Šta je novo?

Nemam pojma u cemu je problem(grafika, procesor, maticna, monitor, sve...)

RULZ

Poštovan
Učlanjen(a)
15.01.2016
Poruke
9
Poena
51
Okej ovako, desava mi se da mi se racunar ukoci i na ekranu se pojavi ovako nesto ( https://imgur.com/a/O19mvAY ).. Kad sam nosio racunar u servis rekli su da je do graficke kartice. Danas sam zamenio graficku karticu i isto se desilo i sa drugom, nisam mogao da verujem da sam bacio pare za dzabe. Onda sam uzeo stvar u svoje ruke pa sam testirao sve redom, proveravao ram memoriju sve okej, testirao procesor i graficku u stress testovima, sve okej podnosili. Da napomenem da se to najcesce desava kada udjem u neku igricu. Danas isto probao da igram igricu u window mode, trajalo je duze nego sto sam ocekivao, ali i u tom slucaju se desi ista stvar, prvi put malo drugacija, monitor se ugasi i prijavi da nema signala, zvuk u pozadini sasvim normalan, drugi put isto kao i do sada. Nemam blage veze sta moze da bude problem, ako neko ima neki savet ili ideju da mi kaze. Graficku sam nosio kod druga i ubacio u racunar, radila je bez problema, bez problema igrao igrice. Hvala unapred ako neko moze da resi ovo.
 
A da nije problem u monitoru? [emoji848]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Palo mi je na pamet, nisam siguran kako mogu da proverim to, do duse menjao sam i kablove, pokusavao i hdmi i dvi i ulaze na grafickoj sve. Jedino da ga isprobam na drugom racunaru nekom.
 
Probaj, nista ne gubis.. Drajveri mogu da prave problem isto da znas

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Koje je napajanje i koje su kartice u pitanju?
 
Napajanje Cooler Master b600, a kartica AMD Radeon R9 270x MSI Ediotion.
 
Pa da, logicno je pretpostavljam, posto sam testirao procesor, ostala je samo ploca neispitana, tako da moguce je PCI-E ulaz, moze do njega da bude npr?
 
Moze biti da je napajanje oslabilo i ne moze da isporuci dovoljno struje za GPU, mislim da je to pre nego maticna/PCI express slot.

Procesor nije.

Jedini nacin da znas zasigurno jeste da testiras redom komponente.
 
Poslednja izmena:
sa kojom grafikom si zamenio tu 270x?meni ovo deluje kao standardno degradiran radeon čip,pa ako si jednog izakanog radeona zamenio drugim može da se desi ipak da obe karte imaju isti problem,ma koliko male šanse bile...

da bi bio uvek 100 posto siguran ponesi sve na provereno ispravan računar/napajanje.
 
S obzirom da kaže da se čuje zvuk u pozadini, kontam da je do matična/cpu/psu da bi se sve zakucavalo, a ne samo slika. A pošto je probao grafičku u drugom kompu i kaže da radi ja bih se složio sa Stefanom oko monitora. Imaš li drugi monitor/TV da probaš možda?
 
Meni se isto u razlicitim navratima desavalo zbog napajanja koje je riknjavalo, zbog losih driver-a kartice ili previsokog klokovanja. Ja bih u svakom slucaju prvo uradio clean install driver-a.
 
Nisam bio aktivan nedelju dana iz razloga jer sam odneo komp u servis. Testirali ga 4 dana zaredom i sa racunarom je sve okej. Tako da pretpostavljam da je monitor u pitanju, sad je na meni da obavim testove sa drugim monitorom, kablovima etc..
Hvala svakom na pomoci.
 
hoce i kabal to jes konektor da pravi problem, izgubi kontakt ili oksidacija ako nije kvalitetan
 
Nazad
Vrh Dno