Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
557
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
T je Proslogodisnji, A je ovogodišnji.

(A) su dovukli do savršenstva.
 
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
sony hts20r.cel 3 mislim da je ok odnos cena kvalitet. Licno posedujem malo jaci model, ali sam bio u prostoru s ovim ozvucenjem, soba od oko 25 kvadrata i odlican je zvuk
 
Znam da sve zavisi od afiniteta i kriterijuma, ali ako neko stigne do cifre od 1000e da li je realno i dalje razmišljati o soundbaru ili je tada već racionalnije razmišljati o nekom pravom hifi sistemu sa AV risiverom i nekim kutijama. Naravno, ukoliko je nekome jednostavnost povezivanja, praktičnost, izostanak kablova i razvlačenja instalacija po sobi na prvom mestu ok, ali ako se taj aspekt stavi po strani, da li za 1000 eura može da se uzme neki "komplet" koji će da radi bolje od highend soundbara?
 
Ja trenutno nemam mesta za avr i ostalo. Tako da mi preostaje samo soundbar da pojurim.
 
Ja posle godinu dana sa soundbarom, da moram, deo budžeta od televizora bih preusmerio na soundbar.
Džaba i savršeni OLED TV kada to zvuk sa ne može da isprati.

Sa SB gledanje filmova je apsolutno neuporediv doživljaj u odnosu na samo TV. Naravno da bi AVR sa zvučnicima raspoređenim po sobi bio još bolje rešenje, ali to fizički i fananijski nije opcija, plus što mislimi da je to mnogo manji wow uu odnosu kada se pređe sa TV zvučnika na soundbar.
 
Ne znam kakav je zvuk na televizorima koje imate (ili ja ne pravim razliku i/ili nisam čuo bolje), ali meni je zvuk na LG G1 odličan.
Jedina zamerka je na jačinu govora koji bih voleo da je malo jači u odnosu na ostatak, ali mi je slično i u bioskopu.
 
Jedno mozda off pitanje, ali da ne otvaram temu: moze li praviti smetnje soundbar tv-u, tj panelu, ukoliko je odmah pored tv-a (iznad-ispod)?
Da li je potrebno udaljiti ga malo i koliko?

Ovo pitam jer sam imao ranije problem sa Altec 2.1 sistemom i tv-om iz 2014god, kao da je magnet 2.1 sistema smetao panelu i pravio neke senke, krugove, tako nesto..
 
Negde sam čitao da je taj Samsung u stvari Harman Kardan napravio za njih?
Samo Samsung logo.
Svakako su uložili u svoje audio stvari sve patente koje su kupili.

Samsung u svom vlasništvu ima, harman kardon, jbl, akg, Mark levinson, arcam, revel, lexicon i još dosta njih.
 
Procitah ovde preporuke za sve i svasta.

Licno, nemam nikakva velika ocekivanja od soundbar-a, ali ono glavno - vokal - mora da se cuje savrseno jasno. Cak i onda kad je "guzva" u nekoj akcionoj sceni.
Zabrinjavajuce - tu dobar broj soundbar-ova "pada". Padaju tu i full HT sistemi sa diskretnim zvucnicima i AVR-ovima, ali to je druga prica.

Imam samo jedan savet - obavezno poslusati pre pazara ako je ikako moguce (makar blizak model, ako ne moze isti), posto su ukusi, a i znanje/iskustvo onih koji pisu review-ove i utiske po forumima vrlo "sareni". Kod "pro" (da ne kazem placenih) review-ova se najcesce bitne mane napisu "izmedju redova" - ako se uopste pomenu, iz razumljivih razloga - biznis je posao :)
 
Je l ima smisla kupiti soundbar koji kosta 85e za tv Samsung TU7022? Koliko moze poboljsati zvuk? Konkretno razmisljam o Vivaxu SP-7080H. Je l ima neko iskustva sa ovim modelom?

 
Omaleni jeftini Hisense HS205 ima bolji zvuk od LG OLED 77 CX.
Tuzno, ali istinito.

Ne znam kakav je taj Vivax. Hisense sam pazario za komp kod kog na stolu zbog 2 monitora ne mogu da stanu zvucnici (a tu mi zvuk treba bas retko) i prijatno se iznenadio. Toliko prijatno da sam za TV par dana kasnije pazario Samsung HW-Q800A, jer pored Hi-Fi/HT sistema koji me mrzi da ukljucujem (a zena ne zeli da pipne :)) TV 99% vremena gledamo sa njegovim bednim zvucnicima :rolleyes:
 
U odnosu na ono sto vecina TV-a pruza - i taj Hisense je sasvim solidan za svoju smesnu cenu (sa popustima, a pogotovo kao poklon uz Hisense TV-e) i velicinu. Daje vokal cistiji od dobrog dela duplo skupljih soundbar-ova. Bas je, naravno, vrlo slab.

A sto se tog basa tice - bolje i da ga nema nego da samo mumla i tutnji i prlja zvuk - sto nazalost radi prevelik broj soundbar-ova i/ili igracaka od sub-ova koji su u paketu, a na mnogim i ne moze da se smanji i/ili iole podesi da manje smeta. Jasno je na sta ciljaju proizvodjaci i sta prosecan neinformisan kupac "ceni" - najcesce zato sto ne zna za bolje. I na ovom Samsung HW-Q800A koji je ipak nesto iznad proseka je preglasan default gain za sub (na 0) i mora da se smanji - inace odskace i smeta, pogotovo jer to nije neki iole kvalitetan sub u odnosu na one najjeftinije za HT sisteme. I smanjen nije savrseno integrisan i to lako cuje bilo ko ko se iole zanima Hi-Fi / HT tematikom.

Soundbar je kompromis za one koji nemaju uslove za full HT / Hi-Fi sistem - prostor, finansije, decurlija, ne da zena :D ili ih mrzi da pale primarni sistem kad gledaju TV. Kao takav i nije toliko los za cenu i svoju velicinu kada je gledanje TV-a i filmova u pitanju. Za muziku - moze da posluzi najcesce samo za prvu pomoc.
 
U spavaćoj sobi imam TV koji je na nosaču na zidu, soundbar bih stavio nekako ispod njega ali ne bih da bušim ponovo, mada nije isključeno da ću morati.
Elem video sam po netu da za postojeći zidni nosač od TVa ljudi kaže soundbar sa sklepanim dodacima ili namenskim.

Da li je iko od vas to radio i da li neko ima savet.
 
Podelio bih utiske nakon jučerašnje kupovine JBL BAR 5.1.

Da ne reklamiram, prodavci iz Stražilovske u Novom Sadu su bili više nego korektni i demonstrirali rad uređaja sa nekoliko numera najrazličitijih muzičkih žanrova. Bio sam prijatno iznenađen i vrlo brzo prelomio.

Montaža kod kuće je bila više nego jednostavna međutim imao sam problem da iz prve povežem telefon. Preko bluetootha se vide dva uređaja, jedan je kao slušalica a drugi je kao generički uređaj i on se pojavio prvi pa sam ja greškom odmah kliknuo na njega. Jasno mi je da je taj striming sa telefona najlošija opcija po pitanju kvaliteta ali mogu reći da je baš značajna razlika kada uporedim muziku sa YouTube-a i recimo reprodukciju iz Tidal aplikacije. Zvuk je za moje kriterijume odličan, basa ima više nego dovoljno (koji se btw može podešavati u 5 nivoa na daljincu), dok se srednji tonovi u nekim numerama čuju da ne dolaze sa nekih ozbiljnih zvučnika. Na drugim pak se stiče utisak da je u pozadini ozbiljan hifi sistem. Pojačavanje i smanjivanje glasnoće na ovom izvoru ide glatko.

Zašto to naglašavam. Kada sam prešao na tv kao izvor zvuka, povezan hdmi vezom preko ARC, primetio sam da zvuk prekida prilikom smanjivanja ili pojačavanja. Ovo prilično iritira pa se već nosim mišlju da povežem i preko optike da vidim da li će se isto dešavati.

Generalno sam zadovoljan kupovinom. Upgrade zvuka je nesporan, u odnosu na builtin zvučnike u tv-u.
 

Prilozi

  • 20220213_125905.jpg
    20220213_125905.jpg
    307 KB · Pregleda: 126
Poslednja izmena:
Soundbar postavi negde iza, a ne pored ovog... Pričam zbog efekta.
 
:)

Sub se postavlja tamo gde najbolje zvuci, a ne tamo gde najbolje izgleda. A pravila bas i nema gde ce to biti ako je soba iole nepravilnog oblika. Slusanje i pozeljno i merenje.

Nije bas dobro ovako da se nabije uz komodu i zid.
 
Pazario sam Samsungov HW A550 pre neki dan. Naišao sam na sajtu proizvođača da je izašao update firmware-a - datum fajla je 1.novembar 2021 i ima nešto preko 8 MB. Odradio sam update, "brzo i bezbolno", Za sada nisam primetio neko poboljšanje/pogoršanje.
 
Mislio sam da unapredim zvuk na tvu. Medjutim kad sam prikačio BT zvučnik nešto je brljao.
TV je smart sa androidtv i prikačio sam ga kao npr na tablet, ne znam da li postoji neka opcija koju nisam skontao.

Gledam neki jeftin soundbar, navodno redmi.
Ima spdif ulaz

TV ima toslink optički izlaz.

Da li je to dovoljno povezati ovakvim kablom?
 
Posle poređenja svega i svačega, i sound tower i soundbar i zvučnika, taman se namerim na onaj Hisense i iskoči neka interesantna akcija pa sam uzeo Sharp HT-SB110.

Nisam hteo da potrošim više od 100€ jer je radna soba manja a i nisam hteo metarske već nešto kraće kad je soundbar u pitanju.
Ovo je klasičan 2.0 sistem od 80cm i lepom cenom koju sam platio na akciji 9500.00.
Nema bufer ali i pored toga i bas mu je solidan, za te parice.

Meni je bilo bitno samo da ga uklopim ispod TVa na zidu i da nije prevelik, što se položaja tiče a što se kvaliteta tiče, bukvalno sam prezadovoljan, mada obzirom da sam pre bio smoren kvalitetom zvuka sa Philips TVa, svaka promena bi bila poboljšanje.
 
Šta podržava od surround-a?
 
Suštinski to je dvokanalni sistem, tako da i nije baš reprezentativan kad je surround u pitanju.

Druga stvar je položaj u mojoj sobi gde radi posao i daje lep osećaj.

Ko želi bar virtuelni surround ili bogatiji zvuk postoji isti ali 2.1 sistem sa subwoofer. On je nekih 100€
 
Nazad
Vrh Dno