Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

Zato je na nekim telefonima ograničenje 5-10 minuta u 4K/60fps. Verovatno ne mogu rešiti pregrevanje.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da nisi video slučajno koja je bila temperatura kad je pisalo overheating? Ja za to koristim Ampere widget, čini mi se da je dosta pouzdan.
Može li neko da stavi link za GCam u prvi post i naravno doda obaveštenje u naslov? Da se ne spamuje tema...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Skoro 3 godine sam imao LETV LeEco Le S3 X622 i na njemu nema ni najmanje ogrebotine pre 10 dana sam uzeo Xiaomi redmi note 7 blue 4/64gb i odmah sam negde zaparao malo displej pa ako moze neka preporuka za dobro zastitno staklo sa AliExpress-a? Hvala!
 
Drugari,
Kupio sam novi RN 7. Da li da ga odmah ažuriram na 9.0, pre podešavanja sistema?
 
Azuriraj, pa fabricki reset odradi pa onda sve ostalo
 
Danas sam pazario Note 7 u Emmiju (MIUI 10.3.2.0). Nije valjda da u 2019-oj ne samo da moraš da držiš sve ikonice na Home screenu a la Apple, nego ti ne da ni da obrišeš suvišne ikonice? WTF? Ne gine mi 3rd party launcher, m?

Vidim da u Additional settings > Headphone & audio effects ima stavka za ekvilajzer ali je zatamnjena, ne mogu da aktiviram...u čemu je stvar? I da li Mi Sound Enhancer i oni izbori slušalica ispod imaju ikakvog efekta ako nemaš Xiaomi slušalice?

Šta od Mi ekosistema mogu slobodno da ignorišem/brišem a šta je potrebno/poželjno?

Gcam link please?
 
Poco launcher. Lepo radi, ima app drawer

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Što se zvuka tiče obavezno podesi neki od Mi Sound Enhancer. Ja sam bio jako nezadovoljan kvalitetom i jačinom zvuka na slušalicama, ali kada sam podesio to već je bila druga priča. Meni najviše odgovara Mi Headphones.
 
Da nisi video slučajno koja je bila temperatura kad je pisalo overheating? Ja za to koristim Ampere widget, čini mi se da je dosta pouzdan.
Može li neko da stavi link za GCam u prvi post i naravno doda obaveštenje u naslov? Da se ne spamuje tema...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Nop, samo sam video na momenat device overheating i neka sitna slova ispod...
Cenim 50-55°C na ledjima, posto svaki dan pipkam heatbed od 3d printera koji pokazuje realtime temp pa otprilike znam.

Juto, kad si kupovao fon, nisi pogledao situaciju sa ikonicama?

TuturuTu on RN7
 
Takav je MIUI. Meni je on perfektan. Ono sto ne koristis non-stop, potrpas u folder dva i posao resen.

Takav je bio i EMUI pre 3 godine kad sam uzeo P9 Lite, pa su se setili da ubace app drawer i mogao sam da baratam ikonicama od starta...bruka za Xiaomi, seriozno.
Ništa, isprobaću neki launcher...i experimentisaću sa Sound Enhancerom. Sada sledi brisanje gluposti sa ADB-om...
 
@juro Brisi xiaomi/google bloatware. A za mjuzu ja koristim playerpro vec 7-8 godina nikad bolji player a probao sam ih sjaset. Za gcam skidas ima par postova iznad.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Skinuo i instalirao Gcam...reda radi, kamera mi je nebitna.

Instalirao i Poco Launcher, za sada je ok. Nema mnogo opcija ali radi posao.

E sad, nisam uspeo da pokrenem XAFT. Odnosno, pokrenuo sam ali mi ne vidi telefon. Po pisanjima sa neta, treba da instaliram ADB drajvere. Skinuo i probao da instaliram, nije htelo jerbo Win 10 x64. Pa sam onda deaktivirao "potpisivanje drajvera" u Windowsu, instalirao Mi Flash jer on navodno sadrži potrebne drajvere, instalirao drajvere konačno, ali mi ADB Tool i dalje ne vidi telefon...naravno, aktivirao sam Developer Mode na talefonu i aktivirao USB debugging. Nemam pojma šta propuštam i zašto zeza...
 
Ja sam samo palio dev mode i usb debugging, nista nisam instalirao.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Koliko razumem posle ovog update-a Sistem launcher mu dodje "klasik,,? Skrolujes na dole i tu su sve ikone... Kao na Poco launcheru?
4414752c370ee78c57095a4b51b3a9a9.jpg


Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 
Malo...malko vise mi je bolje sa baterijom pa da podelim, ako nekom znaci.
Na 10.3.5. sam

U sustini slicnom upotrebom sam imao 6h sota, znaci za sat bi trebalo da je gotov.
Od kako jmam tel ovako nisam uspeo da izvucem...

https://r.tapatalk.com/shareLink?ur...share_tid=3938694&share_fid=3793&share_type=t

Propratio sam sto sam mogao sa ove teme.
U sustini odradio debloat, sam sam probrao tako neke app, ugl guglove, neke nisam znao sta su pa nisam dirao..
Takodje sam odradio sve moguce restrikcije na sve osim na app koje koristim poput wapp i tlgrma..i to je to

Nije mi otkljucan bootl i ne planiram, tako da ovo iz teme sa kernelom nisam cackao.

Ovaj prazan deo sam ga stavio na airplane dok sam spavao :D
Brigntes nije veliki..po kuci na 40ak % napolju sam na 100
Al pretezno sam kod kuce sad i na wifi kao sto se vidi..
Iste uslove sam imao i kad sam imao 6h sota sveukupno..

1f0a67e2ba08fffe3f6f0e6349777b02.jpg
81dac1dbf091e3ff14e1e8f3168abc96.jpg
04c440530d6570677d580b03cd897446.jpg
c8f7355fe539d9016ad0261a3baf51e4.jpg

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
46c17eb951a468675d9ef422cbd09508.jpg

Da zaokruzim :D 50% 5h sjajno...znaci ici ce 9h sigurno :D kapiram da ce gurati do kraja dana
 
Poslednja izmena:
Kako ti je baterija indikator u boji ?
 
Verovatno tema. [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Verovatno je ukljucio ustedu baterije [emoji1]

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 
Android Q sa MIUI 11 dolazi na RN7 početkom sledeće godine, skuplji modeli ga dobijaju krajem ove.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Da da, ukljucen battery saver :D on ga je obojio


Android Q sa MIUI 11 dolazi na RN7 početkom sledeće godine, skuplji modeli ga dobijaju krajem ove.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Uzas ..daleko :D

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Na kraju 8...ali prezadovoljan..ovaj finish je bio wapp video ppziv na 100% brightn...da nisam ceo dan kod kuce verujem da bih dogurao na 2 dana :D
18287958f8d847f7bb2c34532f240d4d.jpg
624a30a20fb8edcf0f07c746fb041121.jpg
ab2c5dd32d256eb4b71a66d44580aa74.jpg
7bca8232b3f1c0e7e4cc9e81e0bd4f8e.jpg

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trenutni SOT mi je 5:17h sa baterijom na 53%...mašala. MIUI 10.3.2.0, auto brightness, mahom internet i YouTube na 3G i WiFi, bez nekih tweakova...sam zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno