Šta je novo?

Nova instalacija W10 Pro na laptop sa W10 Home

chelios

Cenjen
Učlanjen(a)
14.09.2012
Poruke
288
Poena
170
Pozdrav,

Smorih se pokusavajuci i nikako da nadjem adekvatno resenje. Dakle imam Lenovo Yogu 530 koja je dosla sa digitalnom licencom za Windows 10 Home, imam uredan serijski za Windows 10 Pro i trebao bih uraditi instalaciju nanovo, medjutim, skinem ja iso file sa onim Media Creation Tool-om, bacim ga na usb pokrenem instalaciju sve se zavrsi OK ali opet W10 Home. Znaci niti mogu da izaberem koju verziju hocu da instaliram niti mi gde trazi da unesem serijski koji imam. Ima li nekog nacina da ovaj Home ubijem kao zeca (formatirao sam ja SSD, obrisao sve particije) i instaliram Pro bez da me maltretira ova digitalna licenca i bez da kupujem upgrade na MS Store-u?

Hvala puno na pomoci.
 
obrati pažnju da odštikliraš recommended for this pc i ručno odabereš podešavanja tokom pokretanja media creation tool-a.

druga opcija je ručno da skineš iso od proa,rufusom skuvaš flešku i sigurno će ti izbaciti prompt za serijski.

takođe,mada ja lično nisam probao nikad,trebalo bi samo u aktivacjskom tabu samo da ubaciš serijski od proa i da to bude to.
 
@Orchard prva opcija provereno nije resenje, sta god da odaberem nista se ne menja i krajnji rezultat je uvek ali uvek Win10 Home aktiviran. Druga opcija realno ima smisla. A ako mislis na aktivacijski tab u control panelu, odnosno settings i to sam probao medjutim ne moze sa OEM kljucevima.

@sica valjda ce nesto od ovoga upaliti, hvala obojici. MS ga je bas zapetljao sa ovim, ali pare cuda cine.
 
Dve opcije: (offline i online)

U instalaciju koja je smeštena na USB flešku, treba u folder:

Kod:
sources

staviti ei.cfg fajl sledeće sadržine:

Kod:
[Channel]
_Default
 
[VL]
0

Dakle, otvoriti notepad iskopirati navedeno i sačuvati kao ei.cfg i smestiti u "sources" folder. Prilikom instalacije, dobiće se mogućsnost biranja između izdanja iliti "edition". :D

Drugi način je online, odnosno na samoj Home instalaciji.

Isključiti svaku povezanost sa internetom.

Ukucati u CMD generički ključ za Pro:

Kod:
slmgr -ipk VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

Na kraju, uvek se može skinuti ClientBusiness ESD i konvertovati u ISO, tako da sadrži samo Pro ili neku drugu ediciju.
 
Poslednja izmena:
Uspesno instalirana Pro verzija dodavanjem ei.cfg fajla. Medjutim primetio sam da kad u BIOS-u prebacim na UEFI boot sa legacy-ja pocne da javlja nesto kao no boot disk i ne boota OS dok ne prebacim na legacy i dam mu veci prioritet u odnosu na UEFI. Jel se vama ovo desavalo?

Naravno to sto Lenovo ne da standalone instalacije za svoj bloatware (ima smeca, ali ima i stvari na koje sam se tokom godina navikao) je sad drugi par rukava. Kakvo je vreme doslo najbolje je kad uredjaj prodaju sa famoznim Free-DOS ili bas go kao pistolj pa se ti sam snalazi.
 
Poslednja izmena:
Svaka cast, to je to, sad je sve pod konac. Samo cu prvo da uradim jedan restore ove verzije s kojom sam kupio laptop da vidim mogu li pokupiti setupe ovih Lenovo aplikacija i onda da utvrdim gradivo. E da, info, ovaj EI.CFG fajl dolazi u iso fajlu sa Enterprise verzijom W10 koja moze da se instalira preko bilo cega.
 
Jedina koja vredi je Power Manager od njih. Neophodan je za powermgmt, inace ona sama nije potrebna.
 
Na support stranici od ovog modela samo drajveri i alat za dijagnostiku. Da power manager mi treba i treba mi app koja omogucava koristenje hotkey-eva nemam pojma kako se zove ali znam da ne mogu preko tastature regulisati zvuk i nivo svetla. Vidim i po njihovom forumu da se ljudi zale, drajveri su dostupni ali ostalih stvari nema nigde, pa se u jednom postu pojavljuje Think Vantage aplikacija koja bi kao trebala instalirati sve sto je planirano ali opet se instaliraju samo drajveri
 
takođe,mada ja lično nisam probao nikad,trebalo bi samo u aktivacjskom tabu samo da ubaciš serijski od proa i da to bude to.

Ovo može 100%. Odradio je pre neki dan član Rayko sa foruma. Sa verzije Home je prešao na Pro ubacivši samo ključ za Pro. Posle toga win je uradio update i to je to.
 
Na support stranici od ovog modela samo drajveri i alat za dijagnostiku. Da power manager mi treba i treba mi app koja omogucava koristenje hotkey-eva nemam pojma kako se zove ali znam da ne mogu preko tastature regulisati zvuk i nivo svetla. Vidim i po njihovom forumu da se ljudi zale, drajveri su dostupni ali ostalih stvari nema nigde, pa se u jednom postu pojavljuje Think Vantage aplikacija koja bi kao trebala instalirati sve sto je planirano ali opet se instaliraju samo drajveri
Taj Vantage ni meni nije radio nikada, ja samo drivere instaliram i Power Manager (zbog drivera za power management, jer se ne instaliraju zasebno, inace ne bi njega instalirao). Bez njega ne mogu da promenim osvetljenje :(
Taj keyboard stuff ne koristim nikada, cak mi i smeta ;)
 
Nazad
Vrh Dno