Šta je novo?

zamena panela na laptopu?jel' moguće i jel' se isplati?

Orchard

Cenjen
Učlanjen(a)
16.02.2018
Poruke
3,049
Poena
170
dobio sam asus x540la laptop,kako je bio teže oštećen uspeo sam manje više sve da sredim sem panela.

sad,kako je stock bio užasni primerak 768p TN panela (među gorim koji sam ikad video) ne bih baš isti da jurim,pa me zanima jel uopšte izvodljivo budženje nekog drugog,poželjno VA(mada ovo sam retko na laptopima gledao) ili IPS-a,takođe bih ciljao 1080p pre nego nešto jače jer na 15,6" i nema previše poente za moju upotrebu.

na šta da obratim pažnju?konektor?i dal' da gledam oglase ili pre nešto preko,kina?

hvala svima unapred na pomoći.
 
koliko sam ja guglao,bitno je samo da su dimenzije iste i konektor da je isti tj imaju dva tipa - 30pin i 40pin a na ovom asusu,opet koliko mogu guglajući na fonu da nađem je 30pin.

ima ih daleko jeftinijih na kp-u čak i u lokalu pa bih mogao da probam,jedini problem je što iz nekog razloga prodavce mrzi da napišu rezoluciju i tip a ja na fonu da guglam po stikeru ili model numberu...čekaće kad budem za ozbiljnijim računarom. :)
 
Na zalost, nije bas tako prosto. Za takav Asus verovatno moze klasican sa istim konektorom ali neki iz biznis klase tipa Fujitsu, Lenovo moraju da budu identicni modeli panela inace ne rade iako su istih dimenzija i konektora.
 
mene u celoj priči nervira najviše što kriju tip panela kao zmija noge,čak i ovi koji imaju jake cene neće da napišu šta je...meni se isplati dati i tih 50e ako ću da dobijem pravu stvar,50e na tn sigurno neću da dam.
 
Ako ti se ne isplati 50E za TN panel koji cini razliku izmedju ispravnog i gomile neupotrebljive elektronike, ne znam o cemu moze dalje da se prica?
 
jer mi taj laptop nije sredstvo za rad,već kapric.okej,sudio sam po cenama na kp u lokalu na prvu što sam našao,nisam znao da eksponencijalno raste sa tipom i rezolucijom.
 
Nazad
Vrh Dno