Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

Ali to nije sistemsko već gur-gur rešenje i ne treba se time zadovoljavati.

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 
Koja je razlika kakvo je resenje, kad je jednostavno resenje koje postoji?

Ljudi na stock Android telefonima skidaju aplikacije za FSG, koji je ovde ugradjen, pa ne vidim da kukaju :)
 
Aman zašto bi se zajebavao, skidao dodatnu aplikaciju, drndao poziciju, boju i veličinu fonta kad je to nešto što treba sistemski da radi? Neviđeno je glup stav a i bezobrazluk da lenjost programera opravdavaš gstore aplikacijom, a ukazivanje na sistemske bagove i greške nazivaš kuknjavom.

Ako radi na jednom modelu istog proizvođača sa istim sistemom i jako sličnim hardverom, zašto bi to trebalo da bude problem na ovom modelu?
Ili je možda rešenje da bagove i probleme guramo pod tepih i tako pravdamo kupovinu?

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Uvek možeš prodati i kupiti uredjaj druge kompanije koja nema taj problem. Sad sto ces dobiti lošiji uredjaj, ali imaš notifikacije...
 
Pročitaj drugi pasus, ponovo.

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 
Pa napisao ti je, promenis uredjaj i nemas problema vise. Taj na kome radi uzmes i vozis.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Popraviće notifikacije uskoro.. a ako ne , onda sigurno na miui11

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa napisao ti je, promenis uredjaj i nemas problema vise. Taj na kome radi uzmes i vozis.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Desetku ekser vadimo pincetom... Na MI forumu se normalno raspravlja o bagovima sa zvaničnim romovima, samo ovde je evropsko pitanje kada se na pravoj temi skrene pažnja na problem.

Apsolutno je nejasno se istrčavate ako vam je sve ok? Da sam na mestu vas nekoliko koji dajete zaista neverovatna rešenja, ako mi ne smeta, ja se uopšte ne bih uplitao u raspravu.

Jednostavno, jednom rečenicom, sam samo ukazao na bag koji je blago iritantan. Ništa što je za uzbuđivanje. Prvi se javio sa nekom aftermarket aplikacijom. Drugi je moderator na IT forumu koji me savetuje da zamenim komplet uređaj i proizvođača (što je tek urnebes). Treći izgleda nije razumeo. :)

Do kraja dana Televisa Presenta :)

P.S. Ironija je da je na beta romu to, izgleda, bilo ispravljeno. Ja nisam probao i ne mogu lično da potvrdim, ali su korisnici koji jesu pohvalili ispravak.

P.S 2 Neću da bre menjam telefon :). Kad bi tako radio sa svakim problemom...


Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jel sam ja negde napisao da mislim da je okej sto postoji bug, ili da pravdam onog ko je pravio softver? Nisam, samo sam ponudio resenje za problem koji si naveo.

Ja ne koristim fabricki launcher, fabricki video plejer, fabricku galeriju, fabricki muzicki plejer, ne zato sto su fabricki losi (dobro, launcher bez fioke je uzasan), vec zato sto ima boljih resenja.

Za tebe onda nije Android, vec iOS, ako hoces sve out-of-the-box da koristis, bez mogucnosti za modifikaciju bilo cega, eventualno da pronadjes nekog proizvodjaca ciji je softver tebi (subjektivno) idealan idealan, jer savrsen softver koji svakome odgovara ne postoji.
 
Koliko me sećanje služi, moj prvi android je bio HTC Tatoo (android 1.6) i na njemu nije radio Bluetooth. Moglo je ili da se čačka i donekle to sredi ili da se čeka nova android verzija. Hoću da kažem, nedostataka ima i biće ih raznih vrsta, od sitnica do krupnijih stvari. Nešto im promakne a nešto namerno ostave da bi se to ispravilo u nekoj novijoj verziji android os-a tj. u ovom slučaju MIUI-a. Da bilo ko od proizvođača zaista u prvi plan stavlja krajnjeg korisnika a ne dobit, dobili bi kompletnije uređaje i ne bi nas "bombardovali" novim telefonima gotovo svakodnevno.
 
@Ivanbass

Ni ja ne koristim fabrički launcher, audio i video plejer, i? To kao nešto govori? Šta? Naravno ništa. To su samo lične preferencije. Varijacije na temu.

I sad, šta tebe čini kompetentnim da procenjuješ da li je za mene Android ili nije?
Jel se poznajemo možda?

Telefon je za te pare top. Generalno sam zadovoljan. To nikako ne znači da treba da se ne pominju bagovi i problemi.

Apsolutna mi je enigma što ljudi za ovako nešto skaču kao opareni...



Ajmo još jedan bug. Uključite režim za čitanje (noćno). Samo će se ka'sti.

Još jedan. Foobar2000. Pokrenite plejer i muziku, izađite na osnovni ekran. Slide sa "notifikacija" :) na dole i na šta liči fijoka samog plejera... Hint. Komande i X za gašenje ;)
Nije do plejera.




Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Znaci okej je da se koriste aplikacije koje menjaju fabricke jer fabricke nekom ne odgovaraju, a nije okej da se instalira aplikacija da bi zamenila fabricku funkciju prikaza notifikacija, jer fabricki prikaz nekom ne odgovara. Zanimljivo :)

Za ovo drugo, izvlacis iz konteksta, napisao sam ili to (jer na tom sistemu nemas opciju za podesavanje bilo cega i da hoces), posto je sam Android konceptuiran tako da vecinu stvari mozes sebi da prilagodis kroz sistem ILI aplikacije, iz tog razloga postoji API koji aplikacijama daje pristup tim stvarima, ili da nadjes nekog proizvodjaca ciji je softver tebi savrsen. Obicno je stav tamne strane da je prednost tamne strane ta sto sve imas out-of-box, ne moras "da se mucis sa aplikacijama".

Edit:

Naravno, bagove i lose stvari treba ispravljati, ali stav "zasto moram da instaliram aplikaciju" me uzasava :D

Svaki telefon (kao i bilo koje drugo parce tehnike koje mnogo zavisi od softvera) ima decije bolesti, RN7 jos nije prelezao svoje [emoji23] [emoji23]
 
Poslednja izmena:
Zato što pokretači i plejeri mogu da budu stvar navike i konformiteta. Ja funkcionišem i na Guglovom pokretaču i na Nova i na Poco. Ali ako ti u sledećoj nadogradnji softvera shebu, za Android, bazičnu funkciju kao što je ova, red je da se to kaže i to upravo zato što rn7 (u ovom slučaju) nije preležao dečije bolesti. Poslednja rečenica ti je hit. Umro bih u neznanju

Nekome ne treba gomila svakakvog softvera i ostalog đubreta nakrcanog reklamama. E sad što tebe to užasava, mislim da je to ipak samo tvoj problem.

Naveo sam još dva bug-a. Izvoli budi konstruktivan i doprinesi kolekciji samo bez levitiranja iznad plebsa forumaškog.

A i ne bi škodilo da mod obriše ovu odiseju i ostavi ovo sa bagovima na poslednjem globalnom rom-u.









Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja sam rekao da menjaš telefon da bi sebe postedeo živaca, ako te već toliko nervira. Mislim mene kad nešto nervira, ja to prodam ili probam da "popravim" ako mogu.

Ja sam iPhone 7 prodao istog trenutka kada je krenuo Touch input na home dugmetu da ima delay baš kad sam stavio iOS 11. Živaca nisam imao da čekam update, a sve do skoro iOS 12 je imao mali delay. Da sam mogao da popravim, ja bih popravio, ali nazad nije moglo, a telefon koji je flagship da ima takav delay mi nije bio zamisliv. Otišao na oglase i prodat kroz par sati
 
Rekoh već blago iritantan bag:).
Kad bih se zbog takvih gluposti nervirao već bih imao hipertenziju, dijabetes, čir na dvanaestercu, psorijazu...:)

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 
@ppredrag: Imenjače reci ti nama da li taj RN7 ima klasika problema sa proximity senzorom (tokom razgovora)?
koje je Xiaomi "zapatio" tamo negde počevši sa RN5 i izgleda nema nameru da reši.
 
Samo A1 i A2 odnosno stock njihovi imaju problem sa proximity, ostali xiaomi nemaju.
 
I to ne ni svi primjerci. Moj A1 nikad nema problem.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nemam problem sa prox senzorom. Sve ok.

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 
Ja imao i sa RN3 i sa RN5 taj problem. Tacnije izludjivao me je 2 ipo godine, ali od kad sam presao na Poco, taj problem je nestao :d
 
Koliko vam izgura na note 7 sota ekrana baterija?Vidim da kod nas u prodaji su samo verzije sa 4 gb rama,sa 6 nema.
Vidim na recenzijama da verzija sa 4 gb ima neki problem sa ekranom,a sa 3 gb nema ,pa me zanima da li neko zna o cemu se tu tacno radi.
I meni notifikacije ne rade,ni na aplikaciji rezultati,ni kp...ali sta je tu je.Xiaomi telefoni su generalno jako dobri,sa odlicnim baterijama.
 
Poslednja izmena:
Svratio sam do Ušća i instalirao gcam v2e na RN7 kako bih stekao utisak o razlici u odnosu na moj RN4. Osvetljenost je jako dobra, tako da je ISO na svim slikama tačno 100 ili jako blizu 100. Slike su na flickr-u:

RN7 gcam


RN4 gcam


- - - - -

RN7 default (zaboravio sam u 4:3 da prebacim)


RN7 defult 48mpx (najnebitnija opcija, al čisto da se vidi)


RN7 gcam


RN4 gcam


Sve u svemu, na dobroj osvetljenosti nema nekih posebnih razlika u odnosu na stari RN4. Čak i bez gcam-a RN7 tada pravi fine slike. Najvidljivija razlika je zapravo u prednjoj kameri. Voleo bih da sam bio u mogućnosti i night sight slike u mraku direktno da uporedim.

I da, verovatno mnogi i ne obraćaju pažnju, ali neka milimetar širine tamno siva senka se javlja i uz gornju i uz donju ivicu ekrana na beloj pozadini.
 
De nema posebne razlike, zadnja slika cela prostorija zuta :p
 
Hehe, white balance se ne računa [emoji57]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno