Šta je novo?

AMD Radeon VII

Meni odu na 3500 RPM, sa undervoltom. To mu dodje skoro pa 60%, što je prilično bučno. Moguće da ako se ne undervoltuje da odu i više.
Plus sam namestio da ako temp kartice pređe 80 C da throttluje miner. Nije mi mining prioritet, nego vec kad moze da i zaradi nešto pustim je preko noći da šljaka.

A stiže mi EK blok za nju, tako da će meni problem sa ventilatorima postati irelevantan. :D
 
Hvala na odgovoru i verovatno je vodeno hladjenje pravo resenje za nju,jedino neznam kako funkcionise garancija,mislim da li sam menjas hladjenje ili to mora servis neki?
 
Gubi se garancija kad zamenis fabricko hladjenje vodenim blokom. Nikakav servis nema ovlascenje da to odradi.
 
Ok onda je za razmiljanje pre isteka garancije da li menjati.
 
To su u principu skupe zezancije za high end grafike, ko ima para da to priusti generalno ne posmatra garanciju kao mnogo bitnu stavku. Kome je frka zbog garancije i finansijskog gubitka ako nesto podje po zlu...to u sustini nije za njega. Drugim recima, protegni se koliko si dugacak :)

Na isteku garancije, 3 godine po izlasku karte, nije to vise neko zadovoljstvo, tad je bolje pare koje bi dao za blok dodati za drugu, jacu kartu
 
Poslednja izmena:
To su u principu skupe zezancije za high end grafike, ko ima para da to priusti generalno ne posmatra garanciju kao mnogo bitnu stavku. Kome je frka zbog garancije i finansijskog gubitka ako nesto podje po zlu...to u sustini nije za njega. Drugim recima, protegni se koliko si dugacak :)

Na isteku garancije, 3 godine po izlasku karte, nije to vise neko zadovoljstvo, tad je bolje pare koje bi dao za blok dodati za drugu, jacu kartu

100% se slažem.

Mada u teoriji, kada bi se nešto desilo grafičkoj i ako bi uspeo da vratiš originalno hlađenje verovatno bi uvažili garanciju, ako ne mogu da provale da si skidao originalni cooler.
U ovom slučaju za Radeon VII to teško da je slučaj budući da ima nelepnicu preko šrafova za cooler, tako da se odmah vidi da je nešto čačkano oko coolera.
 
Nesto ne vidim racunicu za kopanje sa njom.Trosi ko 2 64-ke u moneru a baca 3000h/s
 
Ne znam za Monero, za Etherium se isplati. Da li ima najbolji odnos cena/potrošnja/zarada ne znam.
Samo znam da ako je imaš da minovanjem Etheriuma možeš da zaradiš. Kao što rekoh, nisam je kupio da bih minovao, al kad može što da ne preko noći.
 
Otišla pod vodu. :D

U istom je loopu nakačena posle 2700X i onda na 280 radijator. Verovatno bi temperature bile bolje da je sama u loopu.
I pored toga, temperature su sada dosta bolje. U igrama Core temp do 60 C, HotSpot do 75 C. Sve to uz blagi OC na 1800 MHz za core i 1100 MHz za HBM2.
Kada minuje core temp ide do 70 C, Hot Spot do 85 C.

Poređenja radi na vazduhu je išla do 80 za core i 105 za HotSpot nakon čega je thermal throttlovala.

ekwb_r7_front.jpgekwb_r7_back.jpg
 
Nazad
Vrh Dno