Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

Sto da ne? Sto vise modela to bolje za nas...

...über rimini 7
 
Koristi li iko Pro model? Kako se pokazao? Da li su isti romovi za običan RN7 i za RN7 Pro?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kad se ocekuje RN8?
Ni mene RN7 nije odusevio s obzirom da koristim RN5, pa bih sacekao RN8.
 
Poslednja izmena:
Sto da ne? Sto vise modela to bolje za nas...

...über rimini 7
To je tacno, ali prodaju prakticno isti model od 2017-te do 2019-te, za nas je bolje da iz godine u godinu ima vecih poboljsanja, ne da ima 3 slicna modela sa razlikom u ceni od 30-40e.
 
Mhm, samo sto poboljsanja kostaju...

...über rimini 7
 
Naravno, ali RN4 i RN5 su imali slicnu pocetnu cenu, a razlika mnogo veca nego izmedju RN5 i RN7.

Pilicare malo, nije strasno, barem podrzavaju low i midrange uredjaje mnogo duze nego Samsung, Huawei i Motorola.
 
Treba platiti novi Sony senzor, platiti malo više staklo, platiti te unicorn boje, platiti sd660.

Sve je to diglo cenu na više.

Kukalo se kako nema premium osećaj, kako je 625 spor, ubace jači i lepši telefon sa staklom, sad ne valja cena. Ne mož' ljudima udovoljiti.
 
Sad kad sam probao rn7, ostajem na rn5. Kcerka hoce A50 pa cu da vidim da li ima smisla vracati se na amoled. Mada mislim da ima i mjerkam A30 za sebe samo zato sto mi se ne svidja fp senzor na A50.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
RN7(pro) do sad najkompletniji redmi note.
Mi9 SE daje više, a slična cena kao A50.

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Evo mog iskustva sa snimanjem u glasnom okruženju. Na koncertu Sanje Ilića i Balkanike sam stajao na 2-3m bočno od zvučnika (3 komada na jednoj gomili). Udarni zvučni talas nije išao ka kameri. Bez obzira na to svi snimci koji su napravljeni (korišćene su gcam i stock aplikacije) su zvučno neupotrebljivi. Nije moguće ni pesmu prepoznati. Molim one koji mogu da pomognu da kažu koju aplikaciju i sa kojim podešavanjem koristiti za snimanje u bučnom okruženju. Hvala!
 
Evo mog iskustva sa snimanjem u glasnom okruženju. Na koncertu Sanje Ilića i Balkanike sam stajao na 2-3m bočno od zvučnika (3 komada na jednoj gomili). Udarni zvučni talas nije išao ka kameri. Bez obzira na to svi snimci koji su napravljeni (korišćene su gcam i stock aplikacije) su zvučno neupotrebljivi. Nije moguće ni pesmu prepoznati. Molim one koji mogu da pomognu da kažu koju aplikaciju i sa kojim podešavanjem koristiti za snimanje u bučnom okruženju. Hvala!
Možda da kupiš mikrofon koji na drugoj strani ima 3.5mm jack? 4-5$ su na Aliju.
 
Cijenim da xeu za RN7 može i na Pro verziju? Vidim na Aliju prodaju verziju sa global romom 20-30e skuplje. Ne vidim razlog da dodajem toliko ako mogu sam flešovati rom.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Cijenim da xeu za RN7 može i na Pro verziju? Vidim na Aliju prodaju verziju sa global romom 20-30e skuplje. Ne vidim razlog da dodajem toliko ako mogu sam flešovati rom.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Ne može, platforma je skroz drugačija. Svakako i Pro verzija ima svoj xeu koliko znam.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da i Pro verzija ima svoj XEU. Čim Xiaomi navodi sasvim drugi "kodni" naziv u suštini se radi o sasvim drugom uređaju

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Nisu dodali Redmi Note 7 Pro u onu tabelu svih telefona pa sam kontao da nema. Sada vidim da ima svoj xeu. Hvala!

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Možda da kupiš mikrofon koji na drugoj strani ima 3.5mm jack? 4-5$ su na Aliju.
Kupio sam ja i ne pomaže. Bolje snima u normalnim uslovima ali na koncertu isti djavo.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
b6e861bbe28ca5ce280302238f3002f7.jpg

Možda neki drugi...
 
Poslednja izmena:
Е, када би то тако могло, узмеш телефон и микрофон цене бурека и снимаш концерт?
 
Ti jeftini mikrofoni sa AE su uglavnom tesko djubre, ima i onih koji su fizicki besramne kopije mic-a poznatih brendova, neki su zvucno ok ali samo u normalnim uslovima, neki su cak i losiji od integrisanih mikrofona telefona.
Sto ne znaci da mozda ne mogu da se nadju i neki korektni, 5-10$ ali ipak..

@zipsilon
Sledeci problem je kontrola gain-a, ne znaci mnogo ni kvalitetniji mikrofon bez takvog podesavanja a retko koji uredjaj/UI nudi to. Ne znam da li MIUI ima mic gain podesavanje ili mozda kroz neki XDA mod.

Od mikrofona koji su dobri a nisu skupi vidim na ebay-u Sony STM10 za 23-25$, sto je ok jer je pocetna cena bila 2-3x visa. Naravno, treba dobro proveriti, verovatno ima i kineskih krs kopija a treba proveriti i sve vezano za podrsku mada mislim da radi na velikom broju Androida. Ali ni taj mikrofon nije svemocan, bolji je od integrisanih i kineskih krseva i snima upotrebljiv zvuk, u sustini ovo moze da se ocekuje (pozeljno uz kontrolu gain-a):

Mozes da proveris kako neka od ovih klasicnih audio rec. aplikacija radi na tvom telefonu uz promenu gain-a, npr. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.audioRec
 
Poslednja izmena:
Drugar je uzeo neki mikrofon sa Alija za par dolara, kaže da je okej. Moram ga pitati koji je uzeo.
 
Drugari,
Ne treba mi profesionalno rešenje za snimanje koncerta. Kada hoću da snimam koncert, ponesem Sony HX20v, podesim osetljivost mikrofona na low i kraj priče.
Hteo bih na RN7 kod supruge, a ako može i na svom RN5 mogućnost da snimimo kratke klipove na koncertima bez krčanja-probijanja. Najčešće snimamo decu kako igraju, a ti snimci bi trebalo da nam ostanu za uspomenu.
Hvala vam!
 
Pa ne moze za manje od dvesta evra bas sve da ima :) Tesko da ce bilo koji smartfon snimiti dobar zvuk kad si tako blizu zvucnika, a velika vecina i kad si dalje.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Drugari,
Ne treba mi profesionalno rešenje za snimanje koncerta. Kada hoću da snimam koncert, ponesem Sony HX20v, podesim osetljivost mikrofona na low i kraj priče.
Hteo bih na RN7 kod supruge, a ako može i na svom RN5 mogućnost da snimimo kratke klipove na koncertima bez krčanja-probijanja. Najčešće snimamo decu kako igraju, a ti snimci bi trebalo da nam ostanu za uspomenu.
Hvala vam!
Ja sam jednom snimao koncert Van Gogh-ai zvuk mi ispao fantastican,za neverovati,ali sam tel sasvim slucajno stavio tj naslonio na samo ozvucenje sa zadnje strane

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Žalili su se ljudi masovno na njihovom forumu i nije bilo nikakvog odgovora. Za razliku od proximity senzora oko ovoga nema lutrije. Jednostavno ne valja snimanje glasnog zvuka uz video i Xiaomi to ne želi da reši.
 
Žalili su se ljudi masovno na njihovom forumu i nije bilo nikakvog odgovora. Za razliku od proximity senzora oko ovoga nema lutrije. Jednostavno ne valja snimanje glasnog zvuka uz video i Xiaomi to ne želi da reši.
За оно за чега је намењен овај телефон и за ту цену, одличан телефон! Било би много за очекивати да се произвођач баве таквим питањима, да праве миксер звука, мали студио, због људи који би да снимају концерте.
Колико пара толико и музике!
 
Nazad
Vrh Dno