Šta je novo?

IPS do 200e

2slow4me

Cenjen
Učlanjen(a)
27.02.2012
Poruke
186
Poena
180
Trenutno sam u potrazi za monitorom, pri čemu je budžet je do 20, eventualno 25 hiljada

Znači ili 23 ili 24 inča 1080p, ili nešto kao: OVO
 
Mozes da uzmes 27 za te pare, recimo dell se2717h ili lenovo l27i. Ja sam uzeo lenovo za 19k i, a tu cenu je vrlo dobar, nema defekata ni probijanja, solidno vreme odziva, freesync, jedino gradaciju ne prikazuje savrseno, ali u tom cenovnom rangu ni jedan to ne radi, niti je to bitno sem mozda za pripremu za stampu.
 
Svi ste zapeli za taj lenovo 24 2k :) Ali on je bas za specificne slucajeve kad je fizicki prostor za monitor ogranicer, a treba ti veca radna pikselaza.
Najbolje ako mozes pogledaj negde uzivo, posto je tekst na toj rezoluciji skoro necitljiv koliko je sitan.
Best buy do 200e je AOC 24V2Q, kog nazalost nema nigde na stanju kod nas. Sacekaj da se pojavi ako ti nije hitno
 
Za sta bi ga koristio - rad sa tekstom, filmovi, igrice, Photoshop, video montaza...?

Igre i filmovi, ništa profesionalno.

Ma nisam ni hteo 1440p na 24 i manje inča, znam da se ne bi primetilo.

A što se tiče ovog AOC-a, mogu da pozovem Comtrade pa i da pitam kad bi stigao i da ga uzmem tad. A što se tiče nekih pouzdanih sajtova gde mogu da pročitam recenzije za monitore? Google mi izbacuje neke sajtove diskutabilnih recenzija :D

Addendum: a neka alternativa ovom AOC-u u slučaju da ga neće biti u skorije vreme na stanju?
 
Poslednja izmena:
^Kad vec pitas, sta preporucujes za fotosop? Samo da ima sRGB sto blize 100%
AdobeRGB treba juriti ako ti monitor treba za profesionalnu pripremu stampe, a sRGB valjda vise nije problem, jer ga jeftini AOC 32" pokriva bez problema - https://pcmonitors.info/reviews/aoc-q3279vwfd8/

Igre i filmovi, ništa profesionalno.

Ma nisam ni hteo 1440p na 24 i manje inča, znam da se ne bi primetilo.

A što se tiče ovog AOC-a, mogu da pozovem Comtrade pa i da pitam kad bi stigao i da ga uzmem tad. A što se tiče nekih pouzdanih sajtova gde mogu da pročitam recenzije za monitore? Google mi izbacuje neke sajtove diskutabilnih recenzija :D

Addendum: a neka alternativa ovom AOC-u u slučaju da ga neće biti u skorije vreme na stanju?
AOC Q3279VWFD8 je i dalje best buy (nesto skuplje od tvog budzeta, ali daleko bolje od Full HD @ 24") :trust:

Zar ti Google nije nasao ove "pouzdane" sajtove za recenzije monitora - https://pcmonitors.info & http://www.tftcentral.co.uk/ ? :type:
 
Imao bih i ja pitanje oko dijagonale, a da ne otvaram novu temu...

Pre oko godinu dana sam na ovom forumu tražio preporuku za nov monitor, međutim tad su mi iskrsli neki nepredviđeni finansijski izdaci i monitor je morao da čeka bolja vremena.

Tad sam naveo da su mi navike da se vrtim u stolici dok surfujem po netu (forumi, portali, YouTube - to mi je nekih 98% korišćenja kompa , ostatak možda da nekad pogledam neki film, igrice me ne zanimaju uopšte...) tj. navika mi je da ne sedim striktno pravo ispred monitora već često i malo iskosa i zbog toga sam dobio preporuku za IPS monitor, konkretno neki 24" Philips model koga odavno nema više u prodavnicama, a ni polovnog ga nisam viđao na oglasima.

U međuvremenu sam promenio mesto gde mi stoji komp, pa sad imam mogućnost da mi monitor ne stoji samo na stolu već bih mogao da ga montiram i na zid ispred stola, odnosno mogao bih da napravim veće rastojanje između očiju i monitora, pa bi mogao i veći monitor da uđe u izbor. U toj varijanti bih monitor gledao sa 1m razdaljine ali pošto nemam mogućnosti da vidim uživo ne znam koliko su sitni detalji kod 1440p na 32" (konkretno pitam za ovaj AOC od 32" koji se ovde preporučuje). Nosim naočare dioptrije +1 za blizu, al' na jedan metar one nemaju smisla, a verovatno mi i na daleko vid nije baš kao nekad. Zato se brinem da mi ne budu presitna slova prilikom čitanja sa monitora, i sad tu dolazim do one dijagonale s' početka posta, šta je bolje u tom smislu (veličine detalja) - 1440p na 32" , ili 1080p na 27" (oba bi bila na zidu), ili 1080p na 24" (taj bi bio na stolu)?

I uopšte ako ima neka druga preporuka za monitor (ja se u to ne razumem baš ništa), budžet je toliki da bi mi cena tog pomenutog AOC-a bila neki maksimum mogućnosti...

Hvala!
 
Poslednja izmena:
win postaje bolji sa scalingom iz dana u dan,neuporedivo bolja situacija je sad nego sto je bila pre pola godine svega,te se ne bih ja puno nervirao oko toga.kupis najveci sa najguscim pixel density-jem sto mozes,a u ovom slucaju je spomenuti aoc (biras ips ili va verziju po ukusu/potrebama) i uzivas.

jedini slucaj je ko prelazi sa multimonitor setapa,za sve ostalo 32" 2k aoc je trenutno ubedljivi best buy.znam,nema vesa montazu,lako se zbudzi.
 
Zato se brinem da mi ne budu presitna slova prilikom čitanja sa monitora, i sad tu dolazim do one dijagonale s' početka posta, šta je bolje u tom smislu (veličine detalja) - 1440p na 32" , ili 1080p na 27" (oba bi bila na zidu), ili 1080p na 24" (taj bi bio na stolu)?
1440p @ 32" i 1080p @ 24" imaju prakticno istu velicinu slova, dok bi na 1080p @ 27" monitoru slova bila nesto veca.
 
1440p @ 32" i 1080p @ 24" imaju prakticno istu velicinu slova, dok bi na 1080p @ 27" monitoru slova bila nesto veca.

Hvala!

Da li to onda znači da mi je bolja varijanta 24" 1080p jer bi taj stojao na stolu u odnosu na 32" 1440p na zidu, jer mi je bliži očima? (Npr. ista veličina slova, lakše bih čitao ista slova sa 60-70cm razdaljine nego sa 110 cm razdaljine.)
 
Tako je - lakse ces videti slova sa manje razdaljine, a i svakako bi te skuplje izaslo da na zid budzis monitor kojem proizvodjac nije napravio VESA mounting.
 
Još samo ovo, da li bi mogao da mi preporučiš neki konkretni monitor 24" 1080p?

(može i polovan ako slučajno znate da ima neki na oglasima)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno