Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

3 amoled i 3 običan lcd (tableti + R4X) i nijedan nema tu situaciju sa polarizovanim naočarama, ti si rekao da svi imaju.
Ja kažem da nisam video ni na jednom drugom osim na RN5. Nekako mislim da sam pre ja u pravu ali nema veze.
 
Poslednja izmena:
Svaki telefon do sada koji sam gledao (ne sjećam se koji su bili, a bilo ih je sigurno 7-8) kroz polarizovane naočare horizontalno je imao isti problem osim iPhone 5S kod koga se vidi horizontalno i vertikalno ali negdje između ta 2 položaja gubi vidljivost ali ne do kraja.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Heee... možda ako moje naočare imaju specijalnu polarizaciju. Evo, iskopao sam još 2 dreša od telefona (Cloudfone Excite 401 i Vivax Fly V551, drugi kanta, prvi kanta²) i oba se normalno vide u ova položaja.
Godinama nosim polarizovane naočare uvek danju (osim teška oblačnost), godinama nosim telefone. Promenio i naočare i telefone i nikada nisam primetio ovo dok nisam matorom uzeo RN5... a počeo sam sa RN da se družim od dvojke. Nema šanse da bi mi promaklo.

A na laptopu ima ?

Naterao si me da proverim laptop. [emoji1787]

Naveo si telefone sa AMOLED ekranima i i jeftin 4X. AMOLED ima dobar kontrast i ne treba mu ništa za pojačavanje kontrasta. Ovaj jeftin nema jer onda ne bi bio jeftin. :)

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
A sta si tacno mislio ovom porukom? Vidis lepo da se monitor ne vidi kroz naocare u jednom polozaju, a u drugom da. Telefon koji sam okacio vidi se u oba polozaja, takodje i ostalih 7 uredjaja za koje ostaje da mi verujes na rec (i "skupe" i jeftine).
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je bilo ali RESEN problem sa snimanjem koncerata. Noc je pa ne mogu jako glasno muziku da odvrnem da probam ali mislim da ce dobro da snima, probao sam da primaknem skroz telefon bas zvucniku i lepo je snimio, bez krkljanja.
Problem je softverski a može se rešiti skidanjem aplikacije "Open Camera". U podešavanjima je potrebno namestiti - Video Settings - Audio source - Unprocessed i to je to.
Mozda jos malo da se igramo sad sa osetljivoscu mikrofona na:
Settings - More Camera controls...- Audio control Sensitivity
Javite kako kod vas radi, drago mi je da je softwerske prirode, mozda moze nekako da se namesti i na Google i stock cameri.
 
@milkobgd Nisam mislio ništa strašno nego nikada nisam gledao leptop kroz polarizovane naočare, baš me je interesovalo. [emoji3] I ja kao i ti nosim godinama isključivo polarizovane naočare, vozim dron napolju, vozim auto napolju i smeta mi kod nekih telefona koji imaju "kontra" polarizaciju pa ih ne vidim u portret modu a ta mi je pozicija logičnija a i član iznad tebe kaže kao i ja da još nije sreo telefon koji nema polarizaciju koja služi i na telefonu i na naočarima da pojača kontrast što je veoma važno na testovima. Možda je do tvojih naočara, da li si ih menjao pošto nemaju sve polarizaciju iste snage ?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Naravno da jeste. Svaki telefon se sa polarizovanim naočarima ne vidi u jednom položaju.

I da, meni se popravi baterija poslednjim apdejtom. Ja odvrćem svetlo, stariji čovek. :) Sa pretposlednja dva sam imao samo pet sati SOT, sada si šest.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
SOT 5,6 sati... U pocetku bez apdejta 10 sati.... Kazem ja unistise bateriju apdejtima... Zato ko ga kupi, nikako apdejt. Moj rodjak kupio posle mene mesec dana. Nije apdejtovao.Baterija ko u dva razlicita telefona.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Pa vrati staru verziju i reseno

...riding on 720p...
 
Otkljucas ga i stavljas sta hoces

...riding on 720p...
 
Otkljucas ga i stavljas sta hoces

...riding on 720p...
Ma nesto nisam siguran u sebe da cu da uspem u tome.Davno je jesam nesto igrao sa nekim ,,starudijama'' Iskreno nisam bas toliko vican. Postoji li neko objasnjenje negde kako da ga otkljucam i vratim pocetni MIUI ?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ne znam da li je bilo ali RESEN problem sa snimanjem koncerata. Noc je pa ne mogu jako glasno muziku da odvrnem da probam ali mislim da ce dobro da snima, probao sam da primaknem skroz telefon bas zvucniku i lepo je snimio, bez krkljanja.
Problem je softverski a može se rešiti skidanjem aplikacije "Open Camera". U podešavanjima je potrebno namestiti - Video Settings - Audio source - Unprocessed i to je to.
Mozda jos malo da se igramo sad sa osetljivoscu mikrofona na:
Settings - More Camera controls...- Audio control Sensitivity
Javite kako kod vas radi, drago mi je da je softwerske prirode, mozda moze nekako da se namesti i na Google i stock cameri.

To je oduvek bilo resenje, pisao sam jos pre par strana da Open Camera resava "muljav" zvuk.

Tog problema npr nemam na Max 3 u stock aplikaciji, zvuk se cuje odlicno tako da Xiaomi namerno skrtari na tome.
 
Koliko Vam je SoT na 10.3.6.0 ? Juce updajtovao, naravno totalno pogresio!
 
Što volim kad se tema pretvori u : "kakav vam je SoT na poslednjem updateu?"

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Sta je ovo?
41b9e923dea174edeeb1baabe0cb32a1.jpg
 
Što volim kad se tema pretvori u : "kakav vam je SoT na poslednjem updateu?"

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Pa zato što se dešava nešto čudno sa SOT - om. [emoji848] Telefon radi normalno, ne greje se a SOT isuviše mali.

Vama ?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Mislim da se to pojavljuje kada je uključen onaj Pocket mode. Da prepozna džep i zaključa ekran.
 
Da. To huawei ima odavno.

Sent from my p20 lite using Tapatalk Pro
 
Vidim da se dosta prica o SoT-u posle nadogradnje,mada nisam obracao oaznju toliko ranije cini mi se da je isto ili cak malo bolje
Na slikama je prikaz potrosnje od 100%-16%
8ee5e23f523143f80807be1d19d35d9c.jpg
5f69cff6bdd278bb2664bc3109891c27.jpg


Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poz za sve.Novi sam član foruma.5mjeseci imam note 7 i nisam imao nikakvih problema do sinoć.Znaci prilikom razgovora nikoga ne cujem dok mene cuju, kad ukljucim zvučnik razglasa onda je sve uredu,kad izgasim zvučnik opet je tišina.Zvono na telefonu radi sms, YouTube takodje ima zvuk.Gasio sam telefon pa ponovo pokušavao al opet nista.Isto tako pokušao sam na viberu mene cuju prilikom razgovora a ja njih ne ,znaci potpuno ista situacija , dok poruke mogu normalno.
 
Ima li ko info da li ce do nas doci naslednik ovog moba, redmi note 8? Da znam da li da cekam ili 7 da uzimam. Nisam uspeo da nadjem info?

Poslato sa NEM-L21 pomoću Tapatoka
 
Ima li ko info da li ce do nas doci naslednik ovog moba, redmi note 8? Da znam da li da cekam ili 7 da uzimam. Nisam uspeo da nadjem info?

Poslato sa NEM-L21 pomoću Tapatoka
Izacice pocetkom sledece godine , dok dodje u Srbiju bice maj ili jun i cena ce biti full. Ne znam koliko je sad cena ali verovatno se trziste smirilo i cene su legle tako da po mom misljenju je sad dobar trenutak za kupovinu rn7...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
@djole016: LOL, RN8 je već najavljen krajem avgusta i već postoje čak i pre-order--i na AliExpress-u.
 
RN8 je već predstavljen.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Očigledno uskoro
71f4c431b6d3fb8abfaee975cd0550e5.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno