Šta je novo?

AMD Radeon VII

Nije čak ni nadrukana Vega nego je osakaćeni MI50...mada za 700 usd ako se poredi cena sa 2080 je ok...na stranu što je 700 usd mnogo...
 
Upravo to. Ovo je verovatno urađeno da se ne bi bacali loši(ji) MI50 čipovi. Znamo svi da se neće prodavati u velikim količinama, već je tu čisto da AMD kupci imaju izbor u rangu 2080, tj. ako im je V64 malo, a pare nisu problem
 
Nije čak ni nadrukana Vega nego je osakaćeni MI50...mada za 700 usd ako se poredi cena sa 2080 je ok...na stranu što je 700 usd mnogo...
Kako kada je sada 2080 na 650e? Ovo nikako nije dobra cena...

TT over M5
 
Kako kada je sada 2080 na 650e? Ovo nikako nije dobra cena...

TT over M5

NIsam rekao da je dobra već ok...u principu je uporedvia...cene su od 650 do 800...ali se slažem ova kartica po ovoj ceni je onako što naši ljudi kažu nit smrdi nit miriše...možda će da ubace neku igru uz istu pa će biti bolje ali opet...
 
Ne moras biti bukvalista :)
Negativno komentarisem amd a ne tebe.
Licno ne vidim neki smisao ovoga, mazanje ociju, kao sto rekoste, popunjavanje rupa. Nista nije receno, prikazana gameplay u 1080p, cak i masa isforsirano aplauzirala celu prezentaciju...


TT over M5
 
Ako nista drugo napokon normalan kuler za furunu:

radeon-vii-static-1920x1080-800x450.jpg

Stim sto me ne bi cudilo da nV nije izbacila nove kulere da AMD bi opet stavio turbinu :wall:
 
Poslednja izmena:
:D Ono što je Vega trebalo da ima, a što gejemrima treba su Primitive shaders i NGG path osposobljeni kroz drajvere. Pre par meseci su rekli da ništa od toga u gfx9 i da će biti dostuptno tek u narednoj generaciji. Pretpostavljam da će Navi biti gfx10, ali ko zna.

Što se RTRT i novih tehnologija tipa DLSS, po mom mišljenju je sve to lepo, ali mislim da gejmerima treba karta koja je bolja u klasičnoj rasterizaciji. TU106 i GP102 su slične veličine, verovatno skoro iste kada bi bili u istom procesu. To znači da je trošak za proizvodnju RTX2060 isti kao i za GTX 1080 Ti (isto i za 2070 i Titan Xp). Prilično sam siguran da bi gejmeri više voleli GTX 1080 Ti po ceni $370, nego 2060, čak i ako troši malo više. Ako ima neko ko misli drugačije, neka se javi :D

Kao što rekoh na RTX temi, ako neka tehnologija traži dodatni rad developera, kupac nema mnogo koristi od toga. Videli smo to mnogo puta do sada. Da bi bilo značajno, mora se rešiti kroz drajvere. Eventualno kroz Game engine, ali tu se pomak vidi tek kada krenu da izlaze igre sa novim engine-om, a to traje.
 
Ovaj Radeon VII je nesto kao svojevremeno HD 4770 karta kojom se testira nizi proizvodni proces, a usput da se kako tako parira RTX 2070/2080 po performansama ovo definitivno nije niti nova arhitektura niti nesto sto ce biti novost da gpu trzistu.

AMD-u treba nova arhitektura i duplo jaca karta od ovog Radeona VII jer onog momenta kad nvidija predje na 7nm sigurno ce imati 2x brzu kartu od ovog Radeona VII - u prevodu uskoro ce im trebati nesto mocno ako misle imat bar 10-20% trzista.

Previse su se opustili zivili su na racun mininga sve ove godine, vjerovatno su vise fokusirani na CPU segment gdje su stvarno napravili cudesne stvari, ali ako zele da ostanu bar rival Nvidiji morace se potruditi da naprave neku arhitekturu. Cijdjenje VEGE u nizem nm procesu jednostavno moze biti samo neko prelazno rijesenje kako tako da kazu da imaju neki proizvod, ali onog momenta kad nvidija izbaci 7nm kartice tu se sva prica zavrsava(mada vjerujem da Nv nece ove godine u 7nm proces jer su tek izbacili RTX seriju tako da ostaje AMD-u dovoljno prostora i vremena da rade na novoj arhitekturi hoce li to biti NAVI ili nesto drugo ne znam, ali neminovno je ako zele da ostanu na trzistu GPU-a).
 
Što se RTRT i novih tehnologija tipa DLSS, po mom mišljenju je sve to lepo, ali mislim da gejmerima treba karta koja je bolja u klasičnoj rasterizaciji. TU106 i GP102 su slične veličine, verovatno skoro iste kada bi bili u istom procesu. To znači da je trošak za proizvodnju RTX2060 isti kao i za GTX 1080 Ti (isto i za 2070 i Titan Xp). Prilično sam siguran da bi gejmeri više voleli GTX 1080 Ti po ceni $370, nego 2060, čak i ako troši malo više. Ako ima neko ko misli drugačije, neka se javi :D

To je u redu mada ako uporediš GP102 (GTX 1080 Ti) sa TU104 (RTX 2080), prvi je 471mm2 a drugi 545mm2, pri tom je RTX brži za ~10% (obe implementacije nemaju ceo GPU tako da to neću da uzimam u obzir). Dakle RTX skoro opravdava povećanje površine samo kad su suve raster perfromanse u pitanju a pri tom ima Tensor/RTX...slažes se da je u ovom slučaju veći trošak proizvodnje opravdan. E sad što se cena tiče, to je druga priča i nVidia u Turing generaciji dodatno naplaćuje RTX. Da li je to opravdano? Za sada svakako ne ali to može da se promeni u narednom periodu. Zavisi koliko jako će raditi sa developerima da se sve to implementira kako treba.

Kao što rekoh na RTX temi, ako neka tehnologija traži dodatni rad developera, kupac nema mnogo koristi od toga. Videli smo to mnogo puta do sada. Da bi bilo značajno, mora se rešiti kroz drajvere. Eventualno kroz Game engine, ali tu se pomak vidi tek kada krenu da izlaze igre sa novim engine-om, a to traje.

Pazi kupac može da ima koristi i kad tehnologija traži dodatni rad developera ukoliko se ona implementira na dobar način. Šta briga kupca da li je tehnologija implementirana kroz drajver ili kroz rad developera.

E sad dugoročno, to bi predstavljalo problem jer developer mora da radi dva posla. Zato mi se čini da je ovo prelazno rešenje a u budućnosti će možda, recimo u slučaju FrostByte-a, RT biti implementiran u engine pa bi onda na svakoj sledećoj igri koja koristi ovaj engine posao bio lakši.

Usput, evo šta Jansen kaže za Radeon VII:

https://www.pcworld.com/article/333...x-2080-will-crush-amds-underwhelming-gpu.html

“It’s underwhelming,” Huang said when asked by PCWorld what he thought of AMD’s new Radeon VII, which features 16GB of HBM2 memory, 1TB of bandwidth, 60 graphics cores and is built on a new 7nm process.

“The performance is lousy and there’s nothing new,” Huang said. “[There’s] no ray tracing, no AI. It’s 7nm with HBM memory that barely keeps up with a 2080. And if we turn on DLSS we’ll crush it. And if we turn on ray tracing we’ll crush it.”

“It’s a weird launch, maybe they thought of it this morning,” Huang quipped before laughing halfheartedly at his own dig and mentioning how he likes to riff on the competition sometimes. Still, it’s clear what Huang thinks as he again reiterated: “It’s underwhelming.”

I vezano za RTX nezadovoljstvo:

“They were right,” Huang said. “[We] were anxious to get RTX in the mainstream market... We just weren’t ready.”

“Now we’re ready, and it’s called 2060,” Huang said. “[It has] twice the performance of a PlayStation 4 and it’s only $350.”
 
Poslednja izmena:
Da li ste sigurni da je RTX2080 brzi za 10%. Koje su to karte merene.
Founders Edition vs Founders Edition mozda. Zato sto je RTX Founders Edition prodavan sa povecanom frekvencijom u odnosu na referentne karte koje su nudili partneri.
Jel merio neko RTX2080 Turbo sa GTX1080Ti Founders Edition, ja nisam video ni 5% razlike.
Na TPU sam video RTX2080 Founders Edition samo par fps deli od GTX1080Ti Founders Edition, stim sto tu kartu moras da kupis od NVIDIA.
Ako kupis Turbo, Dual ti dobijas 90MHz nizi klok.

Ne znam za druge ali kod EVGA RTX2080 sa identicnim Boostom kao RTX2080 Founders Edition kosta 130-180$ vise nego najeftiniji RTX2080, a ima ovih koje kostaju i po 200$ vise sa 50-60MHz vecim klokom nego FE. Tu je trik. Ne mozes ti da izmeris Founders Edition kazes Da imam par fps vise i odes i kupis najeftiniji RTX2080 i kazes bolji je nego GTX1080Ti, moras da dodas jos 100-150 eura.
Da ides na ove od 950-960-980 eura Strix, FTW3, itd ili da preko NVIDIA kupis Founders Edition. Tada je svega par procenta bolje.
 
Poslednja izmena:
@DAS
15% veći čip u nižem procesu za 10% veće performanse, ako i toliko. Doduše, potrošnja je malo manja. Problem je što se linearnim povećam površine čipa, cena povećava eksponencijalno. Teže (skuplje) je napraviti jedan čip od 400mm^2 nego dva od 200mm^2. A to plaća kupac. I još plaća ono od čega nema koristi.

Slažem se da je gejmerima svejedno ko šta implementira, samo kažem da ako unapređenja idu od proizvođača čipa (kroz drajvere), to je dostupno svuda i svima. Ako ide od developera, to je toplo-hladno, čas ga ima, čas ga nema. Pri tom, ja ću možda igrati 4-5 igara koje imaju nove tehnologije omogućene, a 15 igara koje nemaju. A veći FPS mi znači u svih 20. Implementacija kroz Game engine jeste dobro rešenje, ali to traje. Možda je bolje da su RT i Tenzor jezgra ostavili u Quadro kartama i prodavali developerima, i za 2-3 godine, kada zaživi, pustili kupcima

@Jensen
Što se nije javio pre 3 godine kada je Imagination imao mobilni čip sa RT modulom koji je gazio GTX 980 Ti u RT-u, a trošio k'o upaljač :D Turing jeste neverovatna arhitekura, ali preteruje sa hype-om. Skoro svaka od tehnologija kojom se hvale se može naći i na drugom mestu već neko vreme, samo su oni sve upakovali u jedan čip. A "devojka za sve" treba developerima, a ne korisnicima.

Kažem, možemo napraviti anketu ovde - da li biste za 370€ pre kupili RTX 2060 6GB ili GTX 1080 Ti 11GB, uz garfikone iz igara i klipove sa RT-om, DLSS-om i ostalo. Pa da vidimo presek stanja :)

Sa VII je slična priča - gomila tranzistora koji koštaju, a ne rade posao koji većini treba. Ja sam iskreno očekivao Neku manju Vegu sa 40/44 CU u 14nm ili 12nm kao zamenu za P10/20/30 u ~250€. Ali izgleda ništa od toga
 
@DAS
15% veći čip u nižem procesu za 10% veće performanse, ako i toliko. Doduše, potrošnja je malo manja. Problem je što se linearnim povećam površine čipa, cena povećava eksponencijalno. Teže (skuplje) je napraviti jedan čip od 400mm^2 nego dva od 200mm^2. A to plaća kupac. I još plaća ono od čega nema koristi.

Slažem se da je gejmerima svejedno ko šta implementira, samo kažem da ako unapređenja idu od proizvođača čipa (kroz drajvere), to je dostupno svuda i svima. Ako ide od developera, to je toplo-hladno, čas ga ima, čas ga nema. Pri tom, ja ću možda igrati 4-5 igara koje imaju nove tehnologije omogućene, a 15 igara koje nemaju. A veći FPS mi znači u svih 20. Implementacija kroz Game engine jeste dobro rešenje, ali to traje. Možda je bolje da su RT i Tenzor jezgra ostavili u Quadro kartama i prodavali developerima, i za 2-3 godine, kada zaživi, pustili kupcima

@Jensen
Što se nije javio pre 3 godine kada je Imagination imao mobilni čip sa RT modulom koji je gazio GTX 980 Ti u RT-u, a trošio k'o upaljač :D Turing jeste neverovatna arhitekura, ali preteruje sa hype-om. Skoro svaka od tehnologija kojom se hvale se može naći i na drugom mestu već neko vreme, samo su oni sve upakovali u jedan čip. A "devojka za sve" treba developerima, a ne korisnicima.

Kažem, možemo napraviti anketu ovde - da li biste za 370€ pre kupili RTX 2060 6GB ili GTX 1080 Ti 11GB, uz garfikone iz igara i klipove sa RT-om, DLSS-om i ostalo. Pa da vidimo presek stanja :)

Sa VII je slična priča - gomila tranzistora koji koštaju, a ne rade posao koji većini treba. Ja sam iskreno očekivao Neku manju Vegu sa 40/44 CU u 14nm ili 12nm kao zamenu za P10/20/30 u ~250€. Ali izgleda ništa od toga


Da li si ti ozbiljan? Pa pre bi uzeo GTX1080Ti nego RTX2070, a sto se tice RTX2080 tu bi odlucivali modeli. Bar ja.
2080 Founders Edition bi uzeo pre nego GTX1080Ti bazni modeli, Turbo, Strix, i sl... ali GTX1080Ti Poseidon, K|NGP|N, Hybrid,... bi uzeo pre nego RTX2080 Dual, Turbo, sl.

RTX je sirok pojam, mozes uzeti za 699$ kartu koja jedva dodiruje GTX1080Ti FE, 90MHz sporiju nego RTX FE, mozes uzeti za 799$ od NVIDIA RTX2080 FE koju mere sa GTX1080Ti i dobiti par fps vise, a mozes platiti i 999$ modele sa 60-70MHz vecim klokom nego RTX2080 FE i kazati da ova karta je 10% jaca nego GTX1080Ti FE. Ali FE ne moze da se poredi vise nego te sa najnizim klokom ili da odresis kesu i uzmes kartu skoro soma vrednu, recimo STRIX 960-970eura i to iz Madjarske.
 
Poslednja izmena:
AMD objavio vise o performansama Radeon VII

AMD-Radeon-VII-Gaming-Performance.jpg


Vise na : https://videocardz.com/newz/amd-shares-more-details-on-radeon-vii
 
Da li ste sigurni da je RTX2080 brzi za 10%. Koje su to karte merene.
Founders Edition vs Founders Edition mozda. Zato sto je RTX Founders Edition prodavan sa povecanom frekvencijom u odnosu na referentne karte koje su nudili partneri.
Jel merio neko RTX2080 Turbo sa GTX1080Ti Founders Edition, ja nisam video ni 5% razlike.
Na TPU sam video RTX2080 Founders Edition samo par fps deli od GTX1080Ti Founders Edition, stim sto tu kartu moras da kupis od NVIDIA.
Ako kupis Turbo, Dual ti dobijas 90MHz nizi klok.

Ne znam za druge ali kod EVGA RTX2080 sa identicnim Boostom kao RTX2080 Founders Edition kosta 130-180$ vise nego najeftiniji RTX2080, a ima ovih koje kostaju i po 200$ vise sa 50-60MHz vecim klokom nego FE. Tu je trik. Ne mozes ti da izmeris Founders Edition kazes Da imam par fps vise i odes i kupis najeftiniji RTX2080 i kazes bolji je nego GTX1080Ti, moras da dodas jos 100-150 eura.
Da ides na ove od 950-960-980 eura Strix, FTW3, itd ili da preko NVIDIA kupis Founders Edition. Tada je svega par procenta bolje.

Da ali postoji recimo MSI Ventus RTX 2080 koji ima FE klokove a košta ispod 700 evra.

@DAS
15% veći čip u nižem procesu za 10% veće performanse, ako i toliko. Doduše, potrošnja je malo manja. Problem je što se linearnim povećam površine čipa, cena povećava eksponencijalno. Teže (skuplje) je napraviti jedan čip od 400mm^2 nego dva od 200mm^2. A to plaća kupac. I još plaća ono od čega nema koristi.

12nm ne donosi nikakvo umanjenje čipa u odnosu na 16nm, viđeno na primerima Volte, Turinga i RX 590. Tako da sa tog apsekta, proizvodni proces je isti. A 10% veće raster performanse uz gomila novih tehnologija za 15% čip je no-brainer izbor.

Kažem, možemo napraviti anketu ovde - da li biste za 370€ pre kupili RTX 2060 6GB ili GTX 1080 Ti 11GB, uz garfikone iz igara i klipove sa RT-om, DLSS-om i ostalo. Pa da vidimo presek stanja :)

Ta anketa nije realna. Porediš karte potpuno drugačijih čipova, potrošnje i cene. Prava anketa bi bila - da li biste pre uzeli GTX 1080 Ti ili RTX 2080 za ~650 evra.
 
Da, nema umanjenja, ali ima većeg kloka za istu potrošnju ili istog kloka za manju potrošnju. Poredim ono što košta podjednako da se napravi. RTX 2060 i GTX 1080 Ti koštaju isto u proizvodnji. Jedna karta nudi dobre performasne za klasične zadatke, ray tracing, DLSS, AS... Druga nudi odlične performasne za klasične zadatke, nema RT, DLSS, AS... Šta bi ti radije kupio da se prodaju po istoj ceni? Jer mogu da se prodaju po istoj ceni sa istom zaradom za prodavca. Da li bi pre kupio GTX 1070 Ti za 300€ ili RTX 2060 za 380€? Jer je ovaj prvi toliko jeftiniji u proizvodnji.

Slično je i sa Vegom. Da je Polaris napravljen sa ~60±4 CU i GDDR memorijom, imao bi niže klokove (performasne) od Vege, ali bi bio znatno jeftiniji za proizvodnju. Pogledaj cene srednjih/velikih čipova prethodnih generacija (npr. Tonga ili Hawaii) kada proces postane jeftin(iji). nVidia opušteno može sad da prodaje GTX 1070 za 250€ i da ima zaradu i dalje.

Hoću da kažem da bi nama kupcima (gejmerima) bilo bolje da su Pascal i Polaris ostali i u 2019, ali sa nižim cenama, i da su umesto high-end Turinga i Vege, pravili veće P & P čipove. S druge strane, razumem i njih da treba i uzeti novce i sa drugih izvora (compute, AI, CAD...), pa ne mogu da kažem da sam iznenađen trenutnim stanjem.
 
Ja i dalje tvrdim da tvoje poređenje nije realno. Kad cena GDDR6 memorije dođe na svoje, cene proizvodnje GTX 1080Ti i RTX2080 će biti uporedive, tako da to je ono što treba porediti sa tog aspekta.

Hoću da kažem da bi nama kupcima (gejmerima) bilo bolje da su Pascal i Polaris ostali i u 2019, ali sa nižim cenama, i da su umesto high-end Turinga i Vege, pravili veće P & P čipove. S druge strane, razumem i njih da treba i uzeti novce i sa drugih izvora (compute, AI, CAD...), pa ne mogu da kažem da sam iznenađen trenutnim stanjem.

Apsolutno se ne slažem sa ovom konstatacijom. To razmišljanje je kratkoročno i vodi ka stagnaciji. Sreća pa ključni ljudi u idustriji ne razmišljaju ovako inače bi do sada imali krntije od čipova.
 
GDDR6 ne igra tako veliku ulogu. Podiže ukupnu cenu za 30-ak evra, a omogućava užu magistralu, tj. tu smanjuje troškove. Takođe RTX 2060/70 imaju 6GB/8GB, a GTX 1080 Ti 11 GB. Tako da razlika između njihovih troškova proizvodnje sigurno nije značajna.

Maxwell je bio čisto gejming čip i imao je značajan pomak u odnosu na Kepler. Slično je i sa Pascalom. Tj. nikakve stagnacije nije bilo, naprotiv.

Dalje, ne kažem da TC ili RTC nisu potrebni, već da u ovom trenutku nemaju svrhu u gejming kartama. Tj. da je trebalo da imaju drugo tržište, kao npr. Volta. A da gejming karte imaju svoje čipove. Bar nVidia ima resurse za to :)

Što se GCN-a tiče, on je svakako ogroman pomak u odnosu na VLIW, i u gejmingu i u ostalim zadacima. Mada AMD i dalje gura jedan univerzalan čip, a nVidia kombinuje više modula za različite zadatke.

Ali odoh previše u offtopic, moram se isključiti :)
 
Prilično sam siguran da bi gejmeri više voleli GTX 1080 Ti po ceni $370, nego 2060, čak i ako troši malo više. Ako ima neko ko misli drugačije, neka se javi :D

Evo, javljam se :D
Ja mislim da se sa fps-om vec otislo dovoljno visoko i zarko sam zeleo napredak na vizuelnom aspektu, tako da bih ja pre izabrao ray tracing, od dizanja fps-a sa dovoljnih recimo 100, na nepotrebnih 200.
 
Nažalost, u nekim novim igrama u 1440p je 60 FPS proske, a u 1080p ne stiže ni do 100. Tj. za dve godine će ta karta dočekati igre u kojima ni 60 FPS u 1080p neće biti dostižno. Kao što je do sada često bio slučaj.

A što se vizuelnog aspekta tiče, baš me zanima koliko ljudi obraća pažnju na to u igrama kao što je BF MP :D
 
AMD CTO pre par sati najavio da će biti još Radeon proizvoda u 7nm ove godine.
Tako da ovaj Radeon VII definitivno deluje kao privremeno resenje, koje kad već imaju što ne bi izbacili i u consumer segmentu.

Videćemo rezultate, ali ova karta ne deluje tako loše. Pogotovo za neke specifične primene.
Sa memory bandwithom koji ima i kapacitetom VRAMa ovo čudo neće u skorije vreme biti memory bound u igrama. Tako da mene malo podseća na 290X/390X, koja se iz sličnih razloga pokazala kao prilično žilava na duže staze.
Takođe ovo čudo bi trebalo da ima 2:1 singe vs double precision throughput. Što će reći da za neke GPU Compute primene gde se barata sa 64bit floatovima će ova karte biti extra kupovina.
Meni je recimo interesantna jer će moći da tera igre u 4K sa FreeSync-om na TVu. A nešto nisam video da je nVidia sertifikovala Samsungove 4K televizore kao G-Sync compatible.

Da li će za većinu RTX 2080 biti bolja kupovina? Verovatno hoće. Samo moja poenta je imaće i ova karta svoje kupce.
A nadamo se da će Navi stići do kraja godine, da malo potera cene naniže. Jer sa ovolikim čipom i 16GB HBM2 memorije AMD nije baš u mogućnosti da ovu novu Vegu cenovno bolje pozicionira.
 
Poslednja izmena:
Sudeci po onim njihovim slajdovima i biranim igrama situacija realno nece biti takva.
Kod njih se rezultati uvek naduvaju. Ne treba ocekivati bas takav skok.

Moje misljenje da ce ta karta biti vise na nivou GTX 1080 Ti pa da ce cak u nekim igrama biti i sporija.
Videcemo kad izadju testovi. Cena im je jaka, da li zbog kolicine memorije ili misle da mogu da prate nVidia-u cenovnoj politici ne znam.

Bolje da su spustili cenu, veci udarac bi naneli, ovako su opet pucali sebi u nogu.
I ova karta ce zavrsiti neslavno kao i Vega 56/64 kao i Fury/Fury X.
Vege su se mozda i prodavale zbog miner-a a sad kad je mining pukao druga prica potpuno.
 
Po netu je već krenulo pravdanje AMD-a zbog ove cene, samo sam ih čekao, lol.
Kad sam jednog tipa pitao kako je sad odjednom ok da AMD naplaćuje koliko i NVidia po kojoj su kakali zbog naduvanih cena, rekao je da "se to jednostavno dešava kad je tržište duopol jer otvara mogućnosti za ovakvo strateško ponašanje"...strateško ponašanje, sunce ti... :D

Kad smo kod mininga, na /r/EtherMining su već bacili oko na RVII, porede je sa Titanom V. Nadaju se da će biti rentabilnija od Vega, ali još ne znaju ništa.
 
Steve sa GN je nekom prilikom pomenuo da 8GB HMB2 na Vega kartama košta oko $160, što bi značilo da na ovom RVII samo memorija košta AMD oko $300. A gde im je još čip i VRM koji će ovo čudo da napaja.
Da nVidia nije zacenila 2080 koliko jeste, pitanje je da li bi AMD i pokušao da plasira ovo u consumer segmentu, tj. da li bi im se isplatilo.

Što se tiče improvementa od 20-30% u odnosu na Vega 64, deluje realno. Prethodna Vega je solidno bila ograničena mem bandwithom, što se lepo vidi kada se na Vega 56 VRAM OC-uje na nivo Vege 64 i power target setuje kao na Vega 64 kartama. Tada se dobiju maltene identični rezultati. Razlika bude 1-2% u korist jačeg modela iako ima 14% više compute unita nego 56-ica.
Ovaj RVII ima nenormalan mem bandwith, tako da bi bottleneck tebalo da ovaj put bude na compute strani. Plus chip sada ima ~15% veći clock.
 
Ako je tako onda je jedina prednost u odnosu na Vega64, ~15% veći klok i dupliran memorijski protok (duplirana memorija praktično nije potrebna u većini igrara). U tom slučaju ne znam kako su uspeli da dobiju ~30% performansi u odnosu na Vegu, jedino ako joj je baš falio protok memorije što mi ne deluje realno jer Vega64 ima skoro 500 Gb/s.
 
Da da, vidim, ok, možda je to. Znaćemo više nakon launch-a :)

Nego, da li se sećate ovog članka od pre mesec dana:

https://wccftech.com/exclusive-mike-rayfield-amd-retires/

Rayfield was disengaged and very superficial. He would delete all his emails each week that he could not get around reading and would never work weekends or after 5 PM. He would pontificate in an abrassive manner and couldn’t remember any names [ of his peers].

Rayfield denied to Lisa Su that there was a talent problem and that the talent that had recently exited form AMD wasn’t actually an issue. He diend that there was a talent war going on [Usman: You can read up about the talent war here]

He presented suggestions that werent really feasible such as ‘Radeon VII ‘ which was to be a Vega 20 based consumer facing part that cost $750 to build and would barely tie in with an [NVIDIA] GTX 1080 Ti.

Ispada da je nešto od toga istina. A to je jedini put da smo čuli da se pominje Radeon VII pre CES-a.
 
Nazad
Vrh Dno