Šta je novo?

AMD Radeon VII

Da ali postoji recimo MSI Ventus RTX 2080 koji ima FE klokove a košta ispod 700 evra.



12nm ne donosi nikakvo umanjenje čipa u odnosu na 16nm, viđeno na primerima Volte, Turinga i RX 590. Tako da sa tog apsekta, proizvodni proces je isti. A 10% veće raster performanse uz gomila novih tehnologija za 15% čip je no-brainer izbor.



Ta anketa nije realna. Porediš karte potpuno drugačijih čipova, potrošnje i cene. Prava anketa bi bila - da li biste pre uzeli GTX 1080 Ti ili RTX 2080 za ~650 evra.


Pa znas sta Radeon je tema ali ajde da kazemo da su vlasnici GTX1080Ti napravili jednu od najboljih kupovina ikada vezanu za graficke karte.
Mislim na ove koji su to uradili pre godinu-dve dana. Oni koji su uzeli sada je bolje to sto su platili pola cene. Jer 1080Ti dobar je kostao 950-1050 eura mozda i vise.
MSI RTX2080 Ventus OC sa klokom identicnim kao FE kosta 830 eura iz Madjarske. Ne verujem da ima puno jeftinije.
ASUS RTX2080 Dual sa 90MHz nizim klokom kosta 920 eura (On ima onaj A1 cip, brzi je nego GTX1080Ti Poseidon na +120MHz GPU i +250 Memory za svega 300 poena u TimeSpy merio sam sa covekom koji je zaista dobar primerak dobio. Ali je GTX1080Ti Poseidon dosta klokovan. Samo ta karta bez vodenog bloka ne razmisljati.
Ovo su cene iz Madjarske kod nas ce biti vece.
ASUS RTX2080 Strix sa 60-90MHz visim klokom nego NVIDIA FE kosta pogodite, 1050 eura u Madjarskoj.

I ako je istina ovo da ce AMD kao sto je covek najavio jedva da bude konkurentat GTX1080Ti onda smo ga ugasili jer ce cene ostati identicne.
NVIDIA nema problema da trazi 200$ vise za 10% jacu kartu kako oni reklamiraju RTX2080 u poredjenju sa GTX1080Ti sto nije istina, jer su klokovali kartu da bi dobili prelaznu ocenu preko GTX1080Ti, imali su sporiji cip i partnerima prodavali sporiji za referentni PCB, ne 20-30MHz, nego 90MHz sporiji, neko ne moze da odrzi stabilnost ni na tih 90MHz ako kupi najeftinije modele.

Samo sto ta cena za Radeon 699$ je kod nas 800 eura.
O tome treba voditi racuna.
 
Gde se frljaš sa tim cenama, u EU su cene daleko niže.

Juče sam video Gainward RTX 2080 u EU za 599€, sad ga više nema, a bio je u dosta prodavnica po toj ceni. Ali evo ga sada Ventus za 629€:

https://www.heise.de/preisvergleich/msi-geforce-rtx-2080-ventus-8g-v372-063r-a1891348.html

Ajd sto se frlja sa cenama vec sto frlja sa 1080Ti, nema skoro posta gde je ne spomene jer boze moj, kupio covek jednu i sad je ona reper za sve i naj naj...
 
Poslednja izmena:
^
A Poseidon(kuler) krš neopevani. :d
 
A zašto vi zelenaši dolazite u naš crveni tabor ? :p
 
^
A Poseidon(kuler) krš neopevani. :d

A ti znas koliko ima stepeni, 73 na vazduhu i 55-56C na vodi.
Ima veci klok ne Strix a isti PCB koji prima sve vodene blokove njegove.
Ti bi uzeo za slicne pare Strix pa bi odmah dodavao za blok dok kosta 150 eura.
Vidis ja bi ga instalirao kada bude kostao 80 eura, a dotle imam 55C, ima veoma tih ventilator koji ne smeta ni na 80%.
Lepo je osmisljen da je boost 1985MHz na vazduhu a 45MHz vise na vodi bez klokovanja.

Pa mozda bih i kupio Radeon kada bi izbacili performanse veoma slicne RTX2080Ti za 799 recimo.
Ovako kupiti nesto sto i zaposleni u AMDu priznaju da jedva stize 2 godine stari GeForce nemam nameru.
 
Sta bi ti/ja/bilo ko ovde kupio je najmanje bitno, bitno je da amd ima nesto da ponudi, sto ce "smirivati" nV bahatost, sto je dobro za sve nas...
 
Ne, ja bih(da sam hteo) uzeo 1080Ti FE za 400e pre mesec dana ovde na forumu.

U to vreme je Neša moder prodavao copper-acetal EK Ti blok za 80e, samo bih naručio nov backplate iz Slovenije za 20e i imao bih Ti na vodi za 500e i 40°C load temp.
 
313mm2 povrsina chipa kod Radeona VII ogroman broj tranzistora to ce da "pljuje vatru" :d vjerovatno se u okviru 7nm procesa moze napraviti znatno brzi chip ali za takvo nesto treba da se okane ove stare arhitekture i spustanje chipova u nizi nm proces.

Vidicemo sta ce taj Navi biti jel nova arhitektura ili samo novo ime za staru arhitekturu.
 
I ona njihova Vega 64 Limited Edition je baš lijepa kartica, sexy što bi rekli :)
 
Nije ni dobro :)....u stvari tačno je ono što su rekli 2080 za ljubitelje crvenih po istoj ili sličnoj ceni....dakle razlike nema.
 
Ako je ovo suparnik rtx 2080 da li neko zna hoće li biti nekih slabijih i jeftinijih kartica (pandan rtx2070) i ako hoće, kada se očekuju?
 
Na leto izlaze nove NAVI kartice (zamena za rx 5xxx seriju) nadamo se u gddr6 :)
 
Da ali su one, kao što si rekao, zamena za rx 580/590 seriju, a da li će biti nešto kao zamena za vegu56? Meni je lično ova Radeon VII skupa, a taman bi mi odgovaralo nešto poput nove verzije vege 56. Da znam da li da čekam to (imam freesync monitor) ili da odmah kupim nešto poput RTX 2070 (Ray tracing tehnologija mi nije bitna).
 
Pa da, zamena za RX 570/580/590 - jace karte u rangu Vega56/64. Inace uskoro izlazi GTX1660Ti koja bi trebala da bude negde izmedju RX 580 i Vega56. Blize drugoj.

Realno, nema sta da cekas. Uzmi RTX.
 
Poslednja izmena:
Da ali su one, kao što si rekao, zamena za rx 580/590 seriju, a da li će biti nešto kao zamena za vegu56? Meni je lično ova Radeon VII skupa, a taman bi mi odgovaralo nešto poput nove verzije vege 56. Da znam da li da čekam to (imam freesync monitor) ili da odmah kupim nešto poput RTX 2070 (Ray tracing tehnologija mi nije bitna).

Ako imaš Vegu ne uzimaj ništa bar ove i sledeće godine, ne treba ti. Ako nemaš Vegu, sada je Vega 64 napolju između 350-450 Evra kako koja...sa tri igre. 2070 je bezveze...ako juriš performanse a hoćeš nVidiu onda 2080 ako hoćeš ok kartu 2060 (mada to je uglavnom karta za devojčice :), ali ima performanse blizu 2070 ).
 
Poslednja izmena:
2070 ne valja, a Vega 64 je ok? :D
 
2070 ne valja, a Vega 64 je ok? :D

Kada 2070 bude 350 evra kao Vega 64 sada bice bolja od Vege :). A ko ne voli crvene 2060 je prava karta...za take :)....a ko hoće samo performanse onda zna se 2080ti :)...onda nije važna perf/usd odnos :)...
 
Poslednja izmena:
Kada 2070 bude 350 evra kao Vega 64 sada bice bolja od Vege :)

Koja je 350e, turbina? :d

Nitro+ je 440e. Za 480-500e ima dobrih 2070.

I 2060 je bolja karta/kupovina od Vege 64.

U Ipon-u je Nitro+ 560e, a 2070 kreće od 520e.
 
Poslednja izmena:
Dobro Vegu 64 se ni u kojoj varijanti ne isplati kupovati, to je od pocetka bilo stanje stvari.
Ali Vega 56 je i dalje solidna kupovina. Koliko vidim napolju ima custom modela za 350e, a nakon flasha Vega 64 BIOSa se dobijaju maltene identicne performanse kao kod jaceg modela...
 
Poredite najbolju vega 64 kartu i najjeftiniju 2070 ne ide :)...babe i žabe...korektno je reći kao što sam ja rekao od 350 do 450 tako je i 2070 od 520 do 600 :)...u svakom slučaju razlika uopšte nije mala (ili je nekom mala razlika od oko 100 evra?)...Vega 56 skoro da isto košta bar gde ja gledam kao Vega 64 (330-370).

Za tu od 520 pandan je turbina (uzgred video sam i turbinu ništa joj ne fali), a da li neko vole ili ne vole turbine to je druga stav, kada se ubace i tri AAA igre situacija je još bolja. U svakom slučaju svako ima svoju računicu...na žalost ova sedmica nije ni riba ni devojka....Navi će možda biti bolji....što se tiče ostalog ostajem pri tome da ko god ima Vega 56/64 1070(ti) ili 1080(ti) ne treba ništa da dira bar još godinu dve...a možda ni tada...
 
Poslednja izmena:
Kartice nisu egal, razlika 50-100e zavisno od modela je u redu. 2060 je u stvari ubica Vege.

Sad je u redu AMD turbina, a kada su se pojavile FE karte bilo je pljuvanja, moram da podsetim. :)

nVidia FE blower je sinonim za tišinu u odnosu na AMD kuler istog tipa.

Vega je krš! :D
 
Kartice nisu egal, razlika 50-100e zavisno od modela je u redu. 2060 je u stvari ubica Vege.

Sad je u redu AMD turbina, a kada su se pojavile FE karte bilo je pljuvanja, moram da podsetim. :)

nVidia FE blower je sinonim za tišinu u odnosu na AMD kuler istog tipa.

Vega je krš! :D

Kako kažu na jednoj našoj nacionalnoj televiziji. Imate pravo na sopsteveno mišljenje :)....a razlika je više 100-150 nego 50-100 :p....ali nema veze :)....2060 je ok karta ali nju će da koriste kao što sam odavno rekao samo devojčice :p...dakle još dve tri godine ništa....sem ukoliko neko ne prelazi na 4k.
 
Poslednja izmena:
Zašto je 2060 karta za devojčice ne kapiram? U gaming-u malo zaostaje za 2070 i Vegom dok u drugim stvrima, testovima malo više, dok je početna cena skroz korektna, iako ne nudi nista novo i revolucionarno.. Manja razlika izmedju 2060 i 2070 u performansama nego sto je to sa 1060 i 1070, kao što je KOLOS napisao "ubica Vege" :D

Da sam u mogućnosti, i da imam potrebe, rado bih zamenio ovu trenutnu kartu za muškarce za tu žensku karticu :D
 
Zašto je 2060 karta za devojčice ne kapiram? U gaming-u malo zaostaje za 2070 i Vegom dok u drugim stvrima, testovima malo više, dok je početna cena skroz korektna, iako ne nudi nista novo i revolucionarno.. Manja razlika izmedju 2060 i 2070 u performansama nego sto je to sa 1060 i 1070, kao što je KOLOS napisao "ubica Vege" :D

Da sam u mogućnosti, i da imam potrebe, rado bih zamenio ovu trenutnu kartu za muškarce za tu žensku karticu :D

2070 ustavri treba da bude 2060...a 2060 su izbacili na silu što su morali...zato :)....potpuno bleda priča....a logično je za očekivati da nov proizvod bude brži od vega koja je stara skoro godinu i po dana....nije logično da su karte jošp uvek mnogo skupe....šta li je sada opravdanje prošle godine su se vadili na kripto maniju....tako da iskerno mišljenje je da treba čekati...
 
Poslednja izmena:
Uh što volim te što čekaju a ne znaju šta. :)
 
Nazad
Vrh Dno