Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

Znaa li neko postoji li clipboard na redmi note 7? Probao sam par aplikacija i to nije to. Znam da sam na starijim androidima imao tu mogucnost i malo mi fali ovde.
 
Clipboard?
Naravno da postoji.
Šta će ti aplikacija za to?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Sve dok Xiaomi ne pusti source custom romovi ce biti izbagovani..isprobao sam gotovo svaki custom ..i niti jedan nije kompletno ispravan rom..probaj i videces i sam..najbolje je drzati se stok Miui-a jos uvek..kompletan debloat i rom radi odlicno [emoji106]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Jesi li probao Havoc? Upratio sam da si flashao sve moguce na cetvorci ako se dobro sjecam, toliko sam na forumu [emoji2] a meni je licno Havoc najbolje radio na proslom telefonu (Redmi 4X) i UI mi se bas dopadao pa sam ga mislio flashati i na Note, doduse ja stvarno nisam zahtjevan pa me neko budzenje ne zanima, samo da radi bar jednako fluidno kao MIUI.. srecom, nemam vremena sad ni da otkljucam bootloader pa mozda taj source code i dodje do tad [emoji4]

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 
Clipboard?
Naravno da postoji.
Šta će ti aplikacija za to?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Onda nisam uspeo da provalim kako se koristi ako vec postoji.
Meni izbacuje samo da koristim poslednje kopirano u clipboard, ne mogu da nadjem i neke od prethodno kopiranih stvari pa da izaberem nesto vec samo poslednji nudi.
 
Instaliraj Google tastaturu, ona to ima, možeš i da zaključaš ako nešto koristiš često i uvek stoji.
 
Jesi li probao Havoc? Upratio sam da si flashao sve moguce na cetvorci ako se dobro sjecam, toliko sam na forumu [emoji2] a meni je licno Havoc najbolje radio na proslom telefonu (Redmi 4X) i UI mi se bas dopadao pa sam ga mislio flashati i na Note, doduse ja stvarno nisam zahtjevan pa me neko budzenje ne zanima, samo da radi bar jednako fluidno kao MIUI.. srecom, nemam vremena sad ni da otkljucam bootloader pa mozda taj source code i dodje do tad [emoji4]

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
Naravno isprobao sam Havoc i oficijalni i neoficijalni..probaj zadnji oficijalni kazu ljudi da je dobar..mada ja izbegavam u zadnje vreme romove sa puno opcija za kastomizaciju..prepuni su bagova..sto se fluidnosti tice svi Aosp/Caf romovi su fluidniji od Miui,bolji ram menagment

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Dok ja stignem da se pozabavim tim valjda isprave te sitne bugove [emoji4] a (ne)zadrzavanje aplikacija u RAM-u i jest jedan od razloga sto hocu da predjem sa MIUI-ja, nisam prezahtjevan i ne moze me niko ubijediti da se 5-6 aplikacija ne moze zadrzati kako treba.. ustvari sta 5-6, meni trecu vrati na pocetak [emoji23]

Hvala tebi svakako na savjetu, kad stignem da se igram s tim flashacu prvo official Havoc pa cu onda dalje ako ne bude radio kako treba, lavender ima odlicnu zajednicu na xda pa se za to ne brinem [emoji4]

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 
Bolje isprati Lavender na Telegramu..opsirnije je i svakako bolje [emoji106]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Najbolja GCam za Redmi note 7 telefon.
Dugo sam jurio dobru Gcam za ovaj tel i mislim da am pronasao pravu.
Pre neki dan je izasao HyperCam finalna verzija te Gcam/ere.
Instalirao , skinuo brdo konfiga sa Profiles Cam koji skinete sa Google playa i kamera vam dozivi vaskrsnuce. Bar sam ja mucio muku sa kantama od Gcam . A i staklo zastite kamere mi je bilo izgrebano, ko bi ga znao.
Znaci dakle ...
Evo linka za kameru :

https://www.mediafire.com/file/iqxwqch17i9bz4n/HyperCam_Final_6.1_A9.apk/file

Instalirate , pa sa google play prodavnice skinete Profiles cam, u tabeli pronadjete HyperCam i poskidajte sve XML fajlove ( to su vam zapravo stelovanja za GCam koji ucitavate u kameru). Mislim da pri skidanju XML direktno ide u Gcam u Configs folder. Ako idu u downlad prebacite ih u folder Gcam /configs ( ako ga nema napravite ga) .

Kako da ucitate XML profile:

Upalite Gcam i kliknite na praznu crnu povrsinu kod okidaca i otvorice vam se panel u kom izabererte zeljeni XML file ( to jest profil ) .

Moja preporuka je Jiraya2.0 Hyper E3 i Hashira V2 , ako vam nerad nocni mod na Jiraya2.0 iskljucite Saber opciju u podesavanjima.



Vidim da se malo o Gcam pise ovde pa malo da osvezim temu :)

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Najbolja GCam za Redmi note 7 telefon.
Dugo sam jurio dobru Gcam za ovaj tel i mislim da am pronasao pravu.
Pre neki dan je izasao HyperCam finalna verzija te Gcam/ere.
Instalirao , skinuo brdo konfiga sa Profiles Cam koji skinete sa Google playa i kamera vam dozivi vaskrsnuce. Bar sam ja mucio muku sa kantama od Gcam . A i staklo zastite kamere mi je bilo izgrebano, ko bi ga znao.
Znaci dakle ...
Evo linka za kameru :

https://www.mediafire.com/file/iqxwqch17i9bz4n/HyperCam_Final_6.1_A9.apk/file

Instalirate , pa sa google play prodavnice skinete Profiles cam, u tabeli pronadjete HyperCam i poskidajte sve XML fajlove ( to su vam zapravo stelovanja za GCam koji ucitavate u kameru). Mislim da pri skidanju XML direktno ide u Gcam u Configs folder. Ako idu u downlad prebacite ih u folder Gcam /configs ( ako ga nema napravite ga) .

Kako da ucitate XML profile:

Upalite Gcam i kliknite na praznu crnu povrsinu kod okidaca i otvorice vam se panel u kom izabererte zeljeni XML file ( to jest profil ) .

Moja preporuka je Jiraya2.0 Hyper E3 i Hashira V2 , ako vam nerad nocni mod na Jiraya2.0 iskljucite Saber opciju u podesavanjima.



Vidim da se malo o Gcam pise ovde pa malo da osvezim temu :)

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Ja ne uspevam da instaliram hypercam sa tog linka

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ja ne uspevam da instaliram hypercam sa tog linka

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Obrisi staru Gcameru,to jest deinstaliraj je. Jedini razlog moze to da bude.Ja sam je skidao 3,4 puta bez problema instalira.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Meni najbolje radi Tr cam 1.3 cindrela ..od Hypercam E4 pie verzija

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu skinuti XML fajlove treba da se odgleda neki ad video,ali ga ne otvara uposte.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ja ne mogu skinuti XML fajlove treba da se odgleda neki ad video,ali ga ne otvara uposte.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Odledaj video, odmah automacki skida XML falove u folder configs , evo primera sa slike, cak i pise kad se zavrsi video gde ih skladisti. Ako ti ne skida u configs verovatno je u folder preuzimanje (download) premesti ga iz download u folder Gcam/ configs ( kreiraj ga ako ga nemas) i onda dupli brzi klik na praznu crnu povrsinu kod okidaca (dugme slikanje na Gcam, znaci dupli klik na prazan prostor) i ucitas zeljeni XML . Javi kako ti ide.
d0cb66073a9cbaeaf14b169f48f4f177.jpg


Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Fora je sto ne otvara video,gasio sam i blokadu app mislio sam da je do toga.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
I ja sam probao sve one, skinuo je samo 2, ove koje si naznacio kao dobre nece da skine... Kaze da mora da se gleda video i ne pusti video, izbaci poruku na nekom jeziku ...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
0c842b5fee6e0a6e0f221f35c9d18309.jpg
 
Poslednja izmena:
Fora je sto ne otvara video,gasio sam i blokadu app mislio sam da je do toga.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Evo ja sam uradio skreenshot bukvalno pre 5 min.Kod mene sradi.Vidi da nemas neki Adbloker ili tako nesto.Ako nece vidi preko neta,pretrazivaca da nadjes ove XML po imenu i onda ih downloduj i prebaci u configs....

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Pustite mi vase email adrese na privet messige i posacu vam ih sve na mail. Da se ne cimate kad vec nece [emoji16]

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Da li postoji opcija blokiranja SMS poruka i poziva, ali tako da ih automatski briše? Znam da postoji blokiranje, ali telefon pokazuje i pozive i kompletan sadržaj poruka uz obaveštenje da su blokirani. Ovo je veoma glupo, pošto se upravo ovo želi izbeći. Da li postoji rešenje? Možda neka dobra aplikacija ako ne postoji ova opcija na telefonu?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koja je najbolja mat folija za ovaj tel sa aliexpressa?
Ili ako zna neko u bgu ko ih lepi. Znam par radnji koje ih prodaju ali ih nijedna ne lepi
 
Stigao MIUI 11.0.6.0 za EEA. Samo security patch. Postoji bug sa 48MP režimom kod stock kamere koja ne slika u punoj rezoluciji nego 1920x1080 ja mislim.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Meni se to nikada nije pojavilo.

Nego, koje staklo preporučujete sa Alija? Kupio sam neka 3 i katastrofa su, kratka su i preslikala se štampa sa žute folije.
 
Nillkin CP+, par puta stavljao, svaki put legne savršeno bez balončića i sl.
 
#Aliexpress NOK 108.14 20%OFF | Redmi Note 7 Glass Nillkin CP+ Full Glue Coverage Screen Protector Tempered Glass for Xiaomi Redmi Note 8 Pro 8T 7Pro 7S
https://a.aliexpress.com/_dZdESIN

Samo je sad skuplje, ja sam ranije platio dosta manje. Žena to izlomi i izgrebe svako malo, pa uvek uzimam par komada. :D
013d0fd46089ad02ec981de02751b4d9.jpg
 
#Aliexpress NOK 108.14 20%OFF | Redmi Note 7 Glass Nillkin CP+ Full Glue Coverage Screen Protector Tempered Glass for Xiaomi Redmi Note 8 Pro 8T 7Pro 7S
https://a.aliexpress.com/_dZdESIN

Samo je sad skuplje, ja sam ranije platio dosta manje. Žena to izlomi i izgrebe svako malo, pa uvek uzimam par komada. :D
013d0fd46089ad02ec981de02751b4d9.jpg
Hvala! Kupujem čim izlomim ovu glupost što sam zalepio.



Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Čuvam telefone i stakla, imam i još jedno u rezervi, a ako sad poručim teško da će stići.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno