Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

Stigao MIUI 12 na RN7 Global Version, za sada ne vidim neke mane i bagove,sasvim lepo radi,bateriju jos nisam testirao ali po komentarima sa MI foruma bolja je nego na MIUI11,ali videcemo.



Screenshot-2020-11-17-15-46-45-844-com-android-updater.jpg
 
Vise me je smorio problem sa notifikacionim bedzevima(notification badges) ili kako vec. Radi sve normalno i onda posle nekoliko dana ih ne prikazuje na ikonicama. Probao razne launcher-e i ocekivao da ce posle apdejta na Miui 12 problem biti resen ali nije.Pomogne restart ali je to samo privremeno resenje.

Jel imao neko ovaj problem i kako ste resili?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Успешно ажуриран на MIUI 12 QFGEUXM преко СББ-а.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Stigao.
Primećujem da je izbačena, ili bar je nisam našao, opcija Data Limit, da se isključivi mobile data kad pređe zadatu vrednost, kao i da prikazuje trenutni dnevnu potrošnju u notifikacijama.

Bilo mi je pogotovu korisno kada sam u roming-u.

7914fe7cddf0b56e133206a143562bc4.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Skinuh poslednji xeu za rn5, ali posto je tamo mrtvilo tema, a i svakako je rec o portovanom romu sa rn7 hajde da pitam ovde.
Kako da promenim boju ovih ikonica kad svucem kontrolni centar? Sa ovim poslednjim xeu su stavili ljubicaste i uopste mi se ne svidja. Pretrazih podesavanja cela i ne nadjoh za to. Moze pomoc?
1981dcba7cb3a48d4fb7edaf73a68cfa.jpg


Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Gde bih mogao povoljno zameniti ekran na rmn 7, BG?
Ili odakle naručiti, ali šiba s poštarinom?!

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Da li neko moze da mi prosledi link Gcam ako ima poboljsanja u snimku kamere za redmi note 7 i koju verziju skinuti, ne znam do koje je podrzano za taj telefon ili moze i poslednja verzija?Unapred hvala..

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Pozdrav, da li je neko uspeo da ubaci PixelExperience na ovaj telefon?
Bio sam na Xiaomi.eu romu (11) i hteo sam da ubacim PE, medjutim dobijam error stalno.
Ne mogu ni stock da vratim, pa sa njega da pokusam, jedino sto mi je proslo je Xiaomi.eu (12)
ali smorio me MIUI, jel moze neko da mi pomogne? Probao i sa OrangeBox i sa TWRP sve moguce kombinacije...
Ne flashujem telefone prvi put, ali izgubio sam juce ceo dan na to i nisam uspeo :S:

edit: zaboravio sam da je dualna tema, moj model je obican RN7 (Lavender)
 
Poslednja izmena:
Ja imam pixel extended instaliran. Mucio me magisk, isao u fastboot posle flesovanja ali sam i to rešio.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Delete





Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Da li neko moze da mi prosledi link Gcam ako ima poboljsanja u snimku kamere za redmi note 7 i koju verziju skinuti, ne znam do koje je podrzano za taj telefon ili moze i poslednja verzija?Unapred hvala..

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
I mene zanima koji je dobar i stabilan gcam port.


Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Zasto se jednostavno ne uclanite u redmi note 7 gcam grupe i skinete preporucenu verziju i xml?
Na svakom telefonu sam to radio i uvijek je dobra gcam..

Mi 10
 
Imam problem sa GPS signalom
I sygic i g. mape se ponasaju isto, dobiju signal na sekundu pa onda nista. To se desavalo i pre zadnjeg apdejta
Jednom od 20 puta nekako posle sat vremena mucenja proradi normalno, Probao sam restart telefona, interneta, aeroplan moda i samog gps-a, ne vredi nista.
Sta mislite da li je kvar do samog telefona ili nesto do softwara?
Hvala
 
Jesi na Miui? Ja sam na custom romu pa ne vredi da proveravam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam na pixel extended tako da su to drugi sistemi, ne vredi da proveravam. Meni radi kako treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav, drugarici je telefon posle restarta ušao u recovery mode i ne može nikako da podigne sistem. Kada ide na reboot on se vrati u recovery mode. Jel zna neko kako da rešimo problem?
 
Recovery ili fastboot? Ako imas opcije u recovery , probaj wipe cache. Ako ne pomogne, onda i data ali ode sve u majcinu onda. Poslednja opcija fleshovanje firmware-a iz fastboot moda. Tako bi ja, mozda sacekas nekoga sa drugim i boljim idejama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam problem sa GPS signalom
I sygic i g. mape se ponasaju isto, dobiju signal na sekundu pa onda nista. To se desavalo i pre zadnjeg apdejta
Jednom od 20 puta nekako posle sat vremena mucenja proradi normalno, Probao sam restart telefona, interneta, aeroplan moda i samog gps-a, ne vredi nista.
Sta mislite da li je kvar do samog telefona ili nesto do softwara?
Hvala

Izgleda da sam resio problem, skinuo fabricku masku i sateliti se pojavili. Nije bilo mnogo prljavo izmedju telefona i maske, prebrisano i evo radi sve normalno i sa maskom.
Neverovatno
 
U poslednje vreme mi se telefon povremeno restartovao sam od sebe, nije bilo toliko često pa nisam pridodavao značaja...

Danas je odjednom sam počeo da se restartuje nonstop, nije ni podizao sostem, samo se pojavi onaj natpis REDMI i zavidrira, ugasi se, i u krug tako...
Probao sam da radim hard restart, medjutim ni posle tri hard restarta se ništa nije rešilo... Uključivao sam ga na punjač, uopšte nije reagovao, kao da nije na punjaču.... Ukupno se restartovao 25-30 puta za redom, i onda posle četvrtog hard reseta je uspeo da podigne sistem... Sada trenutno radi normalno, sa njega pišem post...
Prvo mi je palo na pamet da nije do baterije, medjutim kada sam pretraživao po jutjubu, video sam brdo klipova sa tim problemom gde vade matičnu ploču i nešto leme, što me je malo i uplašilo jer sam mislio da ću problem rešiti zamenom baterije....

Da li je neko imao sličan problem, i ukoliko jeste, kako je to rešio i na koji način.... Šta Vi mislite, šta bi tu mogao biti problem?
(Da napomenem samo da tasteri rade, nije do njih jer u suprotnom hard reset nebi bio moguć)
 
RN7 4/128 global ROM imam godinu i po. Nikada nije zabagovao, sve radi savrseno, sa iskljucenim animacijama kao zmaj. Baterija dan i po. GCam 7.4 je iz GCamator aplikacije i nocne fotke su extra. Probao sam mnoge verzije gcam ali ova mi je najbolja.
 
U poslednje vreme mi se telefon povremeno restartovao sam od sebe, nije bilo toliko često pa nisam pridodavao značaja...

Danas je odjednom sam počeo da se restartuje nonstop, nije ni podizao sostem, samo se pojavi onaj natpis REDMI i zavidrira, ugasi se, i u krug tako...
Probao sam da radim hard restart, medjutim ni posle tri hard restarta se ništa nije rešilo... Uključivao sam ga na punjač, uopšte nije reagovao, kao da nije na punjaču.... Ukupno se restartovao 25-30 puta za redom, i onda posle četvrtog hard reseta je uspeo da podigne sistem... Sada trenutno radi normalno, sa njega pišem post...
Prvo mi je palo na pamet da nije do baterije, medjutim kada sam pretraživao po jutjubu, video sam brdo klipova sa tim problemom gde vade matičnu ploču i nešto leme, što me je malo i uplašilo jer sam mislio da ću problem rešiti zamenom baterije....

Da li je neko imao sličan problem, i ukoliko jeste, kako je to rešio i na koji način.... Šta Vi mislite, šta bi tu mogao biti problem?
(Da napomenem samo da tasteri rade, nije do njih jer u suprotnom hard reset nebi bio moguć)
Ovo se i meni dešava. Da li si i kako riješio problem?
 
Ako ne prestane, fabrički reset.
Mislim da je do nekog update-a.
 
Nazad
Vrh Dno