Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,115
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
https://www.theverge.com/circuitbre...note-7-camera-specs-price-release-china-india

redminote7_big_3.jpg
_4fb5f9c8-13e9-11e9-a284-061f95944840.jpg

Novi najbolji telefon u sub-200e segmentu. U odnosu na prethodnike, RN5 i RN6 Pro, napredak je veliki. Novi Sony IMX 586 48mp senzor, SD 660(prilicno bolji GPU od SD 636), dosta bolji dizajn(teardrop notch je jedno od najboljih resenja za bezelless ekran), po izgledu bih rekao i staklena ledja(po meni nije napredak u odnosu na metal/plastiku, ali ljudi vole), USB-C, Quick Charge 4 podrska, cena je naravno ostala ista :)

Edit:

Ipak je IMX 586 rezervisan za Pro verziju, obican je sa Samsung senzorom.
Xiaomi Redmi Note 7 is the company's first smartphone to come fitted with a 48MP camera sensor. As was expected, the 48MP camera is essentially a Samsung ISOCELL GM1 sensor, which was announced by the South Korean giant back in October last year. Meanwhile, the Redmi Note 7 Pro uses a 48MP Sony IMX 586 sensor. The latter smartphone will hit the market post the Chinese New Year.
 
Poslednja izmena:
QC 4 wow,malo je telefona sa tom podrskom za punjenje.. Predobro izgleda

Sent from my Mate 20-Lite using Tapatalk
 
Ocekivao sam sd 710, al dobro sta je tu je

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da nema Sony senzor nego Samsung.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Inace, imace zadnju kameru od 48 megapiksela i implementiran onaj night mode kao mix 3 i pikselima

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
https://youtu.be/qmWPHNTo0ds

Test kamere pocinje na 3:10, nocne slike izgledaju odlicno.

Bice dostojan upgrade za RN5/6 Pro. U drugoj temi @fkloznica napisao da negde pise da ce Pro verzija mozda doci sa SD 670/675(10nm, 2xA75+6xA55, bolji GPU, dosta efikasniji CPU), ako bude tako, obrnuli su igricu :)
 
Poslednja izmena:
Je l mi se cini ili opet nema 4k rezolucije za video

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kada se očekuje? Piše cena od 150 dolara pa na gore.

Sent from my SM-J415FN using Tapatalk
 
Ode 4x u penziju[emoji16][emoji6][emoji2]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Brutalan telefon ako bude oko 200e, uzeti model sa sonijevom kamerom i top, a poledjina iskopirase Huawei, kamera blic i tekst ispod blica identican sto im ne zameram :D
 
[emoji7]
f958ce94042806fea7ac70cae73d397e.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Cena rn5 ima da ode ispod 100e za polovan [emoji23][emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
u najužem izboru za moj idući fon...

interesatno je da najavljuju "obični" redmi7 sa sd710...
 
Comment sa GSM Arene :D
 

Prilozi

  • SC045.png
    SC045.png
    3.8 KB · Pregleda: 593
Izgleda da je izduzen maksimalno, znači 19:9 omjer. 186grama sam vidio da ima, znači stalno se po malo penju gore težinom.

Izgleda lijepo bojom odpozadi ali svejedno kad ga se zbog izbočene kamere mora staviti u masku, a bilo kakva maska mu kvari izgled. Tako da su te boje samo reklama i udica za one koji padaju na atraktivnost.

Xiaomi nikada nije prvo izbacio svoj najbolji Note model, pa tako nije ni ovo.
 
Izgleda da je izduzen maksimalno, znači 19:9 omjer. 186grama sam vidio da ima, znači stalno se po malo penju gore težinom.

Izgleda lijepo bojom odpozadi ali svejedno kad ga se zbog izbočene kamere mora staviti u masku, a bilo kakva maska mu kvari izgled. Tako da su te boje samo reklama i udica za one koji padaju na atraktivnost.

Xiaomi nikada nije prvo izbacio svoj najbolji Note model, pa tako nije ni ovo.

da, da, 'ajmo opet malo hejtat...

još jedan dobar unboxing video:

https://www.youtube.com/watch?v=6fPjMXbgvf8
 
Poslednja izmena:
Ma bolje da u RN7 ubace SD 710, a u R7 636 ili 632 i to je sasvim dovoljno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel ima Led notifikacionu lampicu?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne razumem ovo?

Izbacio je Note pro model, jos davno, i onda u to vreme je bio mozda i najbolji telefon sa takvim specifikacijama https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_note_pro-6952.php

Mi note pro nema veze sa redmi note serijom.
Kod redmi note serije vec svi znaju da prvo ispale jedan do dva slabija modela, pa nakon mjesec dva objave glavno oružje.
U svakom slučaju već se sada šuška da će ubrzo izaći note sa boljim procesorom, tako da.....strpljen spašen. Radije ću dati 50 eura više za bolji uređaj
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, neko ce dati vise, neko ce dati manje, bitno je da imas izbor.
 
I tako se u nedogled moze cekati i doplacivati za bolji uredjaj. Pogotovo sad kad svaki proizvodjac izbacuje novi model na mjesecnom nivou.
 
Ubise poentu Max serije ovim telefonom

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nisu. 6.3" je dijagonala jer su bezeli dosta skraceni, Mi Max serija ima dosta vise prostora na ekranu, naredni Max ako bude imao ovakve bezele dijagonala ce biti 7.3" ili veca.
 
Nazad
Vrh Dno