Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

Juce sam video prvi put uzivo Mi 8 i testirao ga malo, odusevljen sam, u odnosu na moj A2 bolja kamera dosta, tako da ne verujem da ce na rn7 pro biti bolja kamera nego na A2 nesto preterano znacajno, ako ti je samo to bitno. Ako imas novca za Mi 8 i cena nije presudna, nemas sta da razmisljas.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Totalno dve različite klase telefona. Ko hoce jaku bateriju, taj ide na Redmi seriju. Ko hoce jedan od najjacih telefona njihove ponude ide na Mi 8,9 sta vec.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Za pro varijantu se ne zna da li ce biti interpolacije, tj SD675 bi trebao da podrzava pravih 48mp (za slike, video je do 25mp). Treba sacekati.
Tih 48mpx su najveće sr*nje koje se reklamira. Koja je poenta tolike rezolucije kad će slike biti bolje sa 12mpx. Ista stvar kao i sa p20pro. Bolje da senzor nativno podržava samo 12mpx i to je to nego ove budževine. A i kad izađe svi će gledati da instaliraju gcam gde neće moći više od 12mpx svakako :D I opet će i poco imati bolje slike a da ne pričamo o mi8.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Glupo je porediti Mi8 i Poco sa ovim telefonom.
Naravno da su bolji ali druge kategorije.
48mp je naravno marketing i sve ce ici automatski slikati na 12mp
 
Slazem se za tu glupost sa 48mp, ali 90% korisnika kada cuje u fazonu su "wow" i "slika bolje nego profi aparat", i naravno prodaja im je lepo krenula za rn7, a za Gcam u Srbiji znaju samo ljudi sa foruma, sto je zanemarljivo mali broj.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Prosečan korisnik misli da je rezolucija najbitnija i glavna stvar kod kvaliteta kamere. To je ono kad ostaneš zaglavljen u 2007. Godini i ne ideš u korak sa razvojem tehnologije.
Tako da eto jedan lep marketinški trik za poboljšanje prodaje i podizanje hajpa. Ništa novo, već i više nego viđeno i prežvakano.
 
Na 12MP teorijski pikseli imaju precnik 1.6 mikrona, a to je prilicno dobro za telefon. "Zidovi" piksela na ovom senzoru su unapredjeni, pa je to spajanje 4 piksela sasvim solidno.
A cemu 48MP? Marketing, slazem se, mada na dnevnom svetlu moze da posluzi kao dobar zoom, a i za pravljenje velike fotografije/postera na suncanom danu.
 
oki, recimo da to nije ni realnih 5 MPx, ali da li će npr. ta kamera (RN7 Pro) moci da se meri recimo sa NOkia 808 Pureview, 41Mpx(ustvari 38)...imao sam je, strašan tel u to vreme :D njoj je navodno senzor 1/1.2"...dok je rn7 1/2" što znam da je lošije....?
 
Mislim da treba sacekati Pro verziju telefona i prve testove oba telefona, pa tek onda videti koja kamera je bojla. Vec se uveliko govori da je Sony senzor, koji ce biti ugradjen u Note 7 Pro, superiorniji i daje bolje rezultate.
 
oki, recimo da to nije ni realnih 5 MPx, ali da li će npr. ta kamera (RN7 Pro) moci da se meri recimo sa NOkia 808 Pureview, 41Mpx(ustvari 38)...imao sam je, strašan tel u to vreme :D njoj je navodno senzor 1/1.2"...dok je rn7 1/2" što znam da je lošije....?
Solidno veći senzor na Nokiji, kvalitetnija optika. Rn7pro će imati širi otvor blende i naravno softver.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Na Ali-ju su trenutno cene 154 eura za 3/32 i 182 eura 4/64 verziju. Mi 8 lite 4/64 je oko 185 eur. Ispada da je Redmi note 7 jeftiniji od Mi 8 Lite.
Kod nas na KP, Mi 8 Lite može da se nađe sada za 200 eura. Ako idemo takvom analogijom cena, kad dođe kod nas Redmi Note 7, trebao bi da bude u startu 200 eura ili manje.
Jedino da naši prodavci veštački ne dignu cene....
 
Odlican je fon...nije mi se svidjao dizajn prednje stranice kada je izasao, ali sada mi je okej..ostalo je super...kamere su odlicne, samo taj video je malo losiji i af nije bas na nivou dual pixela iz rn5...plus moze lagano da se instalira gcam...bice ovo best buy opet... :)
 
Da li je jos neko obratio paznju na notifikacije kod RN7? Ukoliko sam dobro video i pored minimalnog notcha i ogromnog prostora gore, na RN7 se notifikacije prikazuju kao i na ostalim Xiaomi modelima sa notchom - ne prikazuju se. Mozda ono nesto privremeno, naizmenicno, itd. Uglavnom, prostora ima za 7 notifikacija, a oni i dalje ne prikazuju nijednu. Opet kazem, mozda sam lose video, neka me neko ispravi.

Ukoliko je to stvarno slucaj onda je to krajnji *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*izam i nesposobnost. U teoriji ubacujes notch da bi dobio vise korisne povrsine tj displeja a onda u praksi uopste ne koristis taj dodatni prostor. :smash:
 
Mislim da to može da se sredi rutom i modom kao kod Mi 8/F1. Opet jedna velika glupost kod MIUI-a.
 
Ima, ali toliko je slaba tako da kao da je nema [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima li informacija da li i kada dolazi u VIP ili eventualno nekog drugog operatera?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno