Šta je novo?

Uparivanje CL9 2x4 x2

Labello

Slavan
Učlanjen(a)
25.02.2017
Poruke
4,446
Poena
455
Moja oprema  
Zvuk
Samsung Q800C
Ostale periferije
LG OLED C2 55" & PS5
Mobilni telefon
iPhone 13 Mini
Drugar ima 8gb (2x4gb) Kingston Beast 1600mhz CL9, i hoce da doda jos 8gb, ali da budu takodje 2x4 1600 cl9, isti model rama, pa ga zanima da li ce imati problema i nekih nezeljenih efekata?

Takodje da li moze da stavi taj drugi par da bude CL11 isti model i ista brzina?
 
Poslednja izmena:
Drugar ima 8gb (2x4gb) Kingston Beast 1600mhz CL9, i hoce da doda jos 8gb, ali da budu takodje 2x4 1600 cl9, isti model rama, pa ga zanima da li ce imati problema i nekih nezeljenih efekata?
Ne bi trebao da ima probleme sa 4 ista modula.
 
to je jako jako jako redak slučaj da bude problema na desktopima pogotovo na zrelim platformama,pre će biti da bi radilo bilo šta po taktovima najsporije.
 
To sam mu ja isto rekao ali nisam bio siguran u potpunosti, pa rekoh da se posavetujem.

Kapiram da ako su isti moduli, iako nisu par od 4x4, nego 2x2 x2 da ce sve raditi samo da budu iste brzine, latencije, voltaze.
 
latencije po spd-u ne mogu po svojoj definiciji da budu problem jer sam namešta po taktovima najsporije,baš isto ultra retko može da bude problem ako se pali xmp profil pa jedan komplet neće da radi po taktovima tog profila,ali se ne bi na desktopu gde se ne gleda svaki miligram performansi integruše ili ceđenje starijih amd platformi do krajnjih granica sekirao oko toga.

problem može da bude voltaža npr jedan komplet je na 1.65v po defaultu a drugi je 1.5v i baš neće da radi na 1.65v (što je isto jako retko) ili obratno...

u suštini kad nađe nešto što mu odgovara kapacitetom i cenom neka samo izgugla baš taj model/komplet da nema nekog specifičnog problema ili nekompatibilnosti,ali u 99,9999 posto će prosto da radi.pre ugradnje vrati memoriju na defaulte ili ako ima asus ploču i memok taster samo ga klikne i dići će po spd-ju,pa posle možw šteluje ako ga zanima maksimum iz svega.
 
Ploca je MSI Z77a-G45, zaboravih da navedem.

Memorija mu radi na CL11 trenutno, nije mu ukljucen XMP u Biosu, inace bi radila na CL9 posto moze, taj je model. Sad merka u oglasima istu memoriju, i ako je po nazivu ista, ja mislim da ce raditi, cak i da je CL11, radice, a za voltaze mislim da je opet isto, posto smo uporedjivali jer ja isto posedujem tu memoriju, i cpu-z pokazuje identicne rezultate.

Ali opet reko da pitam, nisam do sada to radio, uvek sam bio za dual channel, nisam mixovao, pa da ne za*mjau**mjau**mjau**mjau*mo stvar.. :)
 
nema to veze sa brendom,većina brendova ne pravi zapravo memoriju kamoli čipove,hynix,samsung,elpida i nanya su oemi...
 
Sacekacemo da vidim sta mu ovaj kaze na oglasima, pa ako je isti model, da kupi..
 
radiće u sto posto situLacija, čak i kad su sve 4 različite.
samo isključi xmp, namesti mem freq na 1600, latencije i command rate ne diraj. namestiće samo.

ukoliko su sve iNdentične, možeš i xmp da uključiš.
 
Nazad
Vrh Dno