Šta je novo?

DSLR za pocetnika?

Maridza_

Poznat
Učlanjen(a)
14.11.2017
Poruke
9
Poena
41
Pozdrav, evo ukratko cu objasniti moju situaciju. Sledece godine krecem na fakultet (Graficko inzenjerstvo i dizajn) u Novom Sadu.
Sada, u photoshopu radim vec skoro 5 godina i mogu reci da mi super ide, a i lightroom solidno koristim. E sada uvek sam imao zelju za dobrim dslrom i za slikanjem. Tako da sam sad odlucio da kupim dslr i da dok sam na faksu pocnem da slikam rodjendane i tako to, a i za privatno kad putujem negde... I mozda malo za snimanje.
Za telo imam da izdvojim do 500 evra, i jos oko 200-300 evra za objektiv.
Naravno polovno cu kupiti, pa ako mi mozete preporuciti neki DSLR i objektiv, hvala unapred. :)
 
Canon 800d + Tamron 17-50 je dobar pocetak, mozda 70d umesto 800d ali generalno je to dobra kombinacija za start pa ces videti u kom pravcu ides sta dodati, oduzeti...
 
Koliko vidim nema razlike u ceni polovnih na kp izmedju 750d i 800d, a 800d je bolji pa se logicno namece kao bolji izbor
 
Bolje mu je kao pocetniku neki zoom objektiv, za telo u sustini moze bilo sta sve ce da radi posao
 
Po meni Proday je u pravu, sa tim novcima i ja bih izabrao full frame, 5D mk2 je sada prilično povoljan, uz njega, ako je potreban baš zum objektiv, uvek može uzeti neki budžet 24-85, 28-105, tamron 28-75.
 
Momak hoce da slika rodjendane i tako to, pretpostavljam da zaradi neki novac sa strane dok studira bitnije mu je dobar AF i generalno brzina od velicine senzora, a ni 5d2 ni 6d nisu sjajni sa AF dok 800d jeste. Da hoce da se seta i slika zgrade i pejzaze onda mu je FF naravno bolji ali za ovako neki all around sto on planira bolje nesto novije pa makar i crop
 
Momak hoce da slika rodjendane i tako to, pretpostavljam da zaradi neki novac sa strane dok studira bitnije mu je dobar AF i generalno brzina od velicine senzora, a ni 5d2 ni 6d nisu sjajni sa AF dok 800d jeste. Da hoce da se seta i slika zgrade i pejzaze onda mu je FF naravno bolji ali za ovako neki all around sto on planira bolje nesto novije pa makar i crop
Lično znam fotografa koj cepa već duži period sa 6d bez problema svadbe rodjendane proslave itd. A znam i hobistu sa 800D, za focus si u pravu al je 6D i dalje bolja sprava...bar meni.

Sem toga 800D je kao igračka pored 6D što vizuelno što osećaj + mu je 6D Kao tenk i weather sealed ako mu to znači.

Takodje kad savlada kameru nebi trebalo da ima problema sa AF.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Hvala svima... Sto je fora ja sam ovde procitao mnostvo tema i sad bukvalno ne znam sta bi uzeo... Naravno i taj 6d a i 5d2 sam gledao i deluju mi isto dobro... Naravno ako ima neki nikon dobar za te pare slobodno preporucite, nije nuzno da bude canon, moze i sony ali ne znam kakvi su njihovi dslr.
 
I da, treba mi prvenstveno za slikanje rodjendana i nekig dogadjaja, da cisto zaradim nesto sa strane... A naravno i iz hobija, znaci slikanje putovanja i tako mozda pejzaza i zgrada
 
Za taj budzet od sony jedino malo više odvojiti za a6500. Sem što su oni crop, od Sony ako izbunaris neki A7ii polovan bi ti bilo top al je to opet više nego što si napisao. Možda ako hoćeš sony kreni sa A7 zbog budžeta jer je FF pa će ti ostati objektivi kasnije za novije modele.

Od nikon za taj budzet D610 ...isto znam nekoliko fotografa koji duži period cepaju sa D610.

Od objektiva za sve 3 opcije neki 50mm prajm za početak na F1.8 jer nisu skupi a možeš svašta sa njim.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pogledaj Nikon d610, lošiji high iso od Canona ali primetno bolji AF i slična cena polovnih. Sony ne bih razmatrao za te namene zbog visokih cena zum objektiva i dosta slabije ponude polovne opreme.
Ne zaboravi da ti je i blic neophodan za bilo kakve tezge (rođendani, svadbe, proslave...).
Ne znam cene Nikon opreme, ali u Canon sistemu (koji koristim i koji poznajem) za te novce bih krenuo sa 5dmk2 (oko 500e), Tamron 28-75/2.8 (oko 200e) i blic (godox 685 za oko 120e, eventualno Canon 430 EX II za slične novce), ukoliko bih imao koji evro više, objektiv bi bio Canon 24-105/4L.
 
Cao ljudi, da li vredi sada kupiti Sony Alpha 330?Posto je model 2009god. Kakve slike pravi?Slikao bih uglavnom prirodu, pejzaz posto cesto planinarim i putujem..Hvala.
 
Ako vec uzimas nesto staro uzmi Canon ili Nikon, za njih ima i objektiva i ostale opreme koliko hoces za pristojne novce. Sony samo ovi noviji mirrorless modeli.
 
Vredi li uzimati Samsung Galaxy Cameru ili Olympus Stylus SZ-17?
 
Nazad
Vrh Dno