»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
      Prikazani rezultati od 16 do 24 od ukupno 24

Tema: Arhimed ubica Amige, Atarija i PC-a

Member
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        121
        Citat Citiram korisnika: zzarko Pogledaj poruku
        Recimo, X68000 portovi su maltene 1-na-1 preslikane arkadne igre, i po grafici i po zvuku i po brzini,
        Pa nije ni čudo, obzirom da su tadašnji programeri uglavnom programirali na X68000 sve arkadne igre.
        Tako sam bar pročitao negde.

Sorry za oftopic.

Member
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        539
        Arhimed je, kad se pojavio, bio samo san za mene. Na žalost nikad nisam video makinu uživo.
        "I once invented an invisible watch. Spot the design flaw."

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.311
        Citat Citiram korisnika: stex Pogledaj poruku
        Arhimed je, kad se pojavio, bio samo san za mene. Na žalost nikad nisam video makinu uživo.
        Kao što rekoh, rado ću poneti jedan na sledeće okupljanje, pa slobodno čačkaj do mile volje...
        Once Upon a Byte C64:
        1 a=rnd(-52028):fori=1to8:a=rnd(1):next:fori=1to5:?chr$( rnd(1)*26+65);:next

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        570
        Sta imaš od programa i igara ?

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        570
        Bilo bi dobro da neko donese i Amigu pa da se uporede programi i igre koje postoje na obe platforme.

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.311
        Citat Citiram korisnika: ASIC Pogledaj poruku
        Sta imaš od programa i igara ?
        Situacija sa Acorn mašinama (a naročito Arhimedom) je takva da je softver besplatno jako teško naći, prvenstveno zato što su neke firme otkupile prava za dosta toga i sistematično skidaju sadržaj kada se pojavi bilo gde na internetu. No, zato možeš da kupiš gomilu softvera za 30 godina staru mašinu, jer se i danas masovno koristi, je l' da... Imam valjda sve što je freeware, i ono što se uobičajeno može naći na par mesta (što niko nije otkupio), i naleteo sam par puta na male arhive gde sam našao još ponešto. E, sad, nešto od tih stvari što imam zahteva instalaciju na HD, kojeg zasad u CF varijanti nisam uspeo da poteram...
        Menjao zzarko : 20.01.2019. u 06:37
        Once Upon a Byte C64:

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.311
        Evo linka od pre pola godine gde se objašnjava kako pokrenuti RiscOS na RPi-ju i kako u njemu pokrenuti igre za Arhimeda:
        https://blog.dxmtechsupport.com.au/p...-raspberry-pi/
        Once Upon a Byte C64:

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        881
        Ovom sam ja uradio pre godinu ili dve ali iz nekog drugog tutorijala.
        Poenta je da se instalira prvo standardni RiscOS za Pi, a onda pod njim emulator Arhimedesa, jer na žalost procesori nisu kompatibilni, tako da nativno korišćenje većine Arhimedovog softvera nije moguće.
        Kažem većine, jer sam čitao da je nešto softvera prerađeno i može se direktno pustiti na današnjem RiscOS-u, ali mene je zanimalo da pokrenem originale igre, pre svih Elitu na Rpi i to se za sada može samo na ovaj način, ali na sreću radi savršeno.

Member
        Na forumu od
        May 2016
        Poruka
        33
        @universe: RiscOS radi native na RPI, uz male ispravke u odnosu na original, baš zato što procesori jesu kompatibilni (unazad). A emulacija archimedesa pod Rpi je neophodna zbog custom čipova jer igre ne koriste OS nego direktno pristupaju hardveru. Što se snage tiče, 8Mhz ARM2 je bez problema snage 68030 na 33Mhz. Nažalost nema nikakvu grafičku akceleraciju, sva skrolovanja i sprajtove mora da radi procesor.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •