Šta je novo?

Najbrzi hard 4tb / 6tb 3,5 na nasem trzistu

scandalli

Slavan
Učlanjen(a)
13.10.2008
Poruke
218
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
intel 2.0 boxer
Matična ploča
msi
RAM
2gb
GPU
nvgf4
Storage
80gb inter + 50tb exter
Zvuk
ketron
PSU
p4
Kućište
noname
Monitor
15 crt
Miš & tastatura
a4T & samsung
Ostale periferije
honda
Mobilni telefon
samsung x200
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
:)
Najlepse Zelje u Novoj

i Pozz Svima!

Interesuje me koji je model hard diska za desktop racunar (3,5 inca) od 4 Tb do 6 Tb(naj)brzi i najpouzdaniji, imajuci u vidu ponudu kod nas?
Imace standardnu upotrebu.

Pozeljno sa 7200 o., vise bafera. Server/Nas/Green varijante bih zaobisao.
Ssd mi je jos uvek preskup sa tim kapacitetom.

Wd Black, ili Gold, Hitachi Ultrastar (7k6) ili mozda Seagate baracuda Pro? Ili neki Vas izbor?

Moderatori neka ne zamere, ako sam promasio sobu.
Hvala puno!
:wave:
 
Od WD-a, najbrži bi bili WD4005FZBX i WD6003FZBX. Za standardnu upotrebu su overkill u slučaju da već imaš SSD.
 
Ssd ne posedujem zbog cene.
Trenutno je u racunaru primarni Black 1 Tb, u zadnjih nekoliko dana je postao prilicno tesan, pa se javlja potreba za vecim prostorom, zato pitam.
Znaci, svaki hard koji bi pruzao 200 do 220 Mb/s, bi bio idealan.
 
Znaci nemas 20 do 30 €ura za ssd od 120gb / 30 do 50 €ura za 240/250gb ssd ?
 
Poslednja izmena:
Problem je sa nedostatkom skladisnog prostora.

Ne bih isao na hard "slabijih" karakteristika od trenutnog 1tb black, i nadam se da su moja ocekivanja realna, ako zelim da buduci hd od 4 / 6 tb bude brzi.

4 tb ssd bi bio odlican izbor (npr. samsung evo 860), ali ne po trenutnoj ceni kod nas.

Koliko audio albuma u flac formatu moze stati na ssd od 120-240 gb? Koliko sati nekompresovanog video materijala moze (1 sat video materijala kod mene zauzima oko 100 gb)?

Od ssd-a bih razmatrao eventualno 860 evo 250/500, a onda je opet pitanje gde pronaci preko potrebni dodatni skladisni prostor.
 
koja je fora da kupi recimo i 6-8TB i podeli HDD na 2 particije glupost nevidjena takve stvari se ne rade u 2019 , kupi se lepo barem 120GB za Windows to je dovoljno i nista se ne stavlja na njega a ovamo imas ceo HDD na raspolaganju za skladiste podataka.


Čovek je audiofil i bavi se videom, treba mu veliki i brz HDD, njegova je stvar kako će da ga deli i gde će šta...ne vidim zašto bi to bila "glupost neviđena". U bilo kojoj godini.
 
Hvala Svima puno!
Gold ispred Black-a i ostalih, OK.
Ici ce sistem na isti, i sve ostalo.
:p
 
Zar gold nisu serverski?
 
4 tb ssd bi bio odlican izbor (npr. samsung evo 860), ali ne po trenutnoj ceni kod nas.
Ma kakav SSD od 4TB?! :smash: Dovoljno je da kupis najjeftiniji SSD i na njega instaliras OS i software koji koristis, a da HDD koristis samo za skladistenje i cuvanje svega i svacega (plus bar jos jedan HDD za backup onog sto ti je najbitnije) - em ce ti sistem biti brzi, em ces imati bolji ugodjaj u radu, em ces stedeti HDD jer nece morati stalno da drlja zbog operativnog sistema i programa :trust:
 
Uzmes SSD za sistem i normalan HDD za podatke, premium HDD je bacanje para.
 
Coveku treba prostor a ne brzina, ne smarajte...

TT over M5
 
Ne, covek hoce da uzme najbolji HDD da se sistem ne bi vukao, umesto da za isti novac uzme normalan HDD iste velicine i 240GB SSD.

To je besmisleno, ali dobro, necemo da smaramo vise sa korisnim savetima.
 
Poslednja izmena:
Nije rekao da mu treba brzi sistem, lepo je rekao samo da nece sporiji hdd od svog black.
Dakke, nije trazio resenje za sistem, niti ista drugi, samo brzi disk od njegovog blacka.

Gold je fenomenalan disk, a dobar disk nije bacanje para, jer je bolje da radi na 200+mb/s, a da se ne cuje, ne vibrira i da bude pouzdan.
Iz istog razloga sam uzeo WD Gold 2tb.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Po toj logici bolje da kupi 128gb RAMa i sve gurne u ram,onda ce mu biti najbrze.
Jesi li ziv?


Nije rekao da mu treba brzi sistem, lepo je rekao samo da nece sporiji hdd od svog black.
Dakke, nije trazio resenje za sistem, niti ista drugi, samo brzi disk od njegovog blacka.
Covek je trazio disk koji je brz i koji ima veci kapacitet, jer hoce da ga koristi kao primarni (i jedini) disk u kucistu, a ocigledno ne kapira da u isto vreme moze da koristi dva razlicita diska (SSD + HDD) :trust:
Ssd ne posedujem zbog cene.
Trenutno je u racunaru primarni Black 1 Tb, u zadnjih nekoliko dana je postao prilicno tesan, pa se javlja potreba za vecim prostorom, zato pitam.
Znaci, svaki hard koji bi pruzao 200 do 220 Mb/s, bi bio idealan.
Problem je sa nedostatkom skladisnog prostora.

Ne bih isao na hard "slabijih" karakteristika od trenutnog 1tb black, i nadam se da su moja ocekivanja realna, ako zelim da buduci hd od 4 / 6 tb bude brzi.

4 tb ssd bi bio odlican izbor (npr. samsung evo 860), ali ne po trenutnoj ceni kod nas.

Koliko audio albuma u flac formatu moze stati na ssd od 120-240 gb? Koliko sati nekompresovanog video materijala moze (1 sat video materijala kod mene zauzima oko 100 gb)?

Od ssd-a bih razmatrao eventualno 860 evo 250/500, a onda je opet pitanje gde pronaci preko potrebni dodatni skladisni prostor.



I to je trazio zato sto mu je 4TB SSD skup
 
To je besmisleno, ali dobro, necemo da smaramo vise sa korisnim savetima.

Ni ne treba nama da bude smisleno. Covek je lepo sve napisao, da je hteo vec bi stavio ssd. Iz njegovog pisanja se vidi da je zadovoljan sa trenutnim perf, nece slabije od ovoga, bolje mu ne treba vec samo vece.

Seagate Barracuda su odlicni pouzdani hdd, sa njima neces pogresiti. Imao/imam par godinama, ni jedna nije izdahnula su par wd i toshiba otisli...

Npr u Ger je Barracuda od 4tb/256mb oko 90e, ne znam kako je u Srb
 
Poslednja izmena:
Zadovoljan sam trenutnim Black-om. Kod mene pruza oko 150 mb/s.
Problem je, kao sto napisah nedostatak prostora, zelim da buduci hard veceg kapaciteta bude bar primetno brzi od trenutnog, i da nije iz niyeg ranga.

Verujem da je Seagate veoma dobar brend, ali licno sam se pogubio u silnim oznakama, a detaljnije podatke o realnim perfomansama ne nadjoh, samo sturi podaci (Segate: Barracuda/Barracuda Guardian/Barracuda Guardian Pro / Surveillance / IronWolf /IronWolf Guardian / IronWolf Pro / Exos/ Enterprise/Skyhawk / SkyHawk Surveillance / Constellation i ko zna koji jos modeli su prisutni od strane Seagate-a). Ako bih birao od Seagate, isao bih na pro seriju, ali koju? Pro serija daje 5 god. garanciju, i ima 1,2 mbtf sto je skoro pa duplo manje od Wd Gold.

Za Wd Gold sam dobio dosta preporuka, jeste pitanje da li je to ipak "serverski" hard, ali u odnosu na Black, Gold ima cini mi se, generalno dosta veci broj upisa (Black ima 300000 ciklusa upisa/ Gold ih ima 600000 + Gold ima 2 miliona sati rada do otkazivanja (mtbf)), uz istu 5 godisnju garanciju i slicne brzine (oko 200 + mb/s) i bafer (128 mb/256).

Ako finansije u skorije vreme dozvole, mozda se hardu i pridruzi ssd (s obyirom na perfomanse / kvalitet i slicno, isao bih verovatno na Samsung 860 Evo 250/500) za sistem.

Za sad je cilj jedan jedini hard od 4 ili 6 tb koji ce raditi kao jedini i primarni u racunaru, i na kom ce biti instaliran OS. Da ima 7200 o., (pozeljno) 5.- godisnju garanciju, da nije slabiji/sporiji/losijeg kvaliteta od trenutnog Wd Black-a (sa cijim radom i perfomansama sam, kao sto napisah-zadovoljan).

Od Wd bih razmatrao ili Black ili Gold. Na nekim uporednim testovima, koje procitah, Gold blago sije i Wd Black i Seagate pro seriju po brzini.

Hvala puno!

?
 
Pa SSD je velicine kartice za banku a i manji, bukvalno moze da visi na SATA kablu u vazduhu koliko je lagan i mali .

Taman mislim da sam skapirao da je do prostora, kad ono covek pise u nastavku "zbog finansija" a ovamo se uzima verovatno najskuplji HDD (ne pratim, logika nalaze po procitanom).

Bar 120GB SSD od 20 evra i taj HDD i bices svima koji su ti preporucili to zahvalan.

Posle ga prodas za iste pare kad dodje red na Samsung SSD, ne gubi se nista.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako finansije u skorije vreme dozvole, mozda se hardu i pridruzi ssd (s obyirom na perfomanse / kvalitet i slicno, isao bih verovatno na Samsung 860 Evo 250/500) za sistem.

Za sad je cilj jedan jedini hard od 4 ili 6 tb koji ce raditi kao jedini i primarni u racunaru, i na kom ce biti instaliran OS. Da ima 7200 o., (pozeljno) 5.- godisnju garanciju, da nije slabiji/sporiji/losijeg kvaliteta od trenutnog Wd Black-a (sa cijim radom i perfomansama sam, kao sto napisah-zadovoljan).

Od Wd bih razmatrao ili Black ili Gold. Na nekim uporednim testovima, koje procitah, Gold blago sije i Wd Black i Seagate pro seriju po brzini.
Zbog cega ti tacno treba sto veca brzina hard diska? Zbog ucitavanja operativnog sistema ili cestog copy/paste-ovanja velike kolicine podataka? Ili je nesto trece u pitanju?

WD Gold 4TB je za 8209 dinara skuplji od WD Red 4TB (po cenama sa ITsvet-a). Ako ti komp sluzi za "normalne" stvari, mislim da je pametnije da uzmes WD Red, a razliku ulozis u SSD (jos ces i ustedeti u odnosu na GOLD disk ako uzmes najjeftiniji SSD).


Taman mislim da sam skapirao da je do prostora, kad ono covek pise u nastavku "zbog finansija" a ovamo se uzima verovatno najskuplji HDD (ne pratim, logika nalaze po procitanom).
Meni se cini da samo nije upucen.
 
Samsung 860 EVO 1TB moze da se nadje za 170 eura.
To su najbolje gaming opcije.

Ali je HDD verovatno najbolji/najbrzi onaj WD Black 4TB 256MB WD4005FZBX.
Cija je cena pogadjajte, ista skoro.
 
Ne mogu da verujem da mu je neko preporucio RED za koriscenje u racunaru. PRVO je trazio 7200,a ti odmah mu preporucis 5400 i kazes ma super ti je.
 
Gold je najbolji i najbrzi WD disk, a koliko sam gledao, inace najbolji od 7200rpm diskova.
Cena jeste jaca, ali s obzirom da covek to koristi za rad, isplati se.
Black je sporiji, i ja sam isto to gledao pre no sto sam uzeo Gold.

Nikako ssd za nekoga ko radi sa fajlovima od po par stotina gigabajta, kako rece.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da verujem da mu je neko preporucio RED za koriscenje u racunaru.

Amen !!!

Licnog sam misljenja (kao i ti) da je bolje uzeti desktop hard disk, nevezano o brzini i velicini.

A sto se tice Skandalia, njabolje bi mu bilo uzeti kombinaciju ssd-a i hard diska.

Ps. Ima mnogo osoba na forumu koji koriste Nas hdd`ove u Pc-u.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno