Šta je novo?

Monitor screen tearing

Invader

Slavan
Učlanjen(a)
02.05.2004
Poruke
1,059
Poena
349
Pozdrav, imam problem sa monitorom u odredjenim fullscreen aplikacijama, takodje na nekim websites i cak ponekad na samom dekstopu. Probao sam da install novi driver za monitor, graficku, zamenio vga cabl i vga adapter (dvi to vga), podesavao screen size na samom monitoru. Monitor koji imam je Philips 220e (stara kanta), dok mi je na hdmi prikacen samsung tv i radi bez problema. Sad da li je ovo monitor crko ili moze da se ispegla nekako softverski. Planiram da kupim bolji monitor u neko skorije vreme ali me zanima da li ovaj mogu da poklonim nekom ilil je za bacanje. Opis problema okacen na youtbue: https://youtu.be/0rZp6GGhxfs

edit: ovo se desasva sporadicno, ali uvek na istim websites i aplikacijama(igrama), npr sad radi normalno.

Hvala unapred
Pozdrav Pedja
 
Poslednja izmena:
Pises kao neki gastarbajter a sa Lekinog Brda :)
To nije srceen tearing nego problem sa displejom tj drajverom za graficku kartu, evtl i sama graficka tj monitor nije ispravna mada verujem da jeste. Za svaki slucaj stavi vsync na on mada to sto imas nije sreen tearing. Probaj neki drugi drajver za graficku i evtl osvezavanje slike na tom Philips monitoru (iz podesavanja graf. drajvera, ne znam koju graficku imas).
 
Što bre s' Lekinog baš

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Probaj da izgasiš hardware acceleration u browser-u. Ako posle toga nema tih anomalija na sajtovima, skoro sigurno je grafička problem (neispravna, drajveri ili nešto treće).
 
Nisam pisao dugo na forumu, pa izgledam kao neki bot, inace sam se lekinog pa zato "s' Lekinog baš" :D
Ovo se ne desava samo na sajtu, ovo mi se desava kad ukljucim komp tipa na par mins, igre fullscreen, dok na tv-u (koji koristim kao drugi monitor) nema nikakvih problema, graficka je gtx950. Ne znam kako da opisem problem ali je veoma cudan, da je do hw-a pa da je konstantan, evo npr, danas sam uzeo da igram igru i ceo donji deo ekrena je kopirao levi (slicno kao na videu) ali nestane cim otvorim menu od igre, izgleda kao da je jedan deo igre otisao van ekrana i to pokusava da iskopira celom duzinom.

Probao sam da uzmem drugi refresh rate i stuck je na 60hz, onda sam napravio custom rezoluciju koja je identicna kao native 1920x1080, samo sam stavio da bude 59hz i rezolucija se zoomirala i nije licila na nista... Posle sam u igri promenio rezoluciju na 1650x1050 i nije bilo nikakvih problema, osim sto je rezolucija bila shit ofc.

Ja ovo gledam kao namera da se iskorene vga monitori i da se predje na full digital, kontam da nvidia + widnows rade neku glupost i onda sve otislo u 3 lepe, posto sam na drugom kompu imao problem sa rezolucijom kad mi je nestala native rezolucija monitra i mogla je da se izabare samo neka bullshit rezolucija od 1200x1000 i kad bi pokusao da napravim custom rezoluciju koji je native za taj monitor dobio sam taj zoomiarni shit kao na ovom monitoru, ali tada sam mislio da je los adapeter koij sam koristio (hdmi>vga), i kako sam resio taj problem, kupio hdmi monitor ofc :D
 
Problem je sam monitor, bas sam ga juce sa zadovoljstvom lansirao u kontejner.
2x u garantnom bio na popravci, oba puta panel vrisnuo (drugi put isto kao i kod tebe, problemi sa refresh i rez), pa sam imao isti problem kao i ti na kraju, idealno ako hoces da pokvaris oci. Doduse meni je bio sekundarni na koji sam povremeno bacio pogled... sve u svemu najlosiji od svih koji sam imao...
 
Poslednja izmena:
Pa i meni tako deluje, a sinoc sam krenuo da gledam koji monitor da uzmem, i posle fazon citanja brda postova/preporuka i dalje sam na istom, nemam pojma sta uzeti xD
Naravno da posle ovog Philips monitora sta god da uzmem je mega upgrade ali opet treba uzeti nesto sto bi posluzilo na duze staze :D
 
Nazad
Vrh Dno