Šta je novo?

Monitor do 220-230-240e

milans1111

Cenjen
Učlanjen(a)
13.05.2011
Poruke
255
Poena
180
Pozdrav, polomilo mi se postolje na postojecem monitoru pa sam u potrazi za drugim. Imam probleme i sa okom pa mi treba monitor koji je sto prijatniji za oci. Sada su cene pale pa se za 25-27.000 valjda moze naci nesto krsteno.

Bitno mi je da je ah-ips bar 24 inca, da ima dvi pored hdmi, da ima sto tacniji prikaz boja jer mi prvenstveno treba za photoshop i obradu fotografija i svakodnevni surf netom. Igrice igram jednom u 3 godina, tako da me gosting ne zanima. Gledam i filmove dosta. Znam da sa 10bitnim panelom ne postoje u tom cenovnom rangu, i ta paleta je bitna.
Gledao sam neke dell iz U i P serije, jel ima nesto bolje ili je to plafon?
 
Merkam te dell u 2410, samo treba ubosti neki krsten, jer i u njih saraju razne panele. Ima u serije sa tanjim ivicama od ovog, sto nije lose ako resim da dokupim jos jedan isti i spojim ih jedan do drugog.
Zanima me i kakvi su 27 inca u 1080p - mislim da je to bolno za oci i kockasto,nisam imao prilike da koristim
 
Poslednja izmena:
Ne bih se time opterecivao, jer koji god da je mora da ispuni specifikaciju. Ovi novi monitori mogu lako da mu konkurisu u igrama i multimediji, ali u obradi fotografija mu nisu konkurencija. Neces naci nov tog kvaliteta za te pare koje pominjes i za namenu koju imas na umu.
 
Ok , hvala ti, meracio sam se na te dell iz u ili p serije najvise, gledao neki aoc (prave super monitore za malo para) i neki hp i asus - ali prioritet dajem dell-u.
 
Ma gde bolji...ima 250cd a u2410 ima 400, 2410 ima vecu pokrivenost boja, 2417 ima 6-bitni panel za razliku od 8+2 u 2410. 2410 je klasa iznad,ako ne i dve klase.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno