Šta je novo?

Problem sa napajanjem Thermaltake TR2-470 470W

slobo2712

Poštovan
Učlanjen(a)
02.10.2016
Poruke
350
Poena
70
Ovako.Kupio sam neki dan ovo napajanje polovno na oglasima ali u tom trenutku nisam imao sve komponente da ga isprobam.Sad kad sam prikupio sve i upalio PC primjetio sam da ventilator napjanja konstantno vrti maksimalnom brzinom tj 2400 obrtaja,skinem napjanje probam sa onim fazonom bez maticne da radi kad se spoje crna i zelena zica ali opet vrti istom max brzinom ventilator?Sistem je za sad stabilan nemam zamjerke jedino sto probi usi jer se cuje kao onaj od hladnjaka na autu.Da li je neko imao iskustva sa ovim problemom?
 

Prilozi

  • hwmonitor.JPG
    hwmonitor.JPG
    102.3 KB · Pregleda: 63
  • aida.JPG
    aida.JPG
    52.4 KB · Pregleda: 55
Ili je vrisnuo tranzistor za kontrolu obrtaja ili je neko čeprkao po napajanju pa nekako prespojio ventilator direkt na 12V.
Inace gde pise da se vrti na 2400?
 
A tako. Uglavnom problem se svodi na ono sto sam rekao. E sad ne znam kako baratas lemilicom, pa da probas da zamenis taj cip koji je zaduzen za kontrolu obrtaja, naravno ako moze da se nađe odgovarajuca zamena.

Ili da kontrolises ventilator tako sto ces nabudziti da se utakne negde u ploču, pa uskladis da menja obrtaje u odnosu na temperaturu CPU.
 
Poslednja izmena:
A tako. Uglavnom problem se svodi na ono sto sam rekao. E sad ne znam kako baratas lemilicom, pa da probas da zamenis taj cip koji je zaduzen za kontrolu obrtaja, naravno ako moze da se nađe odgovarajuca zamena.

Ili da kontrolises ventilator tako sto ces nabudziti da se utakne negde u ploču, pa uskladis da menja obrtaje u odnosu na temperaturu CPU.

Hvala puno na odgovoru,da li bi rijesilo problem da stavim neki od 120mm od 1000-1200 obrtaja koji se tise cuje da ne kupujem novo napjanje jer ne koristim ni graficku ni nista samo ovu integrisanu?
 
Mogao bi kao neko privremeno resenje, ali bojim se da bi brzo protandrkao posto nije svaki ventilator za horizontalno postavljanje. Najbolje otvori napajanje i zice od ventilatora koje je vec u napajanju povezi na molex od napajanja i to da radi na 7V.
Ako ne znas o cemu je rec ima ovde slikovito objašnjeno

Naravno prvo moras nekako da proturis zice iz napajanja i naravno prvo iskuljuči kabl iz utičnice :d.

Cisto da pojasnim: Crvena zica napajanja ide na zutu moleksa (12V), a crna na crvenu moleksa (5V).

Eh, da ako bude trebala pomoc oko vadjenja zica iz konektora ventilatora, https://www.youtube.com/watch?v=S9xeg_3eREc
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno