Šta je novo?

Kuciste koje je dosta bolje po pitanju temperatura od ms industrial spectruma...

icanik88nis

Slavan
Učlanjen(a)
14.07.2007
Poruke
268
Poena
320
Imam navedeno kuciste, ali je ocajno po pitanju temperature komponenti, trazio bih neko do 6-7 hiljada, a da mogu da ocekujem da je dobro provetreno, temperature u odnosu na praistorijsko codegen briza kuciste ovaj spectrum donosi 10-15 C vece temperature, sto je previse...
Dajte predlog nekog kucista, a da bude makar u rangu codegen brize iz 2007me, po pitanju temperatura, i lepse, po pitanju estetike :D
 
Fractal Design Focus G.

Da li imas 140mm ventove? Ako nemas, kupi 2 140mm venta i ubaci napred, a ove fabricke sa Focus G(ako budes uzeo) prebaci da budu exhaust, jedan gore levo, a drugi pozadi.
 
Htedoh da preporučim da se najpre unapredi provetravanje u postojećem pre nabavke novog kućišta, ako može, ali kad sam video kakvu prednju stranicu ima (ispod stakla)...nema mu leka. Traži drugo. I ne loži se više na staklo i RGB!
 
Poslednja izmena:
Imam navedeno kuciste, ali je ocajno po pitanju temperature komponenti, trazio bih neko do 6-7 hiljada, a da mogu da ocekujem da je dobro provetreno, temperature u odnosu na praistorijsko codegen briza kuciste ovaj spectrum donosi 10-15 C vece temperature, sto je previse...
Dajte predlog nekog kucista, a da bude makar u rangu codegen brize iz 2007me, po pitanju temperatura, i lepse, po pitanju estetike :D
Je l' tih 10-15ºC veca temperatura za istu plocu, procesor i graficku u razlicitim kucistima? Zvuci nerealno :trust:
 
Je l' tih 10-15ºC veca temperatura za istu plocu, procesor i graficku u razlicitim kucistima? Zvuci nerealno :trust:

Vrlo realno, ovo kuciste nije za moj procesor uopste, ogromna je razlika, ogromna, i bas toliko koliko sam upisao, ne igram ja igrice, vrlo vrlo retko, ali me uzasava kad upaiim i odu mi temperature u nebo, popizdimScreenshot (3469).jpg
 
E, vidi sad... Temperatura vazduha u kucistu (gledaj Mainboard i HDD) ti nije ekstremno visoka. Sto se procesora tice, s obzirom da ti ispod nadimka pise da imas FX-8350 sa box hladnjakom (pitanje je da li je zaprljan i u kakvom je stanju pasta), moj predlog ti je da uzmes neki kvalitetniji hladnjak sa AM3 i AM4 (za sledecu masinu) kacenjem, recimo LC-CC-120, i namestis ga da duva ka zadnjem ventilatoru u kucistu.
 
E, vidi sad... Temperatura vazduha u kucistu (gledaj Mainboard i HDD) ti nije ekstremno visoka. Sto se procesora tice, s obzirom da ti ispod nadimka pise da imas FX-8350 sa box hladnjakom (pitanje je da li je zaprljan i u kakvom je stanju pasta), moj predlog ti je da uzmes neki kvalitetniji hladnjak sa AM3 i AM4 (za sledecu masinu) kacenjem, recimo LC-CC-120, i namestis ga da duva ka zadnjem ventilatoru u kucistu.
Imam xigmatek gaia-u koji je odlican :)
Ali dzabe, otvorio sam stranicu i temp su pale u proseku oko 7°C, ocigledno je kuciste krs za protok vazduha...

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Upravo sam pogledao review za to tvoje kuciste i vise je nego ocigledno da je problem zbog prednje strane - https://youtu.be/8YJkvr9Bk9Y?t=192

Ja bi to isekao (naravno, ne i rupe za koje se srafe ventilatori) :trust:
To sam i razmisljao, ali ne zmam da li bi resilo situaciju...
Inace poredjenje open vs zaklopen case max temp
Cpu temp 52 vs 68
Mainboard 43 vs 45
Core temp 40 vs 66
Gpu 63 vs 78


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
očigledno imaš džep kod grafike kad je tolika razlika,više od adekvatnog uduva tebi je problem izduv jer ti se tu gomila topao vazduh.to nužno ne mora da bude do samog kućišta,može da bude i do izduv ventova/isti nemaju prostora da zapravo izbacaju taj vazduh (primera radi na poleđini vent skoro faktički izduvava direkt u zid) itd.

pre bilo kojeg drastičnog rešenja (sečenja ili prodavanja tog kućišta) ja bih prvo uzeo dva ozbiljnija venta (12 ili 14cm) i stavio jedan na najnižoj tačci napred kao uduv i jedan na najvišoj tačci nazad ili još bolje na plafon kućišta kao izduv i otpanjio ih najviše koliko može a da ti ne smetaju i onda poredio temperature.
 
2 ozbiljna venta će ga bukvakno koštati kao novi MS Cyclops koji ima ljudsku prednju stranicu...

Čak i da nekako otfikari onu skrnavu limenu tablu iza stakla, opet mu ostaje staklena ploča preko cele stranice sa vrlo malim procepima na stranama. Opet loše.

To kućište i onog ko ga je napravio treba čekićem. Ja bih ga prodao i kupio nešto ljudski, makar i drugi MS Industrial sa pristojnom prednjom stranicom...
 
Poslednja izmena:
tako je isto kod mene, prevelike temperature, prevelika razlika kad se otvori stranica. pozadi imam jetflo na 2400 rpm kad ga pustim on bije vreo vazduh tokom igranja. planiram pre prodaje kucista i menjanja konfiguracije da sve ventilatore i koje uzmem busim po njihovom ramu rupice jer nemaju gde da uzmu vazduh i resetke koje su planirane za uzimanje hladnog vazduha su takodje smesne. bar da ima na gornjoj strani za izduv pa bi se malo resilo skidanjem limcica oko grafike uzimanje hladnog vazduha jer i ovaj jetflo sto mi je napred dole, koliko god da pustim brzo staklo ispred njega je toplo kao i celo kuciste(nema gde da uzme vazduha).
 
Poslednja izmena:
Deluje ok, mada ima malo mator unutrašnji dizajn.
Zašto baš to kućište? MS Industrial ima jako jeftina kućišta koja su modernija od ovog...
Pa ne znam, secam se da sam njega razmatrao prošle god kad sam uzeo ovo, i najiskrenije uopste mi nije ni bilo u planu da dajem pare na kuciste, ali ovo me izbacuje iz takta, iako se maltene uopste ne igram, ali ove temp su bolesne...
Gledao bih obavezno neko kuciste koje bi sa strane bilo providno, moze predlog par njih, a da sigurno necu imati problema s grejanjem...
Hvala vam ljudi na pomoci...

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Jeftino a pristojno: MS Industrial Cyclops V, ako ti ne smeta što je prozor od plexiglasa a ne od stakla. Stavi 2 venta napred, 1 pozadi, i trebalo bi da bude ok (Arctic F12/F14 su dobri i ne mnogo skupi).
 
pre bilo kojeg drastičnog rešenja (sečenja ili prodavanja tog kućišta) ja bih prvo uzeo dva ozbiljnija venta (12 ili 14cm) i stavio jedan na najnižoj tačci napred kao uduv i jedan na najvišoj tačci nazad ili još bolje na plafon kućišta kao izduv i otpanjio ih najviše koliko može a da ti ne smetaju i onda poredio temperature.
Nema to kuciste otvor na gornjoj strani :trust:
 
Nema to kuciste otvor na gornjoj strani :trust:
Evo sta je jedan lik uradio :D
To mu je izgleda jedino resenje za normalniju temp :)
9edecd706d9f649ec3a017a16cef7c39.jpg
ea0654be91e9f37f7652cf69a6b5e6e9.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Taj neki rad, samo bih ti savetovao da, ukoliko ces da kasapis kuciste, prvo sredis prednju stranu, pa tek onda vidis da li se mora obradjivati i gornja strana.
 
Opet ima tesno staklo ispred, svejedno se guši...
Da, nimalo nije sjajno resenje sto se hladjenja tice, ali odvojeno je to staklo od metala (sudeci po slikama, ima oko 1cm lufta), a kako su najveca smetnja protoku vazduha te metalne "plocice", sigurno bi protok vazduha bio veci ako bi se one uklonile.

icanik88nis, mozes probati da ga prodas (mada cekanje kupca zna da se oduzi), mozes ga cuvati ako ti eventualno treba neka office konfiguracija sa AMD 200GE procesorom (i slicnim koji se ne greju puno), a mozes ga i seckati :d

Ima varijanta i sa postavljanjem PCI exhaust ventilatora na najvisu mogucu poziciju u kucistu, mada mislim da bi to bilo bacanje para + dodatak buke :wc:

81YNl3RKtqL._SX425_.jpg


Dakle, samo alat i fizika... :crash:
 
Ja sam juče prodao svoje staro kućište pa ti predlažem da i ti prodaš to i kupiš drugo, a ne da ga sečeš jer nije to to, a nemaš ni filtere za vazduh ako to uradiš.
Ja sam kupio MS Industrial CYCLOPS V kao što ti predlaže @jurodivi i ugradio dva venta napred i jedno pozadi. Cena je 2700 za kućište, a ventovi su ti 500 dinara komad pa možeš 5 staviti ako hoćeš, a ne izgleda ni tako loše, sa strane ima pleksiglas.
Btw, gore imam dvd rom, inače da nemam može 3 venta napred da stanu, dva na plafonu i jedan nazad.

f3878696f287a09aa5c8edd3f60b47bc.jpg
 
Poslednja izmena:
@Drafer

Kakve su ti sad temperature, bolje nego staro?

Mega ruzno kuciste

Kako za koga (ako misliš na Cyclops V)...meni se dopadaju takva kućišta, jednostavna i monolitna.

Generalno, izbegao bih “akvarijume“, kako ih zovem, kućišta sva u staklu...da ih brišem i glancam 5x dnevno, da rukujem s njima u rukavicama i kao s jajima da ne isflekao ili polomio nešto, da razmišljam da li ću nekako da ih ogrebem ili okrnjim a povrh svega obično imaju lošije temperature...beži, bre. Metal/plastika FTW.
 
Poslednja izmena:
Mega ruzno kuciste
Nisam ni rekao da je lepo jer nije ni namenjeno za izložbu nego da služi svrsi.

@jurodivi
Temperature su sada dobre, videću na leto kakve će biti, bolje je nego sa starim kućištem ipak je ovo i veće, kablovi sakriveni i ima tri ventilatora. Mora da bude bolje.
Nije bilo ništa bolje do 7.000, polovina ih nema slot za dvd, a ostali nemaju filter za prašinu ili nešto drugo pa mi je ovo bilo jedini izbor trenutno. HULK je stigao kasnije, a njega sam prvo planirao da uzmem
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno