Šta je novo?

LED na komad

garavi petko

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
04.12.2018
Poruke
129
Poena
20
Trebaju mi LED, ne u traci, ne u obliku lampe ili sijalice, ne one treprereće što idu na jelku. Po jedna mala LED, da sjaji konstantno uz prateću elektroniku da mogu da je priključim na one male LR44 baterije. Ledeno bela, plava ili crvena. Molim pošaljite linkove na PP od prodavaca ako ne može u temu da se kači. Što povoljnije a kvalitetnije. Hvala.

Edit: Da lepo obasjava oko sebe, ne kao one što Kinezi stavljaju u jeftine igračke što su kao laser.
 
Poslednja izmena:
Kelco
Vremeplov
Mikroprinc


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Taj Kelco je skup, ovaj drugi ne znam gde je a u Mikroprincu sam kupio diode. Isprva se nije činilo skupo i deluje da su kvalitetnije nego konfekcija ali se na kraju fin račun napravio. Nije mi žao jer su momci koji rade tamo prva liga i veoma uslužni, znaju svoj posao i spremni da daju savet i odgovore na moja pitanja.

Pošto mi je zafalilo dioda odlučih da pogledam Aliexpress. Ranije sam gledao ebay i nije mi nešto mnogo jeftnije delovalo. Na AE sam našao pakovanje od 100 dioda 3mm za samo 30 centi. U Mikroprincu su 7 dinara komad kao i na KP. Sedam puta sto, sedam stotina dinara za nešto što Kinez prodaje za 32 dinara. Ozbiljna je zarada na tim diodama. Takođe sam našao i mikroprekidače kakvih nema nigde kod nas i raznu drugu sitnu elektroniku koja mi je potrebna za projekat. Cena, prava sitnica.
 
Može li link do tog pakovanja od 100 komada?
 
Nazad
Vrh Dno