Šta je novo?

Najbrzi hard 4tb / 6tb 3,5 na nasem trzistu

scandalli

Slavan
Učlanjen(a)
13.10.2008
Poruke
218
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
intel 2.0 boxer
Matična ploča
msi
RAM
2gb
GPU
nvgf4
Storage
80gb inter + 50tb exter
Zvuk
ketron
PSU
p4
Kućište
noname
Monitor
15 crt
Miš & tastatura
a4T & samsung
Ostale periferije
honda
Mobilni telefon
samsung x200
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
:)
Najlepse Zelje u Novoj

i Pozz Svima!

Interesuje me koji je model hard diska za desktop racunar (3,5 inca) od 4 Tb do 6 Tb(naj)brzi i najpouzdaniji, imajuci u vidu ponudu kod nas?
Imace standardnu upotrebu.

Pozeljno sa 7200 o., vise bafera. Server/Nas/Green varijante bih zaobisao.
Ssd mi je jos uvek preskup sa tim kapacitetom.

Wd Black, ili Gold, Hitachi Ultrastar (7k6) ili mozda Seagate baracuda Pro? Ili neki Vas izbor?

Moderatori neka ne zamere, ako sam promasio sobu.
Hvala puno!
:wave:
 
Jesi li testirao dok ti je samo SSD prikljucen na plocu (bez ijednog drugog diska)?

Tvoja ploca ima dva SATA kontrolera, braon AMD SB950 (chipset) i sivi AsMedia - https://www.asus.com/Motherboards/SABERTOOTH_990FX_R20/specifications/ - probaj u drugom, sa instaliranim adekvatnim drajverom, ali samo dok je samo SSD prikljucen.

Ako provalis u cemu je problem, kad budes dodavao HDD, prikljuci ga na onaj kontroler na kom nije SSD.
 
Jesi li testirao dok ti je samo SSD prikljucen na plocu (bez ijednog drugog diska)?

Tvoja ploca ima dva SATA kontrolera, braon AMD SB950 (chipset) i sivi AsMedia - https://www.asus.com/Motherboards/SABERTOOTH_990FX_R20/specifications/ - probaj u drugom, sa instaliranim adekvatnim drajverom, ali samo dok je samo SSD prikljucen.

Ako provalis u cemu je problem, kad budes dodavao HDD, prikljuci ga na onaj kontroler na kom nije SSD.[/QUOTE

Test sam radio nakon sto sam instalirao W7, sa prikljucenim i ssd-om i Wd Gold-om.

Ploca ima 8 sata III konektora, od toga su prva dva bela (siva) i namena im je cini mi se za PCIe SATA.
Oba su povezana na prva dva braon konektora. Na istom mestu je bio Wd Black i apsolutno nikad nikakvih problema sa Black-om u radu.
Svi drajveri su instalirani.
Sinoc sam "apdejtovao" drajvere na zadnju verziju za SATA kontroler (i za usb 3.0).
Danas cu videti da "apdejtujem" i za cip set (AMD catalyst), koji je trenutno 8.0.903.0 ukoliko je i to bitno (zadnji je 9.01), pa cu probati samo sa ssd-om.
 
Novi utisci:
skinuh "zadnje" drajvere za cip set (ati catalyst), nakon pocetka apdejta, dobijem obavetenje da sam upravo tu verziju i instalirao vec. Uporedih verziju instaliranog sa "zadnjom" verzijom na sajtu ploce, i obe su iste, znaci zadnji je drajver instaliran.
Otkacio sam Wd Gold , optiku nisam (i ona je sata).
Na ploci sa braon konektora sam prebacio na prvi beli/sivi sata konektor od ssd-a (isti kablovi, to nisam nista dirao).
Nakon paljenja, sistem je bio upotrebljih za 37 sekundi. Dobih obavestenje o povezanom "novom hardveru", te je sistem sam trazio restart. Izmerih ponovo stopericom - sad mu je trebalo 23 sekundi.
Odradih ponovo test.
Umesto sinocnih 40 minuta koliko mu je trebalo, sad je test odradio za nepunih 5 minuta!

Rezultat:
ZA 5 MINUTA!.jpg

Vase misljenje?
Da li je mozda "falican" braon konektor gde je vec bio poveyan Wd Black, a sada ssd?
Da probam na neki od zadnjih braon konektora?
Da menjam kabal?
Ili sta vec?
 
Da, i skinuo i instalirao oba.
 
Ti sivi/beli konektori su za varijantu "plug&play" (push&pull).
Probao sam i ostale braon konektore.
Povezani na bilo kom konektoru, prilikom testa, sistem se zamrzavao X puta. Nista nije pomoglo, pa ni Alt+ctrl+del nikako, tj. monitor bude crn, kao da je na stand-by. Na bilo koji od foldera, my comp., ili bilo sta da se klikne, uvek izadje obavestenje "...not responding..."
Svaki od testova, trajali su dooobro preko sat vremena. Za vreme testa racunar totalno neupotrebljiv. Rezultati takodje katastrofa.
Totalno razocaran, spemam se da reklamiram nov ssd zbog ovih problema.
Setih se ko u okruzenju ima Intel racunar, zamolim Coveka da probamo kod mene ssd na njegovom racunaru (Neki x2 cpu Intel G, Mb neka 1155 sa sata III konektorima), dobijem pristanak.
Nakon povezivanja sa istim mojim sata III kablom i instaliranja drajvera za cipset /sata njegove ploce, odradim isti test (povezan samo ssd, nista drugo)

Rezultat:
INTEL 1155 OK.jpg

Moje misljenje je da nije problem u ssd-u koji sam hteo da reklamiram, vec u budjavim ati catalist cipset drajverima za plocu, na osnovu cega mogu reci da ovaj samsung ssd nije "kompatibilan" sa Amd platformom.
Na intel 1155 test je odradjen za nepunih 4 minuta, za vreme trajanja testa, racunar nije blokirao ni jedan jedini put, bilo sta je moglo da "se otvara", folderi na racunaru, surf internetom, YT, bilo sta, apsolutno bez ijedne naznake ikakvog problema niti kocenja.
Niko mi nije rekao za to "neslaganje".

Sad da prodam racunar (mb,cpu, kuler, ram (ukoliko se bude islo na ddr4)), da doplacujem za Intel platformu samo i jedino zarad "normalnog" rada ssd-a, nznm ni sam, suluda ideja.
Verovatno ce ssd ici na oglase. Videcu vec.
 
Moje misljenje je da nije problem u ssd-u koji sam hteo da reklamiram, vec u budjavim ati catalist cipset drajverima za plocu, na osnovu cega mogu reci da ovaj samsung ssd nije "kompatibilan" sa Amd platformom.
Pa ti nemoj da instaliras AMDov drajver, vec pusti da Windows koristi svoj AHCI drajver... https://eu.community.samsung.com/t5...ing-freezes-on-AMD-system/td-p/575813/page/2#

Ili probaj ovo - https://www.overclockers.com/forums...w-SSD-Issues?p=7979585&viewfull=1#post7979585
 
Nazad
Vrh Dno