Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

Ovaj mob me je zainteresovao samo zbog 48mpx, kad ono laznih 48mpx koji nista epohalno ne poboljsavaju sliku.
To se znalo u startu, generano ni SD660 ne podrzava 48mpx. "Laznih" nije prava rec, rezolucija jeste kao 48mpx 8000x6000 ali si pikseli dobijeni pixel binningom, kao sada sto je na A2 20mpx night kamera a u stvari je ta rezolucija dobijena od 5mpx, ovde ce biti dobijena od 12mpx. Bice razike, pogotovo za korisnike koji vole do zumiraju sliku (me [emoji16]). Videcemo sta ce biti sa pro verzijom i imx586 senzorom.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Malo sam cackao po system i vendor dump-u ovog telefona i imam dve vesti. Jednu lepu i jednu ne tako lepu.
1. Cam2api aktiviran, tako da nece biti potrebe da se otkljucava bl, rutuje i sl da bi radila gcam.
2. Ima isti problem sa gcam na prednjoj kao i rn5. Ubacio sam lib-ove od rn7 kod mene u rn5, opet crne slike kad se slika prednjom hdr+ ali slican fix ce moci da se primeni kao i na rn5. Inace slike u miui kameri izgledaju bolje nego sa rn5 libovima i nisu preeksponirane.
Naravno, da bi to bilo 100% sigurno treba sacekati da neko proveri sa rn7, ali poprilicno sam siguran da ce biti ovako kako sam napisao..
 
Poslednja izmena:
1. Cam2api aktiviran, tako da nece biti potrebe da se otkljucava bl, rutuje i sl da bi radila gcam.

Konačno! Nek samo nastave tako da ga aktiviraju u svakom modelu, da više ne moram ovima koji bi legalno da uzimaju da ponavljam da su slike sa kamerom koja dolazi uz telefon krš, al postoji mogućnost da se rootuje, al tako gubiš garan.. Molim, šta da se, zašto gubim? Ništa, ništa, pravi solidne slike u tom cenovnom rangu.

Gledam ovaj review od TechTablets, slike i video u uslovima slabije osvetljenosti.. ko nije video bolje da ne gleda - užas. f/1.8 i dalje tako bedne slike. Ništa, za sebe ipak čekam Pro varijantu i IMX586 koji se dosta bolje pokazao. Valjda će i OmniVision ovog puta da preskoče za prednju kameru.
 
Za mesec-dva bice komotno dostupan u EU ?
 
Pratio sam temu ali ne videh da je neko okačio poređenje kamera dr. Modela na primer pokofona i Redmi Note 7 u istim uslovima sa Stock kamerom naravno originalan izlazni fajl

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Konačno! Nek samo nastave tako da ga aktiviraju u svakom modelu, da više ne moram ovima koji bi legalno da uzimaju da ponavljam da su slike sa kamerom koja dolazi uz telefon krš, al postoji mogućnost da se rootuje, al tako gubiš garan.. Molim, šta da se, zašto gubim? Ništa, ništa, pravi solidne slike u tom cenovnom rangu.

Gledam ovaj review od TechTablets, slike i video u uslovima slabije osvetljenosti.. ko nije video bolje da ne gleda - užas. f/1.8 i dalje tako bedne slike. Ništa, za sebe ipak čekam Pro varijantu i IMX586 koji se dosta bolje pokazao. Valjda će i OmniVision ovog puta da preskoče za prednju kameru.

Uh, već pomislih da sam jedini ovo skontao, upravo tako, u uslovima slabijeg osvetljenja fotke na review video TechTablets deluju jako zrnasto, baš su ga "zakinuli"... :(
 
Ne mogu da odolim utisku da ga namerno nisu zakinuli softverski. Ipak je na papiru to poveći (1/2") senzor i uz to dobar otvor blende. Saznaćemo ima li potencijala tek kad neko odradi poređenje sa gcam-om.

Ono iritantno pulsiranje noćnog snimka nije baš za sredinu/kraj 2019.-e sa (valjda onom poznatom) 165/190e cenom.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Džabe dobar senzor ako je optika krš. i rn5 ima senzor koji se u sličnoj varijanti ugrađuje u s8,s9 ali džabe kad su osakatili optiku.. I softver takođe igra veliku ulogu. Ovom liku sa TechTablets-a sam poslao gcam sa nekim podešavanjima koja koristim na rn5 da proba tako da možda bude neki test miui vs gcam. Potvrdio je da isti problem sa 4k na zadnjoj i sa hdr+ na prednjoj postoji tako da, bez rutovanja i pečovanja nema gcam koja će u potpunosti raditi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako pričamo o night modu koji imaju i mi8 i poco na miui kameri onda ne vidim da može mnogo da popravi, pogotovo ne drastično. Tek sa Google Night sight se mogu postići iole bolje slike nego na stock miui kamerinlm

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Očekivao sam bolje fotografije samog rn7 ali eto šta je tu je.Jedino u lowlightu rn7 izvuče bolje slike mada gcam to rešava.
Po dana mi se čini da rn5 pravi lepše slike.
Video naravno doooosta bolji na rn7 što je i očekivano.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kad vidim to kako savijaju telefone i kao pukne. Pa daj mi bilo koji telefon debljine ispod 10mm i svaki cu izlomiti kao i 90% muske populacije. Bas glupi testovi, na grebanje, padove ok, ali ovo, napne kao sivonja i "pukao", los materijal. Imao sam mi 5 koji je jerry-ju pukao, posle nekoliko meseci koriscenja nikakvih problema nisam imao, tako da ovo nije merilo, ali generalno RN7 ne ostavlja neki utisak iako je lep generalno, cekamo Pro za koji se nadam da ce biti dobar update [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Možda CEO lomi lubenice s ovim telefonom, ali ovaj bata ga savio...
https://youtu.be/HSgOxKhOLFs

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

a *mjau**mjau**mjau*, ne mogu da verujem da se baš onako slomio... a bilo mi je malo čudno koliko su u xiaomiju uprli sa marketingom oko izrade. i onda totalno razočarenje.

voleo bih da uradi isti test sa honor 8x, da vidimo koliko je on izdržljiv.
 
Kad vidim to kako savijaju telefone i kao pukne. Pa daj mi bilo koji telefon debljine ispod 10mm i svaki cu izlomiti kao i 90% muske populacije. Bas glupi testovi, na grebanje, padove ok, ali ovo, napne kao sivonja i "pukao", los materijal. Imao sam mi 5 koji je jerry-ju pukao, posle nekoliko meseci koriscenja nikakvih problema nisam imao, tako da ovo nije merilo, ali generalno RN7 ne ostavlja neki utisak iako je lep generalno, cekamo Pro za koji se nadam da ce biti dobar update [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

kod jerry-a su testovi poprilično tačni... eno pocophone je izradom pokazao zašto je polikarbonat najbolji materijal za mobitele.
 
Ni meni nisu jasni ovi testovi savijanja, ok u redu je da krenes da ga savijs, ali ako zapnes bas jako moras ga saviti koliko toliko, ako imas i malo snage. Ovaj se vidi da je bas jako zapeo. Nije mi to merilo nicega.
Ako se savija na neki normalan pritisak to je problem, ali ovoliko da zapnes. Voleo bih da vidim coveka kome je u odabiru telefona presudan ovaj test savijanja iz sve snage.
 
Bice best by za malo preko 200€, naravno par meseci posle izlaska kad se stabilizuju cene
 
u poređenju sa mi 8
pro verzija note 7 nema sta da traži jel da? /nevezano za cenu
ili cekati.....samo slikanje/kamera prioritet....ako je klasicna interpolacija, postoji za win gomila softvera koji to rade
 
Ma sta god da ubace u RN7 Pro, bice slabije od Mi 8. I stock, a kamoli mogucnosti za "budzenje". Ako covek planira da kupi Mi 8, apsolutno nema razloga da ceka da vidi RN7 Pro jer sigurno nece biti bolji od Mi 8. A ako gleda odnos dobijeno/ulozeno onda ne samo da se ceka RN7 Pro, vec i par meseci da mu se stabilizuje cena na realnom nivou, a do tada ce i Mi 8 jos pasti, pa ce biti mozda 100e razlike.
 
Nazad
Vrh Dno