Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Učlanjen(a)
10.12.2016
Poruke
1,427
Poena
165
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600x @4.7Ghz + Phanteks PH14
Matična ploča
Msi Tomahawk B450
RAM
16 GB Corsair Vengeance
GPU
RX 6700 XT - XFX
Storage
256Gb M.2 Samsung + 1 TB SSD Samsung
Zvuk
Edifier R2000DB + Lucya DAC + Qed Profile 1
PSU
Corsair RM850X White
Kućište
NZXT Source 530
Monitor
LG 34GN850
Miš & tastatura
Corsair K70 MK 2 + Sabre Mouse
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Mislim da je vreme napraviti temu za ovaj telefon, iz glasina se nazire da ce doci sa SD855 i 48mpx kamerom. Izvor GSM.
c47ee8e3b8e39b6ef6dd885bbf4cfe7b.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema kod njih polako, stancuju telefone na svakih nedelju dana po model, a cim se pojavise glasine, uskoro ce on [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Fin dizajn, odradio bih upgrade samo da se otarasim ovog notch-a.. A I SD 855.. :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To što si okačio kao sliku telefona je Redmi Note 7, a tako sigurno neće izgledati.

Rano je za ovu temu, na proleće se očekuju tek glasine, jer negde oko maja odnosno juna će biti predstavljen.
 
Taman da na dvadeset strana pišemo šta bismo hteli od telefona.
I da lamentiramo što će biti ovakav ili onakav i što će imati ili neće imati ovo ili ono.
:)

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nije RN 7, drugaciji je notch i nema donju ivicu, mada je ovo naravno prvi render i bice drugaciji sigurno.
Taman da na dvadeset strana pišemo šta bismo hteli od telefona.
I da lamentiramo što će biti ovakav ili onakav i što će imati ili neće imati ovo ili ono.
:)

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
Kao i uvek [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Kako rano za temu ? Ako lenovo izbacuje mobilni sa s855 krajem januara očekujem da xiaomi odgovori veoma brzo , možda druga polovina februar.(mislim da je MI5 bio predstavljen u februaru)
Dizajn će verovatno biti isti kao mi8 samo sa notchem Ala op6t :)

[YouTube]4SFvGH0hth0[/YouTube]

S855 za sada zver , pored ovoga uzeti exynos je skoro pa ludost :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako rano za temu ? Ako lenovo izbacuje mobilni sa s855 krajem januara očekujem da xiaomi odgovori veoma brzo , možda druga polovina februar.(mislim da je MI5 bio predstavljen u februaru)
Dizajn će verovatno biti isti kao mi8 samo sa notchem Ala op6t :)

[YouTube]4SFvGH0hth0[/YouTube]

S855 za sada zver , pored ovoga uzeti exynos je skoro pa ludost :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Jak je 855, ali od prilike isti skok kao 835 na 845. Gledajucti taj test za 855 udjem na antutu sajt cisto da vidim stanje i za ios ipad novi baca 560 000 skor, ne znam da li je isti nacin testa za ios i android, mada verujem da jeste. E takav skok bi bio zverski u svetu androida mada je nerealno:D
 
Takav skok bi došao i sa skokom u potrošnji pa ni android uređaji ne bi izdržavali jedan dan, bolje ovako jer performanse koje 845 pruža su već više nego dovoljne.

I jeste prerano za temu, treba ih otvarati kad se objavi datum predstavljanja.
 
Poslednja izmena:
Jak je 855, ali od prilike isti skok kao 835 na 845. Gledajucti taj test za 855 udjem na antutu sajt cisto da vidim stanje i za ios ipad novi baca 560 000 skor, ne znam da li je isti nacin testa za ios i android, mada verujem da jeste. E takav skok bi bio zverski u svetu androida mada je nerealno:D
Nije baš za poređenje jer je ipad. Dosta veći čip, veća potrošnja. Sa ipad čipovima treba porediti ovaj novi 8xc čip. Ovaj treba porediti sa iPhone. U CPU delu je solidni poboljšan, više nego što je u 845 bio u odnosu na 835.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
https://www.anandtech.com/show/13786/snapdragon-855-performance-preview

Detaljno kada se testira i nije neki skok u odnosu na s845, jedino je potrošnja znatno smanjena

Edit:
Real-world performance, while still excellent, doesn’t quite manage to reach my expectations I had for the chipset. Here for whatever reason, the chip’s improvements are not nearly as pronounced as in the more synthetic tests. Again the odd thing is that the Kirin 980 still manages to beat the Snapdragon 855 in near most of these workloads. Qualcomm had reasoned that the microarchitectural changes to the CPU were meant to help web browser performance, yet it’s here where the chip slightly lags behind the competition – I do wonder if this is a case of the CPU again being limited by either Qualcomm’s choice of more conservative caches or due to the latency penalty of the system cache.

Qualcomm had me worried as the PR teams had avoided talking about efficiency during the chipset’s launch, but the results today (even if they’ll need to be verified), look very promising and should result in notable battery life improvements in 2019’s devices.

On the GPU side of things, Qualcomm’s more muted performance projections of 20% were because the company has again focused a good part of the process improvements into bringing the overall power back down from the usually higher levels that we saw on the Snapdragon 845.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne mislim da će Mi 9 izaći u februaru, izvesnije je da će to biti krajem prve polovine godine kao što je bio slučaj sa Mi 8 (31.05) ili Mi 6 (20.04), zbog problema oko distribucije Snapdragona u prva 2-3 mjeseca od S10 i ostalih.
 
Sada tog problema nema. Kada jedan meizu izbacuje mobilni sa s855 :)

Jedino ako budu u februaru išli na mix3 sa s855 onda postoji šansa da mi9 izađe kasnije

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Meizu i Samsung kao nokat i meso. Makar bili, ne znam sada kako stoje stvari. [emoji3]
Mix 3S sa S855 i jedno min 3500 mAh (idealno bi bilo 4k ali jako tesko), to bi bila zver. [emoji4]
 
Super bi bilo, ostaje samo da cekamo 7 dana, pa da vidimo da li je istina.
 
Ako se dobro secam, kod nas je Mi8 stigao tek u junu/julu i bio je tada preko 450e? Bas me zanima kad ce Mi9 stici...
 
Kasnije je mi8 predstavljen . Ako je tačna ova info znači da su se vratili na ciklus izbacivanja od mi5

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Notch su sredili, jos samo zvucnik i to je to :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
cd14cbfa599f90f825dd5c6babe3f437.jpg
c7efc41fd4823479c127854133f343c4.jpg
 
Poslednja izmena:
Nešto ne verujem da je ovo običan mi9. Gde mu je senzor za otisak pozadi ? :)

Nadam se da nisu izbacili not led ..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mozda je ispod ekrana :D
Al cudno je kako ce predstaviti fon za nedelju dana a i dalje nema potvrdjen leak i kako ce izgledati fon :D Kinezi mafija :D

Da, valjda nisu izbacili lampicu, mada meni i ovaj aod zavrsava posao.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Vidim sada ni na onom promo posteru nema otisak pozadi :/

Ako ne bude ultrasonic kao na S10 onda su džabe krečili ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
FP je ispod ekrana sigurno.
Bas su poranili sa izbacivanjem ove godine.
Btw kakav je 855 u poredjenju sa 845?
 
Bolje da su ostavili fp pozadi nego ovaj ispod ekrana ako bude kao na op6t, Huawei mate 20 pro itd.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Dokle god ne budu dirali cenu imace prednost u odnosu na s10, brzo ce se zaboraviti na otisak ili na neku drugu falinku. Amoled, sd 855, kamera i pristojan izgled, sve ostalo je samo plus.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Dzabe kad se ljudi pale na taj FP u ekranu kao da je najveca inovacija koja je zadesila mob industriju u prethodnih x godina. [emoji4]
Sto je najgore onaj FP na 6T ne radi toliko lose, mozda i najbolje od svih takvih FP do sada, ali i dalje nije ni blizu fizickom.
Po tom pitanju trebalo bi stvari da se promene dolaskom S10.
 
Meni je najveca inovacija sto je neko uspeo da sredi sistem da bude brz i fluidan bez fps drop-a i laga a da nije google klotara. :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno