Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

A MIUI nije đubre na isti način i iz istih razloga?? S jedne strane, sa druge strane ima i potencijalno pozitivnih strana za manje upućene korisnike iz kategorije "ma meni treba samo Viber i Fejs".
 
Gde to vi kupujete za 180€? Koji verziju? 3/32 ili 4/64 GB?

To je, rekao bih bitan podatak, jer sa 4/64 GB telefon košta 28999 DIN (29k din da budemo precizni;)) u zvaničnoj prodavnici. Ovaj slabiji je 26k din.
 
Poslednja izmena:
Gde to vi kupujete za 180€? Koji verziju? 3/32 ili 4/64 GB?

To je, rekao bih bitan podatak, jer sa 4/64 GB telefon košta 28999 DIN (29k din da budemo precizni;)) u zvaničnoj prodavnici. Ovaj slabiji je 26k din.
Guglaj " kp xiaomi "(bez navodnika;))

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
A MIUI nije đubre na isti način i iz istih razloga?? S jedne strane, sa druge strane ima i potencijalno pozitivnih strana za manje upućene korisnike iz kategorije "ma meni treba samo Viber i Fejs".
Da, ja sam zatucan i koristim telefon kao fiksni pa mi je MIUI najbolji na svetu. Pozz

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Niko nije napisao da si ti zatucan. Svi ti skinovi imaju "potencijalno pozitivnu" stvar (da li će to da se gleda kao plus ili minus zavisi od samog korisnika, nivou iskustva) da vrlo često kriju / maskiraju / neutrališu činjenicu koliko često "vanila Android" by Google menja stvari u interfejsu i "tumba" ocije u Settings praktično sa svakim "major" update-om. Pogledaj koliko su puta ovi iz Google-a menjali način rada za "Silent/ Do not disturb" u poslednjih par godina :D

Pa je to plus kad telefon treba da koristi moj ćale koji naravno nema volju i želju svakih godinu dana da juri kako se radi to nešto, minus je npr meni gde taj skinovan Android izgleda isto i kad je baza bila 5.0 , 6.0 , 7.0 a u međuvremenu je "čist Android" nešto značajno unapredio na bolje. Poboljšanja celog sistema notifikacija su nešto što se najčešće ne pojavljuje na svim tim "miju mjau fiz viz" skinovima.

U tom kontekstu sam napisao ovo "za manje upućene korisnike".
 
Ja sam presao na ovaj telefon sa Huawei Mate s i koliko god bio zadovoljan nisam fasciniran kao kad sam kupio Mate s. Onakvo pakovanje u kom dodje fabricka smart futrola na preklop, slusalice zapakovane u posebnu kutiju...verovatno se nece ponoviti.
Takođe nije mi jasno da telefon iz 2015. ima mnogo prednosti u odnosu na telefon iz 2019. Notification light u boji vs ovde samo belo, wallpaper carousel vs ovde ga nema, ikonice u nav baru vs ovde ih nema itd. Potvrdilo se moje misljenje da nista ne propustam i da su sve nove verzije kozmetika, ali morao sam zbog baterije i memorije da promenim telefon.
Ovo je super telefon samo eto odavno je dostignut stepen razvoja gde tesko da moze nesto da te fascinira.
 
a to je inače "zvanična prodavnica" :p :S:

Ne znam, svašta vi pišete ovde. Da nisam bio u BG-u, u TC "Ušće", pa bih možda i rekao da nije. Ovako, laički gledano, meni deluje da je to sasvim normalna prodavnica tj. "shop". Čak im je i osoblje veoma ljubazno. :)

"Šverc Komerc" slabo koristim, tj. do sada nikada ništa nisam kupio tamo (Sony PS mi je stigao iz mađarske za dete ali nisam ja kupio tako da to ne računam), a čini mi se da se do sada uvek naglašavalo ako cena sa KP. Vidim da je tamo 195€, ako sam dobro gledao.
 
Boze u sta se tema pretvorila u poslednjih nekoliko postova...
Da li je miui dobar il nije da li je sverc ili nije, garancija wc papir ili zvanicna..
Android vs miui.
Poredjenje uredjaja.
Vazece garancije.

Kul teme skroz. Je l' postoje ovde moderatori?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ima i svako ima pravo da kaze svoje misljenje. Ako krenu da smaraju, bice regulisano.

180e je u nemackoj preko amazon-ebay i sl, neko je pitao.
Takodje i da je 50e, sve treba da radi na njemu, na temu proximity senzora.

Generalni problem u svim low-mid android temama je ne realno kukanje i pljuvanje po telefonima, zato sam napisao kao da pricamo o 500+ e telefonu. Telefon je 180e, sta bi vi za te pare, s10 klasu?
Niko ovde nije zaostao, milion nacina na proveris za svaki model pre kupovine sta nudi i opet pu pu krs, ne valja ovo, ne valja ono...
Utisak je da uopste nije bitno sta je tema vec daj nesto bilo sta da pljujemo, pricam generalno za sve teme, i ne samo mobilne.

Ovo je idealan radnicki budzet telefon, za kojim neces plakati kada ga izgrebes razbijes, radi sve sto treba da radi, jeftiniji od konkurencije sto naravno dolazi sa kompromisima.

TuturuTu on RN7
 
Poslednja izmena:
Drugar uzeo danas rn7 u nekoj prodavnici u bgu. Ali ima "problem", naime ne postoji opcija za 48mp kameru,tj i na kutiji pise da je kamera 12 + 2 mp. Ja ovo prvi put vidim. O cemu se radi,za koje je to trziste i da li da vraca i zahteva da mu daju verziju sa 48mp kamerom?
 
Uvalili mu indijsku verziju koja nema "48mp" senzor kao globalna. Da, trebalo bi da vrati i da ubuduce zaobidje tu radnju.
 
Isto tako rade i sa Pocophone-om (doduse tu se razlikuje naziv, za Indiju je Poco, za globalno Pocophone), uvaljuju indijsku verziju (i ovi sto prodaju nove za 250e na oglasima), koja moze da ima probleme sa touch-om i bleed-om.

Zato pri kupovini uvek obratiti paznju da se kupuje globalna verzija, uz proveravanje specifikacija, ili jednostavno uzeti od proverenog coveka.
 
Ma to je cist bezobrazluk,misle da su kupci ovce. Sad sam pogledao,telefon uopste ne izgleda isto kao global,ledja nemaju gradient nego su jednobojna,kamera ni malo ne strci iz ledja. Uzasno.
 
Gde to vi kupujete za 180€? Koji verziju? 3/32 ili 4/64 GB?

To je, rekao bih bitan podatak, jer sa 4/64 GB telefon košta 28999 DIN (29k din da budemo precizni;)) u zvaničnoj prodavnici. Ovaj slabiji je 26k din.

RN 7 3/32 placen 21900 u Xiaomi shopu pre 2-3 nedelje.
 
RN 7 3/32 placen 21900 u Xiaomi shopu pre 2-3 nedelje.

Prijatelju, tad je bila "akcija". Znam jer sam i sam gledao da kupim 4/64. Ko može najbolje je da sačeka ponovo neku akciju jer se onda cena spušta približno onoj sa KP, a ipak mislim da u "shop-u" neće da ti "zavale" nešto (kao što se prethodni kolega žali).
 
Ma to je cist bezobrazluk,misle da su kupci ovce. Sad sam pogledao,telefon uopste ne izgleda isto kao global,ledja nemaju gradient nego su jednobojna,kamera ni malo ne strci iz ledja. Uzasno.
Meni sve lici da je on kupio običan redmi 7. [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Postoji li neka aplikacija sa kojom mogu da iskoristim fingerprint kao home/back dugme?

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 
Ako je kao sa redmi 5 plus, onda se u indiji odicni redmi globalni modeli zovu note

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Upravu si @Alukard, 12+2 kamera je za indijsko trziste a global je 48+5 i zove se Redmi Note 7 i u Indiji i u ostatku svijeta [emoji16]

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 
Postoji li neka aplikacija sa kojom mogu da iskoristim fingerprint kao home/back dugme?

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
Ako je rootovan telefon, mozda mozes u system/usr/keylayout/generic.kl da bindujes akciju koju hoces. Googlaj na tu temu...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Redmi 7 je sd632 redmi note 7 sd 660. Verovatno je uzeo Indijsku verziju koja ima osakacenu kameru. Nek vrati fon i uzme global.
Kao da je ta 48 mpx kamera nešto posebno.... Ja sve slikam sa 12 mpx. Poredio sam stock kameru 48 mpx slike sa GCam 12 mpx slike i ne vidim nikakvu prednost u tim silnim pikselima.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Slikas sa 48 ali su 12. 48 u pro modu su krs.
 
Nazad
Vrh Dno