Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

RN7 je model za preskakanje svakako, inkrementalni upgrade u odnosu na RN5, RN6 Pro nije ni vredan pomena, isti telefon sa promenjenim dizajnom prednje strane.

Pored Mi 8 Lite koji osim bolje izrade i kvaliteta Mi serije ima i bolji ekran, kao i bolju kameru i koliko znam nema te sitne probleme, nema razloga uzeti RN7.
Tačno. Po mom mišljenju najvrednija stvar na rn7 u odnosu na rn5 i rn6pro je aktiviran cam2api bez otključavanja i rutovanja i USB type C

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Bukvalno, da nema Camera2API otkljucan po defaultu bio bi potpuno besmislen uredjaj.
 
Ja znam jos 3 ljudi iz mog blizeg okruzenja koji imaju problem sa proximiti senzorom na sedmici i jednog na petici. Ja ga imao i na RN3. Ne znam da li ljudi lazu ovde da nemaju problem, prosto mi dodje nerealno. Doduse ja na poco-u nemam problema sa tim.
 
Nemojte da me shvatite pogresno, uredjaj svakako dosta nudi za ulozen novac, nije skuplji od prethodnika sto je pozitivna stvar, lepsi svakako jeste u odnosu na RN5 i RN6 Pro, samo smatram da je preveliki akcenat stavljen na njega od strane Xiaomi-ja i youtubera.
 
Ne znam kako ljudi ne mogu da skapiraju - u pitanju su senzori ali nije u njima problem u smislu da ne rade kako treba. Fazon je što iz nekog razloga različito djeluju na različite ljude - moja žena ima problem sa bukvalno svakim kineskim telefonom, a ja s istim telefonima nikad. Tuđa iskustva nemaju puno značaja, ako ikako možete uzmite primjerak i probajte prije kupovine, jedino tako je sigurno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Vidim da niko ne spominje update. Možda kod mene kasni pa otkrivam toplu vodu. Meni se noćas ovo instaliralo.
5123f8a413da62309ba4bc08ef42c257.jpg
 
Možda nekome pomogne, meni je na Mi4 znao da brljavi senzor kada se uprlja rupica od zaštitnog stakla, kada se očisti najnormalnije radi.

Sada na Poco F1 mi se to nije desilo nikada, mada sam staklo tek nedavno stavio.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja sam na A2 taj problem rešavao kalibracijom na *#*#6484#*#* posle čega senzor nije brljavio 7-10 dana, i tako u krug.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel ja grešim ili se na najnovijem apdejtu smanjila traka gore, tek milimetar ispod zuba a bila je tri na primer ? To je i na mom starom Mi 8 Lite sređeno apdejtom.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Meni jos uvek ne stize. Jos uvek sam na 10.2.7.0 (PFGEUXM) .Ne znam od cega zavisi kad stize update? Ja sam na Mts mrezi, moguce je sa operater tu igra ulogu.

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 
Ja još uvek nemam to ažuriranje... Nema to veze sa mrežom, ja sam telenor npr, već je logičnije da ima veze sa tim kom tržištu je namenjen uredjaj, ili koji si region stavio u podešavanjima kao tvoj region...

Telefon sam kupio u Ušću u njihovoj zvaničnoj prodavnici za Srbiju.
 
Kod mene nema opcije SD kartice, nudi uvoz iz skladista, tu navede sve naloge, i druga opcija uoz iz SIM kartice 2.
Meni nudi opcije: Google naloge, sim karticu, i local - internu memoriju. Moju SD karticu ne vidi, a ima je. Kapiram da ako iskopiras na internu memoriju, moći ćeš da ih uvezeš.
Evo screen shoot.
53d924863b5aedf72c4f78617b5bf57f.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ovo mi je treći po redu telefon iz redmi note serije. RN3P, RN4X, pa RN7 i ni jedan nije imao problem sa proximity senzorom. Jedino je RN3P imao losiji noise canceling.
Neko napisa kako je RN7 model za preskakanje?
Ja kao neko ko je ravno 2 godine koristio RN4X i čekao na nešto novo u Redmi seriji vredno zamene, smatram da je RN7 odlična prilika za to. I evo posle više od mesec dana korišćenja RN7 ne žalim uopšte.
Neko je takođe pisao i o osvetljenju, primetno je da je RN7 na max osvetljenju slabiji od RN4X ali mislim da to ne predstavlja problem jer je i 4/5 osvetljenja sasvim dovoljno za korišćenje napolju na dnevnom svetlu.
 
Ljudi, sa jedne strane, uporedjuju stalno sa modelom za proslu godinu, to je in jel'te menjati fon na svakih 6-12 meseci. No dobro, realno sa rn5 i rn6 nema nekog smisla prelaziti na rn7.
Sa druge strane, ljudi mnogo, mnogo lupaju gluposti :d Fon ne odlican.
 
Ljudi, moja teorija o problemu senzora blizine se ispostavila kao tačna... Evo dva dana nemam problem uopšte....

Naime, senzor se nalazi u gornjem desnom uglu telefona. Na desnoj strani senzor reaguje i radi normalno, dok na levoj strani ne reaguje .... Problem se reši prostim držanjem desne strane telefona na uvetu i to je to....

Sada sve radi savršeno i telefon je vrhunski... Ja sam prezadovoljan....

Problem sa senzorom blizine je ipak nepostojeći i prividan problem.... Pravi problem je u ljudima, koji senzor ne drže na uvetu, nego u vazduhu pa ovde pišu svašta nešto, kako telefon ne valja.....
 
Je li realno da još jedan Xiaomi ima problem sa proximity, ne znaju da kupe/naprave da radi?
Moj A1 i ostalih 5 u firmi listom imaju problem sa paljenjem ekrana.
Ove metode štapa i kanapa koje se predlažu ovde ne piju vodu,
pa nije 1999a pa da se tek pojavili mobilni *mjau**mjau**mjau*.
 
Tetka je danas uzela a2 lite i vec vidim problem sa senzorom ako ga ne drzi savrseno na uvetu

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ljudi, moja teorija o problemu senzora blizine se ispostavila kao tačna... Evo dva dana nemam problem uopšte....

Naime, senzor se nalazi u gornjem desnom uglu telefona. Na desnoj strani senzor reaguje i radi normalno, dok na levoj strani ne reaguje .... Problem se reši prostim držanjem desne strane telefona na uvetu i to je to....

Sada sve radi savršeno i telefon je vrhunski... Ja sam prezadovoljan....

Problem sa senzorom blizine je ipak nepostojeći i prividan problem.... Pravi problem je u ljudima, koji senzor ne drže na uvetu, nego u vazduhu pa ovde pišu svašta nešto, kako telefon ne valja.....
Jeste, problem je u nama jer treba da razmišljamo kojim uvetom telefoniramo i kako da ga tačno nađozim na klempu. Neverovatno šta čitam ovde[emoji1]... Kao ono sa ajfonom i lošim signalom.

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da posle zadnja dva update-a telefon vise trosi bateriju... Ne znam jel se vama to desava?

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 
Ovim updateom mi je rešeno da kamera blokira pri prebacivanju na video i sporo upisivanje slika kada je podešeno da snima na SD karticu

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
I meni takođe, evo sad sam update odradio, nema vise zadrške vezane za snimanje na SD.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ali što troši novi update... [emoji848] Da vidim jos sutra pa full reset pa ako ne pomogne, vratiću neku stariju verziju.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ja zaista nisam primetio da više troši bateriju...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno