Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Ovako
ed09b25eb64b0919b7b90fe1297bf338.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ubacio sam odmah al nemam opciju za ucitavanje xml-a

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ha ne verujem. Hvala :)

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Inace sam prezadovoljan telefonom trenutno, gcam kida kako radi, bas bas dobre fotke pravi, sto je i najbolje odlican je support za mi 9. Cak mi i ovaj stock miui 11 radi bez greske, a skoro nikad ne koristim stock.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ja sam malopre flesovao novi weekly.

Vuce me nesto da probam stock android rom al me mrzi da se cimam
bc41fcf7d4932e6913d9828a7d654cd1.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ma imam zilion fa2auth kodova i povezanih aplikacija, pa se sve teze odlucujem da menjam rom. Sto bi se reklo, ako vec dobro radi da ne pipam nista [emoji3]

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Da bi ste sliku videli u punoj veličini: kliknite desnim tasterom na sliku, pa open image, pa možda opet još jedan klik ako je kursor u obliku lupe sa plusom.
TEST-konfiguracija-za-Urnyx05-v2-0.jpg

- leva ima najviše detalja tj. najmanje pegla sliku ali ima najviše krupnog zrnastog šuma (ovde se toliko i ne vidi)
- srednja je kompromis: očuvani detalji ali uz sitan šum (ima ga)
- desna mi je previše ispeglana, bez ikakvog šuma ali sa mnogo izgubljenih detalja i pogrešnim balansom bele boje (kako se to kaže, tj. povukla je mnogo na žutu).
Pod identičnim svetlosnim uslovima, ISO je bio (sa leva u desno): 2106, 2177, 1714, za identičnu ekspoziciju 1/13s, i naravno fiksnu blendu f2.2.
GCam Urnyx05 v2.0 i njegov XML konfiguracioni fajl, uz dva moja podešavanja sa prethodne stranice.
 
Poslednja izmena:
Za awb je kako kome, ja licno marian lib menjam awb zavisno od doba dana, cak i on sam kaze da se to odradi, ali da je personal preference. Svakako sacuvaj tvoja podesavanja kao lib, pa okaci ovde. Za vikend cu da se igram malo vise sa 2.0 verzijom pa cu da odradim jedan lib.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Praktikuje li neko ono pravilo da treba povremeno menjati pozadine da bi se izbegao Burn In? Ja imam manu da ne mogu 2 sata da izaberem wallpaper koji mi se svidja pa ne volim da cesto to radim.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Praktikuje li neko ono pravilo da treba povremeno menjati pozadine da bi se izbegao Burn In? Ja imam manu da ne mogu 2 sata da izaberem wallpaper koji mi se svidja pa ne volim da cesto to radim.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Prvi put cujem za to.. Evo kod mene ista pozadina vec duze od godinu dana.. Sve je savrseno..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Tu bubicu sumnje mi je pustio brat koji koristi neku aplikaciju koja svakodnevno menja pozadine. Kasnije guglanjem sam saznao da jeste preporucljivo preventivno menjati pozadine, eventualno i raspored ikonica.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Glupost. Pa u pozadinu najmanje gledaš, nećeš otključati telefon i gledati na početni ekran valjda?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da, moze da ti se desi, ako non stop furas max osvetljenje i drzis ga na home. To se redovno desava na izlozenim modelima, ali pri normalnom koriscenju ne verujem da se ikome to desilo, ako nije imao neki falican primerak ekrana koji bi neki burn in imao brzo u svakom slucaju.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
A da pitaj i ja nesto vezano za burn in.. Trenutno sam na derpfestu.. Koristim AOD.. Tekst se ne pomjera nikad.. Samo stoji na ekranu.. Ima li mogucnosti za burn in-om?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
A da pitaj i ja nesto vezano za burn in.. Trenutno sam na derpfestu.. Koristim AOD.. Tekst se ne pomjera nikad.. Samo stoji na ekranu.. Ima li mogucnosti za burn in-om?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Mislim da se pomera text, probaj da gledas neko vreme

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Pomera se bukvalno za pixel. Jako je tesko primetiti. Cudilo bi me da se uopste ne pomera

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Hmm, kada otkljucavam telefon preko otiska prsta uvek sam drzao prst dok se telefon ne otvori, danas sam slucajno skontao da moze i ranije da se skloni prst i da se proces 50% ubrza.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Jel probao neko derpfest rom? Nema ga na xda.
Bukvalno bugless aosp 10 rom sa fantasticnim battery lifeom.


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Jel probao neko derpfest rom? Nema ga na xda.
Bukvalno bugless aosp 10 rom sa fantasticnim battery lifeom.


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Koristio sam ga jedno 15ak dana..
PE za klasu bolji, a battery life da ne pricam.. PE izvuce cak i do 2 sata vise sot-a..
Na zadnjem derpfestu sam imao problema sa punjenjem.. Zato sam i presao na PE.. Ostacu na PE definitivno.. Objektivno je bolji..


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ja nemam nikakvih problema, clean install na formatiranu particiju

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ja nemam nikakvih problema, clean install na formatiranu particiju

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
I ja sam radio clean install ali se taj problem nekome javi a nekome ne.. Ima ljudi sa tim problemom, dok neki nemaju.. Ako nemas taj problem onda super, ali PE je moj izbor za sad.. Ipak baterija je bolja na PE bez ikakvog razmisljanja.. I to primijetno bolja..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Probao sam PE dok je bio jos na 9.0, meh. Inace ne volim stock android romove. Cekam da me iznervira ovaj pa se vracam na xeu :D

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Probao sam PE dok je bio jos na 9.0, meh. Inace ne volim stock android romove. Cekam da me iznervira ovaj pa se vracam na xeu :D

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Ja ne volim MIUI romove iz razloga sto je baterija blago receno UZASNA.. 6 sati sota izvucem na PE dok na xeu i miroom ne preko 3 i po sata..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ja imam oko 5h sa dve sim kartice ali ne igram igrice nikad

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Bas cudno, ja na miui izvucem nekih 10-ak procenata vise. 60%-40% u korist 4G-a. Jeste da je Mi8 i bas su upeglani romovi. Izgleda drugacije koriscenje. Vidim da neki isto tako kazu za AOSP, ali meni bolje na MIUI.
 
Ja ne volim MIUI romove iz razloga sto je baterija blago receno UZASNA.. 6 sati sota izvucem na PE dok na xeu i miroom ne preko 3 i po sata..
Tebi je tu nešto bagovalo ... kod mene na MIUI 11 / Android 10, ladno izvuče 6h a ide i do 7-8h (ovisno o snazi osvetljenja ekrana).
 
Nazad
Vrh Dno