Šta je novo?

22 ili 24, potrebna pomoc

max21

Slavan
Učlanjen(a)
05.11.2007
Poruke
550
Poena
319
prvo pitanje je da li mi sa 50cm udaljenosti sa koje gledam treba 22 ili 24 inca (ili 23.8), trenutno imam 19 kocku 5:4

drugo pitanje je, koji mi panel treba, ja bih da bude sto hladniji i da ima dobre uglove gledanja(po mogucstvu 178/178 ali nije presudno)

mora da poseduje HDMI i DVI-D ili DP, znaci hdmi plus jedan od ova 2 ulaza

ukoliko je 24ka, ogranicenje mi je na 58 cm sirine zbog prostora, znaci trebalo bi da ima sto tanje ivice ako je 24, svaki cent manje je dobrodosao

igram par igrica, nisam neki strastveni gamer da trazim 1ms odziv i 144hz(ili sta vec sve ima)

ne bih dao vise od 20.000, po mogucstvu sto manje ali ne po svaku cenu da je malo, neki best buy odnosa cena/dobijeno, nije mnogo bitno da li je 13 ili 16.000(naravno bolje je manje) :)

meni je ovo prilicno teska dilema, mozda za nekog ko je malo vise u ovom svetu i nije

hvala unapred
 
Poslednja izmena:
ili ovaj ili prvi najjeftiniji ips 24" na koji naiđeš ali budi spreman na panel i ips glow lutriju pa ga naruči onlajn ili telefonom da bi mogao da ga prosto vratiš kao neodgovarajuć i dobiješ pare nazad.treća varijanta ne postoji.
 
Moj ti je savet da ides na 24'', po meni je idealan za 1080p, ja se sad ne bih vratio na ''malecki'' 22'' ni za kakve pare :) Znaci svaki inc, krivo mi je sto nisam isao odmah na 27icu,ali tad nisam imao love...
 
I ja takodje imam kocku 5:4 SyncMaster 943n Pivot. 10 godina i meni radi radnju.
Ja bih trebalo mami da kupim desktop kao i monitor.

Da li bi ovakav https://www.emmi.rs/monitori-monitor-215-asus-vp228de-tn.11.html?productId=64000 radio radnju za nju s'obzirom da veliki deo vremena provodi za kompjuterom i da bi presla sa laptop dijagonale 15.6"?
Posto je TN mislim da li nece smetati ocima ili da idem na neki VA ili IPS?
 
Pa volim je naravno. :) Totalni sam duduk kada je izbor monitora u pitanju sto se vidi da jos koristim prastari Samsung monitor.
E sad ona gleda na rastojanju od nekih pola metra i da li bi joj i <24" bilo dovoljno? Znaci trebalo bi da ganjam neki IPS. Po ovome sto sam video rezolucija je 1366x768.
Inace bas dugo (bolje receno predugo) provodi vreme za kompjuterom. U tom slucaju bilo bi dobro da je flicker free.

Eventualno mozda ovi:
https://www.emmi.rs/monitori-monitor-215-lg-22mk430h-b-ips.11.html?productId=75096
https://www.emmi.rs/monitori-monitor-238-aoc-24b1xh-ips.11.html?productId=77136 (kod ovog ne vidim da je flicker free)
 
Poslednja izmena:
Nadam se da znas i sta to znaci - na ta dva navedena primera ce slova na ekranu biti iste velicine, samo sto ce na veci displej moci da stane vise njih.

Ako je cilj da se majka udalji od ekrana, da ne bude, kao sada, na nekih pola metra udaljenosti kako si naveo, onda treba traziti Full HD monitor sa (dosta) vecom dijagonalom od 22".
 
Ostaje mi da trazim 24" monitor. Malopre merio. :) Gleda na oko 60-ak cm rastojanju. Ja na toliko gledam moj stari Samsung SyncMaster 943n. Ali je on 5:4. I za sada jos necu da ga menjam.
 
Poslednja izmena:
kupio sam LG, onako, nisam nezadovoljan, ali sam trenutno malko nezadovoljan, monitor je 75hz, da bi sve islo glatko meni treba toliko fps-a, ono sto ja igram mi daje od 62-110fps-a tako da sam uzeo 60hz monitor bih bio zadovoljniji ali dobro, zalog za buducnost

jedina "mana" mi je malo probijanja osvetljenja na par mesta, na jednom je malo vise i to se vidi samo kad je totalno crna boja pa ono znas da je tamo, u normalnom gledanju se ni ne primecuje, mrtvih pixela nemam, mislim da je tesko naci ips panel bez probijanja, ispravite me ako gresim

sto se tice velicine, nije 24 previse za 50, 60cm rastojanja, cak bih voleo i da imam 27, 28" ali me ogranicava prostor

za ostale koji se dvoume, vrlo slican monitor na koji sam sad naleteo ali u Philipsovoj izvedbi

Philips 246E9QJAB/00, bio je 15.000 u gigatronu preko vikenda

https://www.gigatron.rs/monitori/philips_led_246e9qjab00-160855

sto se tice velicine, nije 24 previse za 50, 60cm rastojanja, cak bih voleo i da imam 27, 28" ali me ogranicava prostor
 
Nemoj da se kaješ, ja na 60Hz moram da uključujem VA u igrama a otkad sam klokovao na 74Hz (ne može više) nemam više screen tearing i ne koristim VA! Ne znam kako je to povezano ali znam da jeste jer kad vratim monitor na 60Hz, ponovo katastrofa! Uskoro mora da uleti neki 90-144Hz freesync...
 
kupio sam LG, onako, nisam nezadovoljan, ali sam trenutno malko nezadovoljan, monitor je 75hz, da bi sve islo glatko meni treba toliko fps-a, ono sto ja igram mi daje od 62-110fps-a tako da sam uzeo 60hz monitor bih bio zadovoljniji ali dobro, zalog za buducnost

jedina "mana" mi je malo probijanja osvetljenja na par mesta, na jednom je malo vise i to se vidi samo kad je totalno crna boja pa ono znas da je tamo, u normalnom gledanju se ni ne primecuje, mrtvih pixela nemam, mislim da je tesko naci ips panel bez probijanja, ispravite me ako gresim
Ne gresis - takva je tehnologija - https://us.answers.acer.com/app/answers/detail/a_id/48223/~/ips-bleeding-explained

Sto se frekvencije tice, trebalo bi da mozes da je spustis na 60Hz (screen resolution –> advanced settings –> monitor) :type:
 
uzeo sam po preporuci iz drugog posta
https://www.lg.com/rs/monitori/lg-24MP59G

mogu da je spustim na 60hz ali mi onda deluje malo mutnije (ja mislim da ja vidimo toliko, jer sam i pre imao tft 75hz i onda kad sam presao na lcd 60hz video sam razliku, ili me proglasite ludim) mada to su bili vga monitori, cini mi se da na display portu nije tolika razlika sada kada sam promenio

samo sam hteo da ostavim komentar ovde da ljudi koju kupuju monitor obrate paznju na nesto na cega ja nisam

i sto se velicine tice, nije puno 24" za 50cm, brzo se naviknes, cak bi mozda 27, 28 inca bilo idealno za tu razdaljinu
 
pa nije bas da sam se pokajao, monitor je ispunio ono sto sam ocekivao, prikljucci, uglovi gledanja, moja je greska sto nisam na vreme shvatio da nece sve raditi bas najtecnije jer ne dobijam 75fps-a konstantno, ali kako ni ja nisam bas neki gejmer, nije neka preterana mana, a i planiram uskoro update masine tako da ce sve biti super :)

jedina realna mana koja nije bas mnogo bitna je da je postolje malo klimavijei generalno mi se cini nekako jadna plastika od koje je monitor izradjen, kad se raspsisem nesto brzo pa kucam malo jace onda mi se monitor klima jer mi je na stolu gde i tastatura a ni sto nije bas nesto cvrst i stabilan, ali da je moglo biti bolje postolje, moglo je :)

na 60hz mi se ne cini da je bas ostra slika kao na 75hz, ali nije mutno, sasvim je prihvatljivo, juce kad sam promenio sa 75 na 60 sam video neku razliku, sada na 60 mi je sasvim ok

iskreno, ja verovatno ni ne znam da podesim monitor da bude perfektan
 
Nazad
Vrh Dno