Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

Bolji cpu sd 675 i soni imx 586 senzor kamere u poredjenju sa sd 660 i gm1 samsungovim senzorom. Mislim da je samo to, ali kao sto rece djilke nema ga za nase trziste.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hvala, nisam to znao.
Ozbiljno se "troumim" izmedju A3,RN7 i RN8Pro, zato pitam.
 
Rn8 pro i kraj price

...A3...
 
Ako ti velicina i tezina ne igraju ulogu onda RN8 Pro... A onda opet A3 kada uzmes u ruku obicno shvatis da velicina i tezina igraju ulogu, jer u momentu zazivi nostalgija za kompaktnim uredjajima.
Po meni uz RN8 Pro jedino dobijas sirovu snagu, koja ti verovatno nece znaciti razliku osim ako ne igras igrice i slicno. I nekako kontam da svako ko bi uzeo RN8 Pro za osnovne potrebe onda slobodno moze da ustedi i kupovinom RN8 modela.

A A3 ono sto nudi jeste prevashodno ta kompaktnost, pomenuti Sony IMX586, SAMOLED (nekome pristojan, drugima osiromasen) i klot Android, ako ti i to znaci.

RN8 Pro je odlican telefon, najbolji od tih ponudjenih, ali bukvalno sam uvek u fazonu ako RN8 Pro zasto ne onda Mi 9 Lite koji je 10e vise.
 
Nisam update-ovao od kad sam kupio telefon jer se skraćuje trajanje baterije. Koja verzija je ok? Stigla mi ova za update:
692d2294cbaaa00661e9af3e5f8acc23.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Izašla je nova verzija Google Camera v7.0.009 - v10 - final version made by Bulkin043 aka InnocentParrot
Za sada sve radi odlično, čak i slow motion mod.

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/PMGC_7.0.009_McFlyLibPatcherVersion_V10.apk

changelog:
• Saber is now always disabled on the front camera. Thanks burial.live
• McFly fixed on the front camera.
• Added new values to shutter speed.
• Added manual patch lib. The author of this function is on 7.0.009 xenius9, and the author of this patch is Marcello.
Note! On Redmi Note 7, 32 seconds does not work.
This is the final build 7.0.009.
 
Ja uporedjivao sa nekod drugom verzijom 7.0.00v6 ice ali mi se cini da je bolja MGC_6.2.030 V1_plus ili mi se samo cini.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Večeras mi je rn7 nudio apdejt na miui 11, međutim, stajao je na 0%. Sad sam pogledao ponovo i govori da nema nikakvog apdejt, čuči na staroj 10.3.6. Neko nešto slično?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Izašla je nova verzija Google Camera v7.0.009 - v10 - final version made by Bulkin043 aka InnocentParrot
Za sada sve radi odlično, čak i slow motion mod.

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/PMGC_7.0.009_McFlyLibPatcherVersion_V10.apk

changelog:
• Saber is now always disabled on the front camera. Thanks burial.live
• McFly fixed on the front camera.
• Added new values to shutter speed.
• Added manual patch lib. The author of this function is on 7.0.009 xenius9, and the author of this patch is Marcello.
Note! On Redmi Note 7, 32 seconds does not work.
This is the final build 7.0.009.
Jel pravi pod foldere sa Portrete?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Da li možemo da očekujemo Android 10 na RN7? I da li je neko prešao od vas na MIUI 11?

Što se tiče kamere, meni se čini da ova najnovija 7.009 v11 mnooooogo bolja od MGC.

Ima opcija da portrete čuva u DCIM/Camera
 
Hajde da vidimo sta nudi [emoji3526]

p.s. vidim vecina vas ima MIUI 10.3.6.0, ja imam 10.3.10.0 vec otprilike mjesec, nije neka razlika ali cudi me da postoji [emoji1]
b05d971eb3a1f9f82fe057d65b26eb0f.jpg


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 
Hajde da vidimo sta nudi [emoji3526]

p.s. vidim vecina vas ima MIUI 10.3.6.0, ja imam 10.3.10.0 vec otprilike mjesec, nije neka razlika ali cudi me da postoji [emoji1]
b05d971eb3a1f9f82fe057d65b26eb0f.jpg


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
I kod mene je 10.3.10.0 odavno

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Eh eto, sto je bio MIUI 10 bio je [emoji1]

U ovih par minuta cackanja telefona vidim da su se ikone aplikacija promijenile, meni izgledaju glomaznije nego na 10-ci, dosao je oktobarski security patch, u postavkama je interface slican ali se neke opcije razlikuju (koje, nisam upamtio ali vidim da se nesto izmijenilo [emoji1] ) i ono valjda glavno, sad notifikacije stoje u status baru pored sata [emoji3526]
Kakva ce baterija biti ostaje da se vidi...

EDIT: dosla je i aplikacija "Usluge i Povratne informacije" koja se ne moze izbrisati, ne znam sta ona nudi jer ne pristajem na ove Xiaomijeve uslove, cak nemam ni Mi account spojen sa telefonom [emoji16] ali nek' se zna da eto i ta app postoji

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da su telefoni sa 10.3.6.0 za evropsko trziste, to im je zadja verzija MIUI 10. Meni jos nije stigao update na MIUI 11:).
 
Isprobao sam sve verzije custom miui 11 romova...najbolji po meni je Kosmos..ipak miui 10 ima za sada najbolji Battery backup..i uvek se vratim na eu miui od 3. Septembra...nije jos uvek zreo miui 11

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ja instalirao juce xeu beta sa MIUI 11 od 31.10 i imam neki osecaj kao da imam bolji odziv na MIUI 11, nekako mi fluidnije radi. (ili tripujem jer sam restore-ovao polovinu aplikacija koje sam imao, mada ne znam sto bi to uticalo)
 
Ne znam da li je ovde mesto ali moram da pitam jer ima mob te marke. Da li je moguce da 2 androida rade na MTS sa istim tele.brojem. Kupio Xiaomi tel, kupio karticu, sve legale. Sutradan zovu iz AIK banke i traze nekog lika, navodno juce bio u AIK banci i dao im taj broj koji ja posedujem. Ajd jednom al zovu barem jednom nedeljno. Sad krenula BancaIntesa, SMS poruke sa nekim skracenim linkovima. Zalim se Intesi odgovor oni ne mogu nista da urade, navodno zakon im to ne dozvoljava, salju kao obavestenje o radovima na unapredjenu sistema. Ako je to validno a Intesa tvrdi da jeste zasto osoba koja mi je cerka nije dobila to obavestenje a ima racun kod Intese a ja blage veze nemam sa INtesom. MTS bas briga,kazu kartica ukinuta, posle zakonskog roka (ne znam koliki je) napravljena nova i pustena u prodaju. Znam sigurno da mogu da pronadju lika ali nece, postoje procedure, lik ima maticni broj, ima adresu, ima fiksni i uvek preko MUP-a posebnom zamolnicom moze se pronaci ta osoba. AIK mogu da blokiram brojeve ali Intesu ne znam kako bi blokirao sa tim spam SMS porukama.
 
Nije ovde mesto jer veze nema sa telefonom.
Ali da ti odgovorim, jer je to cest problem: neko je koristio taj broj, ukinut je, odlezao pola godine i ponovo pusten u prodaju.
Ti si ga kupio i nasledio sve gde se nekada taj broj koristio/linkovao.
Moze postojati x identicnih sim kartica koje se prave kloniranjem.
Lako se utvrdi preko listinga ili odlaskom u prodaju, sto je vrlo tesko da je slucaj kod tebe.

...A3...
 
Ja imam 10.3.10. stigao update na 11. Kad sam hteo da instaliram nestao je [emoji23]

Ja sam instalirao danas update rucno sa 10.3.6.0.
Screenshot_2019-11-03-12-44-28-582_com.android.settings.jpg
Inace imam Xiaomi Redmi Note 7 EEA verziju. Pre ovog telefona sam imao Xiaomi Redmi 4, i RN7 radi bas dosta bolje od njega, mnogo fluidnije. Ali mi se cini da je baterija duze trajala na RN4:).
 
Poslednja izmena:
Juče kupih RN7 i sad jedan problem: ne mogu da postavim widget/shortcut na tapatalk forum na home screen. Uopšte nema opcije za TT kad dodajem widgete.
 
Probaj drugi launcher.
 
Probao poco i nova. Kod njih se pojavi opcija da se postavi widget. Izaberem koji forum da ima shortcut ali neće da ga sačuva na home screen.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Jesi dao tapatalku dozvolu da pravi prečice na početnom ekranu? Nemoj da klikćeš na prečicu, samo je prevuci. Na RN5 sa poco radi.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Dao sve dozvole što je moglo da se da, prevucem prečicu, pojavi se spisak foruma da se napravi shortcut i... nista se ne desi.
To je sa poco i nova. Sa stock launcher-om TT se uopšte te pojavljuje u listi ap koje postavljaju shortcut.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Neka verzija gcama koja ne secka kao nenormalna? Koristim 6.2.030 i secka bolesno,vec mi dize pritisak i tera da se vratim na fabricku
 
Nazad
Vrh Dno