primetio da se kontrast automatski promeni kada sam napolju, tako da crna boja postane svetlo siva (kada je kontrast podešen na standard ili auto). To mi se ne sviđa pa sam setovao na incresead.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
To se nikome ne sviđa :)
Ostaje ti samo standard i increased.. probaj da se naviknes na standard


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Problem je što mi se automatsko menjanje kontrasta dešava i na standard opciji. Je li tako kod tebe? Zapravo, nisam primetio razliku između standard i auto.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne.. meni samo crna postaje siva na automatic

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sad sam proverio kod kolege na 9 SE. I njemu se menja kontrast na standard opciji. Jedino se ne menja na increased, kao i meni. Bas cudno...
 
Na standard se menja, na increased se ne menja. Bolje je na increased, bar meni.
 
Meni se ne menja. Ili sam slep :)
Povećana saturacija se ne može koristiti jer su boje kao na Galaxy s1
Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pomesao sam, ali auto bi trebao da menja, a standard ne (samo budu isprane boje). Mozda je bug neki?! Kome smeta saturacija na increased nek skine sa2uration app, pa nek podesava. Ja cak i povecam saturaciju :d
 
Posle rekalibracije: koristio sam ga dok se nije ugasio sam, a onda sam ga napunio do kraja bez paljenja telefona (punio sam ga preko sat vremena, pokazao je 100%).

 
Poslednja izmena:
Eu rom poslednja weekly beta. Imam jos jedan video u 4k sa stabilizacijom pa cu okaciti

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Odličan zvuk, ali i slika. Šteta jedino što si okomito tržao mobitel pa je pola ekrana prazno na youtube.

To je Mi9 globalni, a koji ROM, verzija ?

ne kapiram šta je ovde odlično, snimao sa 50m od bine, naravno da se zvuk čuje bez probijanja. ostalo klasičan telefonski snimak.
 
Poslednja izmena:
ne kapiram šta je ovde odlično, snimao sa 50m od bine, naravno da se svu čuje bez probijanja. ostalo klasičan telefonski snimak.

meni se sviđa. oštra je slika s obzirom da su slabiji svijetlosni uvjeti i da je to youtube. zvuk odličan. a šta bi bilo da je bliže to će ostati pitanje
 
ma ok samo zvuk diskutujem. ništa sad impresivno iskreno. a mnogo ima i do benda koji je svirao jer ozbiljno ulažu u zvuk :)
 
Bilo je 10 bendova, na svakom zvuk je jasan bez distorzije, bio u prvom ili zadnjem redu ;)


Izasao je mod za povecanje refresh ratea kod ekrana na 84hz. Razlika je stvarno vidljiva golim okom, sve je fluidnije nekako. Nadam se da mi nece sjebati nesto :D

https://forum.xda-developers.com/Mi-9/themes/mod-overclock-screen-to-84hz-t3942063



I novi weekly...


CHANGELOG 9.6.20

System
Optimize - Optimized system performance
Optimize - Improved system security and stability

Launcher
New - Open apps action menu by long press on the icon






Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Bilo je 10 bendova, na svakom zvuk je jasan bez distorzije, bio u prvom ili zadnjem redu ;)


Izasao je mod za povecanje refresh ratea kod ekrana na 84hz. Razlika je stvarno vidljiva golim okom, sve je fluidnije nekako. Nadam se da mi nece sjebati nesto :D

https://forum.xda-developers.com/Mi-9/themes/mod-overclock-screen-to-84hz-t3942063




Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Hmmm , ovo je super vest .. znači svaki mob sa amoledom i s855 će moći da digne refresh rate na blizu 90 ? :)

Javi koliko kraće traje baterija u tom modu

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kažu Kinezi 10-15%, a pojedini tvrde i do 20% (verovatno što duže ti je upaljen ekran, to se više skraćuje vreme trajanja jednog punjenja baterije).
 
Hmmm , ovo je super vest .. znači svaki mob sa amoledom i s855 će moći da digne refresh rate na blizu 90 ? :)

Javi koliko kraće traje baterija u tom modu

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Nije fora koliko ce baterija trajati nego koliko ce ekran tako nasviran da traje :) vec je neko u startu prijavio anomaliju u vidu zelenog tint-a na sivoj pozadini....kapiram da svakako nije zdravo po ekran,osim ako isti nije nativno predvidjen za 90hz.

Sent from my S9
 
Nazad
Vrh Dno