Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

Utihnule su price o redmi note 7 pro verziji, zna li se hoce li uopste izaci? Svuda se prica samo o indijskoj varijanti redmi note 7

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da namire te silne milijarde po Aziji pa ce global. 1mil su prodali u Kini za 15 dana, EU im je smesno trziste.
 
Naravno da je EU bitna, ali kod tih budzet uredjaja, prvo se namiri Kina, Indija, Malezija, Filipini... bogata EU moze da saceka.
 
Ima na honorbuy-u kineska verzija, ne znam za ostale online trgovine.. no koja li je razlika i hoce li biti ikakve razlike izmedju globalne verzije i činaa edicije..

Obecavaju li ovi senzori novi ista ili je marketing u pitanju samo?
 
Global verzija bi trebala izaci u 3. mjesecu tako da ce mo jos malo pricekatu

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 
Nije, samo nema Band 20. Ja koristim kineeki RN5 bez problema na Vip mrezi.

Svakako ce postojati global verzija.
 
Poslednja izmena:
Mi 4c takodje nije imao band 20 a radio mi je svuda bez problema, tako da bitno je samo da stigne, koja god verzija.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Koje prednosti bi se dobile ako bih uzeo Pro verziju prije obicne.Koliko je SD675 bolji od SD660?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 
Verovatno bi dobio malo brzi telefon, stedljiviji i sa boljom kamerom... :)
 
Pa dobro to bi se isplatilo uzeti kad mi bi razlika u cijeni bila razumna

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 
Verovatno bi dobio malo brzi telefon, stedljiviji i sa boljom kamerom... :)
Brzi generalno ne, bolji u igrama, stedljiviji i sa boljom kamerom da.

Pocevsi od SD 632 (4xA73+4xA53) pa navise je sto se brzine tice veoma tesko razlikovati u realnom radu telefone sa istim softverom. Drug koristi Pocophone F1, ja koristim RN5 6/64, u brzini se jedino vidi razlika gde Pocophone brze ucita aplikacije u memoriju (i tu nije preterana razlika, a razlika postoji zbog razlike u internoj memoriji, ne zbog chipseta), van toga nema razlike u radu.

Izmedju chipsetova (ako izuzmemo low-endove bez jacih jezgara) moze se videti razlika u obradi HDR-a za GCam i u igrama, za ostale namene je bitnija kolicina RAM-a, brzina interne memorije (mada i ovo je vise sintetika) i naravno softver.

S druge strane, Redmi 5 2/16 radi neuporedivo bolje i stabilnije od bilo kog Huawei/Samsung telefona sa istim/slicnim hardverom.
 
Poslednja izmena:
Drug koristi Pocophone F1, ja koristim RN5 6/64, u brzini se jedino vidi razlika gde Pocophone brze ucita aplikacije u memoriju (i tu nije preterana razlika, a razlika postoji zbog razlike u internoj memoriji, ne zbog chipseta), van toga nema razlike u radu.
Ne shvati me pogrešno (generalno se slažem sa ostatkom tvog posta) ali nisi u pravu dosta je vidljiva razlika. Ne naravno ni izbliza onoliko kao razlika u brojkama sintetičkih testova ali jasno je vidljiva u svakodnevnom "casual" korišćenju.
Ja sam korisnik koji je prošle godine po trećinu godine koristio MI Note 3, RN5 i Pocophone i razlika ima (ne mnogo izmedju MN3 i RN5 ali ih ima). A izmedju RN5 i Pocophone je vidljiva. Pod tim ne mislim da je RN5 loš, nefluidan ili bilo šta negativno, telefon je fantastična kupovina što se tiče svih aspekata telefona, ali zakone fizike ne može zaobići, značajno jači procesor se primeti.
 
To sto primetis je brza memorija, ne brzi chipset :)
 
Pa nema sta da odgovara ili ne, SD 636 ima ista CPU jezgra kao SD 835, samo u visem proizvodnom procesu, ona nisu bottleneck za standardno koriscenje ni u kom smislu.

~4 puta sporija memorija jeste, zbog toga brze ucitava aplikacije u ram. Kad su aplikacije ucitane u ram, u radu nema razlike, osim u igrama i GCam HDR obradi.
 
Poenta je da u kežual korišćenju SD845 ne aktivira svoja velika jezgra i ne radi punom parom, već koristi (možda čak i ista kao RN5) efikasna jezgra. Zato se u tom kežual korišćenju primeti razlika samo kao posledica razlike u brzini čitanja i pisanja memorije koja se koristi. Prosto brže će učitati aplikaciju iz memorije. Prava razlika između čipova se vidi u gejmingu, renderovanju, itd. U svakodnevnom korišćenju količina ram memorije, optimizacija sistema i brzina unutrašnje memorije igraju mnogo veću ulogu od samog čipa.
 
Nemam sta ja da zelim ili ne zelim, direktno sam poredio gomilu uredjaja i kada se aplikacije ucitaju u memoriju, nema nikakve razlike izmedju SD 636, SD 845, Exynoss u S8/S9, Kirin u P10 (stavise oni rade losije od RN5 zbog loseg softvera, iako su hardverski jaci), razlike u softveru i memoriji su osetne u realnom radu, s tim sto softver pravi najvecu razliku.

Dva druga imaju Pocophone, uzeli po mojoj preporuci, oba sam ja podesavao i oba puta poredio sa svojim RN5 koji ne restartujem po >mesec dana, kad se u dev. options animacije podese na isto (jer su na Poco-u po defaultu 0.5, na RN5 su 1.0), nema razlike u radu osim u brzini ucitavanja iz interne memorije u RAM.

Naravno, teorija to potkrepljuje, A73 jezgra su dovoljno jaka za bilo kakvu standardnu upotrebu, to su najjaca CPU jezgra iz 2016-te (za Android trziste), nema sta da se diskutuje na tu temu.
 
Poslednja izmena:
Stigao kolegi u petak, crni. Za 14 dana is Kine, nisu naplatili carinu. Ja sam se igrao s telefonom nekih par sati. Lepo je urađen, fluidno radi, ali zbog kineske verzije sve živo je isključeno i prilično restriktivno ali se da podesiti. Kamera je zanimljiva, ima detalja dosta mada se nisam puno igrao s njom. Dosta podseća na Mi8 Lite, baš dosta (ima ga supruga). Videću da ga uzmem ovih dana da se malo duže poigram. Plava je po meni lepša od crne dosta.

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Cini mi se da je ivanbass1 poprilicno u pravu trebalo bi da kupim telefon i gledao sam gomilu testova brzine na netu realno u normalnoj upotrebi skoro da se ne vidi razlika izmedju pocpohone i mi 8 lite, bukvalno je to par desetinki sekunde brze prvo otvaranje aplikacije a iz memorije jos manja razlika. Tek kad se pokrenu malo zahtevnije igre dolazi do izrazaja vise rama i brzi soc to moze da bude brze za desetak sekundi.
 
Nazad
Vrh Dno