Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

Ala počeli da cepaju sa cenom za običan Note 7 na KP. Lepo sam napisao, ako uopšte stigne do nas Pro verzija nabudžiće cenu u startu samo tako. Ipak je ovo Srbija, zna se da kod nas stiže samo najkvalitetnija roba, razumljivo je onda i za cenu. :D
 
Note 5 je u staru prodaje koštao 250eur, isto kao i Note 7 sada.
 
Global Pro nece nekih par meseci?
 
Pro verovatno neće uopšte biti global.

India only, tako sam čuo, e sad...
 
Ovaj sa 675, kako god ga nazovu. Menjao bih za ovaj Honor 8X.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Onda ovog insidera neće biti više [emoji16]
 
E *mjau**mjau**mjau*, sad me baciše u totalni rebus. Da li čekati taj RN7 pro ili kupiti sada Pocophone...

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kad se sve sagleda, Poco je i dalje najbolji izbor u tom cenovnom rangu.
 
Kad se sve sagleda, Poco je i dalje najbolji izbor u tom cenovnom rangu.

Šta je sa Xiaomi Mi 8 Lite. Koja je zapravo razlika u ceni između njega i Pocophone. Kako se uklapa u tu priču Redmi Note 7 sa specifikacijama i cenom? Ovo pitam jer se i ne razumem dovoljno u telefone, a treba mi savet za dete. Šta je trenutno najbolja kupovina ?
 
Pocophone je definitivno najbolji ako se uklapa u budzet, RN7 je bolji izbor od Mi 8 Lite zbog dizajna i baterije.
 
Poco je kanta za zaluđenike sa foruma i Induse a ne telefon za dete.
Mi 8 Lite najbolji odnos cene i kvaliteta za 200€ verzija 64/4. Plus najlepši od pomenuta tri.
RN7 bezveze. Pro verzija ok da se kupi ali tek kad padne na 200€ što neće pre kraja leta. Tako da ako ti treba sad, kupi Mi 8 Lite i nema greške. Pusti zaluđenike sa Poco-om.
 
Biće na otvaranju radnje u ušću MiA2 za 20k dinara

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Otkud ti ta informacija? Koje će biti cene Mi 8 i Mi 8 Lite? Kad je otvaranje?
 
Sta lupi covek i osta ziv...

Послато са Poco F1 уз помоћ Тапатока
 
Ne lupa, mi8 40000, mi8 pro 50000. Imate na Facebooku obaveštenje. Mi a2 20000 verzija 32gb.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ne pricam za cene i mi store...

Послато са Poco F1 уз помоћ Тапатока
 
Ja razmišljam da dođem iz Gornjeg Milanovca na otvaranje Mi store-a, ali sve nešto mislim da će to biti po pedesetak komada svakog proizvoda i kad dođem na red da neću kupiti ništa.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
To je uvek moguće [emoji1] da su napravili hype, jesu. Videćemo kakva će biti situacija

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Glupo je preporucivati Mi 8 lite pored Poca, ako naravno ulazi u budzet, ako vec juri nesto slabije sada su RN7 na KP 212e novi sa garancijom, tako da je i to bolje uzeti nego Mi 8 Lite.... Takodje nisam nasao info da ce A2 biti 20k, znam za Mi 8 40k i Mi 8 Pro 50k..

Edit: Evo upravo Vip poslao "vaucer" 20% na sve artikle koji nisu snizeni na otvaranju Mi Store-a , taman sluske ispadaju tako 800din [emoji23]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
53698438_1300423956786529_1977811076640669696_n.jpg
 
Glupo je preporucivati Mi 8 lite pored Poca, ako naravno ulazi u budzet, ako vec juri nesto slabije sada su RN7 na KP 212e novi sa garancijom, tako da je i to bolje uzeti nego Mi 8 Lite.... Takodje nisam nasao info da ce A2 biti 20k, znam za Mi 8 40k i Mi 8 Pro 50k..

Edit: Evo upravo Vip poslao "vaucer" 20% na sve artikle koji nisu snizeni na otvaranju Mi Store-a , taman sluske ispadaju tako 800din [emoji23]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Upravo to,govoriti da je Poko kanta za zaludjenike i preporucivati lite pored ova dva modela je stvarno suludo i kako neko tako nesto moze da lupa. Pogotovo sto je mala cenovna razlika...

Послато са Poco F1 уз помоћ Тапатока
 
Bas je Pocu sad lepo pala cena, moze se naci i za 250e na oglasima.Pored takvog poca ne treba razmatrati druge.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poco je 270e na oglasima, slabija verzija. Mi 8 Lite 200e.

Dodati 70e za jaci cip (koji detetu apsolutno ne treba)? Kamere identicne, displej (pri cemu je displej na Poco-u bolesno mnogo zakrivljen), bateriju ce puniti pa puniti a uostalom baterija na mi 8 lite spada u bolje za danasnje standarde. Sa druge strane Mi 8 Lite moderan i lep telefon, pravi mladalacki, a Poco plastikaner iz 2013 a la Samsung S3.

Ako se isplati dodati 70e u ovoj prici za Poco, onda se itekako isplati dodati jos 50ak za Lg G7 koji ce da pojede Poca u svakoj kategoriji za dorucak od displeja, izrade, zvuka, kamere, softvera, IP, ma apsolutno svega. SEM FAMOZNE BATERIJE jer je nevidjeni problem puniti telefon preko noci i ogromna je razlika puniti telefon svake ili svake druge noci. Punis pa ga punis. Vazno je da doceka od jutra do mraka tj do lezanja u krevet.
 
Od kad je to LG softver dobar? Nit je dobar softver, nit je dobra podrska. G7 Ima 2GB ram-a manje takodje. Razlika u ceni je vise od 50e, ista je razlika u ceni kao izmedju Mi 8 Lite i Poco-a.

Sto se Mi 8 Lite tice, telefon ima drasticno losiji chipset (a klincima to najvise znaci jer igraju igre na telefonu), nema 3.5mm izlaz, nema stereo zvuk (kakav-takav stereo na Poco-u je bolji od jednog zvucnika), takodje 2GB memorije manje. Takodje se na Poco GCam koji daje drasticno bolje slike instalira u dva klika, postavis detetu tu ikonicu na home screen nakon toga, resen problem.

Iz teme u temu ides i nalupavas gluposti.
 
LG softver ima manje bagova nego MIUI, prikazuje notifikacije, ne ubija aplikacije i cak sa 2gb manje RAM-a drzi bolje aplikacije nego MIUI i sa 8 kamoli 6GB. To su ti cinjenice. Podrska je nikakva, to stoji ali opet te vracam na to sta ce mi MIUI podrska kad nema osnovne stvari kao sto je prikaz notifikacija, ubija aplikacije i drzi prazan RAM, itd. Imam MIUI godinama unazad i apsolutno znam sta pricam. Poco nije los telefon ali nikako nije telefon za prosecne korisnike ili ljude sa specificnim zaxhtevima.

3.5mm je prednost za audiofile, za ostale (ukljucujuci i decu) ne. Zakacis detetu onaj nastavak na slusalice i to je to, problem resen. Ako ce da igra igrice dete kupiti mu Sony PS za 250e i da zaista igra igrice i uziva, a ne na telefonu pa da za 2 meseca pusti lepak ili vec nesto. Senzor i komplet optika je ista na Poco kao na Mi 8 lite sto znaci da ce sa GCam praviti gotovo identicne slike sve vreme.

Opet se vracam na to ako vredi dodati X evra za Poco u odnosu na Mi 8 Lite, onda i te kako vredi dodati istih tih X za G7 u odnosu na Poco.

I konacno, ja tebi ni drugima nisam rekao da lupas gluposti, tako da pripazi na recnik. Iznesi cinjenice i proveri informacije pre nego sto ih ovde izneses. Poznat si kao slepi pratioc Xiaomi brenda sto samo po sebi nije losa stvar, ali moras nekada da sagledas situaciju i budes realan.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno nemas blage veze o cemu pricas, meni je na ovih 6GB memorije na RN5 slobodno nekih 400MB uglavnom i to zato sto nema sta vise da drzi u memoriji. Ako nesto izbacuje imas opciju da zakljucas, onda drzi tu aplikaciju u memoriji do restarta telefona ili update-a aplikacije. Sto se notifikacija tice, na beti za Poco su sredjene koliko znam. Na Mi 8 Lite mora da se otkljuca bootloader da bi se ubacio GCam, plus je obrada HDR-a drasticno sporija zbog slabijeg chipseta.

A ako dete hoce sa svojim drustvom da igra nesto na telefonu? Klinci dosta drndaju igre na Androidu danas. Vredi dodati za G7 svakako, ali je Poco u budzetu do 260e najbolji i daleko je bolji izbor od svih jeftinijih nema sta tu da se diskutuje.

Edit:

Ja sam "ambasador" onoga sto je dobro za dzep i sto je vredno kupiti. To je kod nas, u sekciji za Android telefone, to prakticno iskljucivo Xiaomi (uz izuzetak LG G7 i OnePlus 6T, eventualno jos po nekog modela drugih proizvodjaca), nije moja krivica.

Nigde nisam rekao da je Poco bolji od G7, samo da oba imaju prednosti i mane (G7 vise prednosti nego mana u odnosu na Poco svakako), a rezervisan sam sto se kupovine LG-ja tice jer se nisu pokazali kao pouzdani godinama unazad.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno