Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

Treba pročitatin za svaki slučaj mada mi je ovo u slučaju xiaomija potpuno regularno, nalazi se u meniju telefona a meni je postavio xiaomi.
Ako bi otključavanje boot loadera bio uslov za gubitak garancije, onda bi tako mogli tretirati i uključivanje USB debuginga?
U savkom slučaju, da se lako opet zaključati.
 
Bootloader se u svakom slučaju može opet zaključati i takav nikako ne može biti predmet rasprave o garanciji.
E sada, druga je stvar ako vi operateru donesete telefon sa flešovanim AOSP romom...
Zato, prije upotrebe garancije sve ide na fabrička podešavanja i u servisu dobiju "nevin" uređaj ;)
Inače, nakon 2 dana korištenja RN7 sa originalnim romom i svim **** koja dođu uz njega, mogu vam reći da ga otključani RN5 sa XEU šije u svakom pogledu... baterija, kamera, brzina...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
@R1A1: Ta analogija za USBDebugging ti je previše banalna. Omogući da se nešto uradi i uradi to nisu iste stvari. I drugi brendovi imaju tu opciju za "dozvoli OEM unlocking" pa ipak kad to kreneš da uradiš budeš informisan pod kojim uslovima to radiš i čega se odričeš.
Tipa da uređaji koji imaju Widevine L1 certifikaciju kad im otključaš bootloader to se spuštana na L3...


A što se tiče "može se zaključati" da može ali takođe postoje i "tamper flag" i eFuse:

https://www.google.com/search?q=efuse+bootloader+unlock

Moj stari Nexus 4 je imao tamper flag, ali je mogao da se vrati nazad u originalano stanje. Sećam se da sam i to radio pre nego što sam slao telefon na servis kad je "otišlo" power dugme.

Samsung uređaji furaju eFuse.

Dakle, da ne bude zabune da imam nešto protiv bootloader unlock-a: ja sam na svakom telefonu otključavao (i dok god postoji izbor neću kupiti telefon kojem bootloader ne može da se otključa) i rootovao čim sam kupio telefon. Ali sam uvek bio spreman da to potencijalno znači problema oko ostvarivanja garancije.
Zato sam počeo i da kupujem telefon sa oglasa sa "majke mi" pisanom garancijom od X meseci.
RN4x koji koristim je imao 3 meseca garanciju, od čuvenog Vladimira. U tim njegovim uslovima garancije je naravno naveo da ne važi u slučaju čačkanja software-a :d :d
 
Poslednja izmena:
Postoji li opcija da se resetuju podesavanja ekrana ili display. Da se sve ikonice vrate na default mesta itd...?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
@R1A1: Ta analogija za USBDebugging ti je previše banalna...
Da, namerno sam banalizovao jer, iz iskustva, važi samo ono što je jasno i nedvosmisleno napisano. Ako je jasno napisano, onda ok. Ako nije, ne može biti dodatnog tumačenja tipa zna se, podrazumeva se. Podrazumeva se samo ono što je napisano.
 
Sta cu dobiti na RN7 otkljucavanjem i nekim drugim romom? Bolju bateriju kameru...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Bootloader se u svakom slučaju može opet zaključati i takav nikako ne može biti predmet rasprave o garanciji.
E sada, druga je stvar ako vi operateru donesete telefon sa flešovanim AOSP romom...
Zato, prije upotrebe garancije sve ide na fabrička podešavanja i u servisu dobiju "nevin" uređaj ;)
Inače, nakon 2 dana korištenja RN7 sa originalnim romom i svim **** koja dođu uz njega, mogu vam reći da ga otključani RN5 sa XEU šije u svakom pogledu... baterija, kamera, brzina...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Isto sam zaključio vezano za poređenje sa rn5. Jedino nisam testirao slike po mraku, tu bi bilo očekivano da rn7 bude bolji ali ne bi iznenadilo da bude drugačije.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
XIAOMI ne trigeruje otključavanje BL.
Kod nas ti je skoro svaka garancija "majke mi", pa i one od operatera. Znam jer radim upravo za jednog.
Svaki uređaj se u suštini nosi kod trećeg servisera, koji često i veze sa životom nema, ali ima brata ili kuma koji ga povežu sa operaterom...
Stvari nekada budu toliko apsurdne da se čovjeku poništi garancija zbog ogrebotine na ekranu (viđene pod lupom), a mrtvi piakeli mu se jave na suprotnom kraju gdje ne postoji nikakvo oštećenje. Tu vrstu ogrebotine ima svaki ekran koji se koristi 7 dana bez folije.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Velkam too Serbija [emoji2373]

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Isto sam zaključio vezano za poređenje sa rn5. Jedino nisam testirao slike po mraku, tu bi bilo očekivano da rn7 bude bolji ali ne bi iznenadilo da bude drugačije.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Najbolje je potražiti test na DXOMark i videti koja kamera je bolja.
 
Je l mi se cini ili opet nema 4k rezolucije za video

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Ubaciš gcam i imaš 4k 30fps kao i fenomenalni night mode. Fabričku kameru slobodno možeš zaboraviti jer se ne može porediti sa gcam.
Takođe, za gcam potrebno je samo pokrenuti apk i to je sve. Telefon ne mora biti otključan.
 
Isto sam zaključio vezano za poređenje sa rn5. Jedino nisam testirao slike po mraku, tu bi bilo očekivano da rn7 bude bolji ali ne bi iznenadilo da bude drugačije.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ima rodjaka rn5, a tašta rn7. Sve je na strani rn7, pogotovo sa gcam. Cekam par dana za bL unlock pa ubacujem rom i gcam na rn5. Stock vs stock, svuda bolji rn7

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Naravno da je bolja kamera RN s obzirom da kemara od 48mp radeći u Quad Bayer sistemu, odnosno, pretvarajući četiri piksela u jedan. Pošto snapdragon 660 ne podržava kamere tolike rezolucije, ovom tehnologijom su sve lepo upakovali a ona (četiri pikesela u jedan) daje veću detaljnost.
Sa gcam to tek dolazi do izražaja.
 
Ima rodjaka rn5, a tašta rn7. Sve je na strani rn7, pogotovo sa gcam. Cekam par dana za bL unlock pa ubacujem rom i gcam na rn5. Stock vs stock, svuda bolji rn7

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
Prvom prilikom ću da testiram. Razlog za različito mišljenje može biti u modifikovanim lib-ovima koje sam koristio na rn5.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
To ti je do GCam aplikacije. Reinstaliraj ili probaj drugu verziju.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ima li neke razlike izmedju modela 4/64 i 4/128 sem u kapacitetu interne memorije. Mislim na razlike u brzini itd posto sam uglavnom gledao opise 4/64 nisam primetio 4/128 da je neko testirao.
 
Ne bi smjelo da bude. Ostale specifikacije identične

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ali sa par aplikacija i sistemom brzo se zauzme 32gb tj polovina. Slike i video fajlovi su mi u telefonu imam dve kartice treba voditi racuna o tome pa ko koristi dual sim pozeljno je 128.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala vam na odgovorioma. Inace nisam zahtevan korisnik po pitanju broja aplikacija i pravljenja fotografija a jos manje video fajlova, ali se nekako neprimetno zvanicnoj prodavnici pojavio model od 128gb a razlika u ceni je samo 1000din. Zbunilo me je to sto nisam vidjao opise ovog modela.
 
Ali sa par aplikacija i sistemom brzo se zauzme 32gb tj polovina. Slike i video fajlovi su mi u telefonu imam dve kartice treba voditi racuna o tome pa ko koristi dual sim pozeljno je 128.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Pa sad da par aplikacija i sistem zauzmu polovinu memorije nema šanse.
Ja već godinama koristim mail.ru oblak za čuvanje fotografija i video zapisa sa telefona. Telefon sve uredno šalje na moj oblak i miran sam.
Za one koji vole dopunsku memoriju i dve kartice, treba da kupuju telefone sa takvim slotom. Običan redmi 7 ima takav slot.
 
17 aplikacija tapatalk,banke standardne ni jedna igrica.

20gb zauzeto a tek ga imam 2 meseca i ne koristim drustvene mreze uopste znaci neko ko koristi snapchat instagram fejs i par igara brzo ce da popuni polovinu od 64gb,a ako koristi dual sim mislim da za 20 evra vise vredi 128gb i miran vise godina.
81136c23be8a8a9162c77f7865e01511.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Juce sad drzao u ruci RN 7, kupio kolega pa sam ga " formirao ". Mislim da nije neki napredak u odnosu na RN 5. Brzi jeste,kamera je bolja ali ipak?!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ali ipak sta?

...über rimini 7
 
Nema neke preterane razlike izmedju RN5, RN6 i RN7.

RN4 na RN5 ogromna razlika, nakon toga mala poboljsanja i promene u dizajnu, tako im se vise isplati :)

Sve je jasno kad postoji kineski RN5 sa 6GB ram (koji ja i koristim), a global RN7 je 4/128.

Realno, RN6 Pro i RN7 ne treba da postoje, tu je trebalo da dodje samo RN7 Pro sa SD 675, 6GB ram i IMX586.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno