Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

Sta mu dodje sad ovaj RN7S? Jel to sa sonijevom kamerom namenjen za ne kineska trzista?
To je praktično ova naša verzija samo za Indijsko tržište. Znači Samsung 48mpx + sdm660 samo rebrendiran za Indiju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I ja videh...citam spec i ne izvaljujem razliku izmedju njega i običnog rn7, sem sto je u jednoj recenici navedeno da ima alu okvir (ako je tačno uopste). Za kameru nije receno da li je soni ili sami samo da jwže 48 mpx.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
^Ovo odlicno izgleda.
Pitanje posto sam laik: Za snimanje moze Open Camera ? Trebam da snimim klip (devojka igra) a treba mi i slow motion kad editujem. Stavio sam u podesavanjima 4K (16:9) 120FPS bitrate 80Mbps jel to ok ?
 
Probaj prvo da snimis nešto tako. Mislim da nećeš moći ta podešavanja.

Stock kamera za snimanje jedino.

Ne može nijedan telefon da snima 4k 120fps, čak ni top modeli na svetu. Slab HW još uvek.
 
4k snima u 30fps, ne verujem da moze vise. HD rezolucija je u 120fps. Tako je na vecini telefona. Ne verujem da je RN7 izuzetak, a nije :)
 
Na Gcam uopste ne radi video stabilization ?
Ni stock camera nije nista bolja, mada snimao sam u losim uslovima (kucna zurka svi djipaju, lose svetlo, mene drmaju). Igracu se s ovom open camera i boljem svetlu pa javljam utiske.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Je l' I drugima kao i meni očajan zvuk prilikom snimanja videa?
Užasno krči, zatupljen... Snimano i sa stock i sa gcam.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Meni je ok zvuk, mozda si zatvorio mic rukom kako si drzao
 
Je l' I drugima kao i meni očajan zvuk prilikom snimanja videa?
Užasno krči, zatupljen... Snimano i sa stock i sa gcam.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
To je izgleda klasična boljka xiaomija na svim budžetskim telefonima, pogotovo ako se snima nešto glasno poput koncerta.

https://youtu.be/ZbPaPgPz82k
Iznenađujuće mala razlika, još kad bi snimio kako se ponaša gcam vs gcam. Otprilike je glavna prednost pro verzije sdm675, a i tu svakako nije neka velika razlika.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da, da, snimao sam koncert. Ajd, čim budem u prilici, snimam nešto jače s obe, pa kačim.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Kakva jw ovo verzija 3/32gb, jel jos nesto menjano ili samo memorija? Ima ga za 19000 u ls..

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Samo memorija
 
Cool, nije ni to losa kupovina

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Imas za 20k u Mi storu A2 4/64 sa 2 godine garancije uvoznika, mislim da je jos bolja kupovina

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Akcija za otvaranje nove radnje

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ali samo gold verzija će biti 20k.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Moze li neko da mi kaze kakav je kvalitet razgovora na ovom telefonu? Citao sam da pri visim tonovima dolazi do neke distorzije. Dakle kakav je kvalitet razgovora sa obe strane i koliko se glasno moze pojacati i da li se kada se pojaca, vise izoblicuje zvuk?
 
Uzeo sam telefon pre dva dana i kamera je extra, pogotovo sa gcam. Zvuk je super kad se razgovara, glasniji je nego na mojim bivsim telefonima S3, HTC desire 500...


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Baterija za 14 sati maltretiranja pala na 50%
Malopre mi se azurirao pa cu sad videti da li brze trosi. Kupio sam verziju od 128GB/4G na mi-srbija za 30000din.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Trenutna verzija mi je 10.3.2.0
Koja je verzija problematična?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Zdravo svima, evo da i ja podelim nase utiske u vezi ovog telefona čiji smo od skora vlasnici (verija 128gb): Telefon je super, odlično se čuje tokom razgovora, glasan zvučnik, ne baguje, ne greje se, baterija kida, sve teče glatko i brzo... Nema apsolutno nikakvih problema sa senzorom, niti sa blidingom a ni sa kucanjem na tastaturi.... Dakle sve super!!!

Instalirali gcam... Verzija 6.2.024 Arnova i sve je super ali sam uočio jedan bag na gcam-u pa molim da mi neko javi da li je to samo kod nas ili da mi baci link od neke verzije kod koje toga nema... Naime gcam kada se slika sa blicem jedna slika, onda ne možete da slikate ponovo sa blicem prosto ne radi dugme, nego mora da se prabaci na neki drugi mod kamere (recimo promeni sa kamera na portret pa opet vrati i onda okine)... Nadam se da sam fino objasnio. Kada se slika bez blica nema štekanja.....

Eto to je to. Ako neko ima neko pitanje tu sam... Ako imate neki predlog šta i kako namestiti pišite ovde ili na pp - značilo bi puno.... Svako dobro
 
Po meni najbolje da ne radite update. Prvenstveno gubite bateriju oko 35-40 %, a dobijate sitne prepravke koje nisu vredne kao trajanje baterije koje je znatno smanjeno. Ne znam ako ga fabricki restujem, hoce li ostati updatejti ili se vraca na fabricku verziju , kao kad sam ga prvi put upalio. Tebi drugar za Gcam , postavicu verziju koju ja koristim , ni jedan bag, leti kao leptir.

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno