Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
569
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
Ja sam uzeo HW-A550 Samsungov soundbar i mogu reći odličan. Uporedjivao sam ga sa SN5, ali LG nema taj bass kick koji ima Samsung.

Iako imam LG televizor, sve savršeno radi i povezano preko optike.

Direktno ih slušao, puštao muziku, trailere i Samsung odnosi pobedu.

Povezao sam magični da kontroliše zvuk na soundbaru i to radi kako treba.
 
Samsung Q950.
 
Gde da ga kupi?
 
Cao, vec duze vreme gledam da uzmem neki soundbar za TV sa vuferom, i razmisljjam se izmedju ova 3:

1. JBL BAR 5.1 SURROUND
2. JBL BAR 5.1 SURR MRM
3. Philips TAB8905/10

Uglavnom mi treba za filmove (Netflix) i muziku. Za JBL ne razumem koja je razlika izmedja njih, a na zvanicnom sajtu ne mogu da pronadjem specifikacije. Cene su slicne, razlika 1/2000 DIN gore/dole. Za Philips imam popust 15% na trenutnu cenu u radnjama, i uglavnom bi uzeo u nasim radnjama zbog garancije.

Hvala :)))
 
Imaš za 58k Samsung Q700 koji je mnogo bolji od tog filipsa.

JBL nema atmos i otpada.
 
Poslednja izmena:
Imaš za 58k Samsung Q700 koji je mnogo bolji od tog filipsa.

JBL nema atmos i otpada.

A sta mislis o Q800A? Skuplji je za par hiljada dinara, ali od razlika koliko vidim ima samo veci sub i built-in Alexa (koji je bespotreban btw). Rtings mu je dao vecu ocenu (8.1 u odnosu na 7.5), ali mi ne deluje da je nesto veca razlika po spec-u.
 
Malčice je i bolji na papiru, ali možda dodati par hiljada.

Razlika minimalna no ako si namenio neke pare nekome se isplati, nekome ne. Da li možeš čuti razliku tu malu, verujem da ne.
 
U cenovnoj kategoriji do nekih 300 E koliko trenutno planiram da izdvojim,nekako mi za oko upao LG soundbar SN6Y iako sam skoro pa prelomio da kupim isto od LG model SN5Y koji je jeftiniji nekih 40-50 E.
Ako može neki komentar na dva tipovana soundbara ili eventualno nešto treće u tom cenovnom rangu.
 
Ja sam bio u istoj dilemi i pokupio za 25k hw-a550 Samsungov soundbar.
 
Kupio JBL Bar 5.1 MRM, prezadovoljan sam! Ne secam se kada me je neki uredjaj ovako odusevio.
Kada se sinhronizuje sa tv-om (probao sa LG i Samsung), latencije nema cak ni sa Blutut povezivanjem, cega sam se inace najvise plasio, gledajuci neke testove, koji bas i nisu merodavni kao sto sam mislio. Takodje ne postoji ni najmanja distorzija prilikom pojacavanja do Max, i to sa Bass-om na +5, sto je najvisi stepen, (neki testeri kazu da postoji).
Bass je brutalno jak, ne znam sa cime bih ga poredio u toj klasi, cuo sam Z906 uzivo ali nije to to, nema tu dubinu, definiciju i kick, kao JBL...
Dugo sam se premisljao izmedju njega i Denon 516, Samsung Q800 itd, ali kada sam ovo cuo u radnji uzivo, definitivno sam se odlucio za JBL, mislim da je bass presudio 😀
 
Gde si imao priliku da čuješ Q800 Samsung? Mene zanima da čujem, jer bih uzimao tog Samsunga.ili si samo čuo JBL?
 
Ako je to varijanta jedina, tj da mi nema ovde bliže, nema problema. Skoknuću :)
Ja sam se takođe nameračio na taj JBL BAR 5.1, videh da u nekoj novosadskoj prodavnici može da se čuje uživo, a trenutno je na nekom popustu, svega par hiljada je skuplji od Yamahe YAS-209 koja je takođe hvaljena ali po snazi dosta slabija. Nisam opterećen brojkama iz specifikacije nego se više trudim da budem racionalan u izboru i odnosu uloženo/dobijeno.
 
Poslednja izmena:
Pre bih uzeo q700 ili q800 umesto JBL 5.1.
 
Ja sam i gledao Q800, pa onda razmišljao da li da dodam za Q950, ali ne verujem da ću davati toliko više.
 
Pre bih uzeo q700 ili q800 umesto JBL 5.1.
Možda, ponavljam "možda", ce Samsung pruziti malo bolji osecaj prilikom gledanja filmova, ali ako je nekome muzika malcice bitnija od Dolby Atmosa, mislim da ni Q700 ni Q800 nema sta da traze, ni po pitanju Bass-a, a i celokupne snage i kvaliteta zvuka kod JBL-a....(jeste da ga izjeda izostanak Dolby Atmos-a, ali sam ja skroz zadovoljan i prilikom gledanja filmova)...
Šta mislite o modelu DENON DHT-S716H?
Reklamiraju ga kao premium soundbar.
Ima da se kupi u player.rs cena 107000din.
Cuo sam S516 i ono cudo radi nenormalno dobro, iako je manjih dimenzija od konkurencije (ako je uopste i ima)...
Mogu samo da zamislim kako radi S716...a i cene su im pravi pokazatelj da su, kako si i rekao, PREMIUM soundbar..mislim da sa Denon-on nema greske...

Mada, uvek je potrebno čuti ono sto ces pazariti, nisu male pare u opticaju, a jos je veca muka i kajanje, ukoliko budes nezadovoljan onim sto si kupio bez prethodne probe...
 
Poslednja izmena:
Cuo sam S516 i ono cudo radi nenormalno dobro, iako je manjih dimenzija od konkurencije (ako je uopste i ima)...
Mogu samo da zamislim kako radi S716...a i cene su im pravi pokazatelj da su, kako si i rekao, PREMIUM soundbar..mislim da sa Denon-on nema greske...
Dakle to obavezno treba kupiti. E sada ono što me interesuje za koju veličinu sobe je najadekvatniji, pošto imam tri tv-a u tri različite sobe od 15m2 - 30m2 - 100m2.
Mada, uvek je potrebno čuti ono sto ces pazariti, nisu male pare u opticaju, a jos je veca muka i kajanje, ukoliko budes nezadovoljan onim sto si kupio bez prethodne probe...
Apsolutno se slažem i pri kupovini ću svakako zamoliti prodavce iz player.rs ako su u mogućnosti da u prodavnici istestiramo soundbar.
I to uvek treba primenjivati kada se pazare bilo kakvi zvučnici.
 
Dakle to obavezno treba kupiti. E sada ono što me interesuje za koju veličinu sobe je najadekvatniji, pošto imam tri tv-a u tri različite sobe od 15m2 - 30m2 - 100m2.
E i to moras, (tj otprilike mozes) oceniti kada ih cujes uzivo, ja kada sam kupovao i razmisljao se izmedju Samsung Q800 i JBL Bar 5.1, mislio sam i na to, kako popuniti zvukom prostor od 40m2 dnevne sobe, a pritom je i ostalih 30m2 u sklopu donjeg sprata sa otvorima, a bez ikakvih vrata...ali JBL to radi savrseno....mozda zafale "negde" u "nekom delu" sobe srednji tonovi, ali i to se moze resiti, npr dodavanjem nekog bezicnog zvucnika, ili nekog manjeg soundbara bez vufera, jer bass-a ima na pretek, a i lako se moze regulisati jacina....
Kazem opet, sve zavisi i od prostorije, za sada sam prezadovoljan u svakom smislu, a to sto bi hteo da mi se zvuk cuje i u trpezariji kao u dnevnoj, to je druga prica 😀
 
E i to moras, (tj otprilike mozes) oceniti kada ih cujes uzivo, ja kada sam kupovao i razmisljao se izmedju Samsung Q800 i JBL Bar 5.1, mislio sam i na to, kako popuniti zvukom prostor od 40m2 dnevne sobe, a pritom je i ostalih 30m2 u sklopu donjeg sprata sa otvorima, a bez ikakvih vrata...ali JBL to radi savrseno....mozda zafale "negde" u "nekom delu" sobe srednji tonovi, ali i to se moze resiti, npr dodavanjem nekog bezicnog zvucnika, ili nekog manjeg soundbara bez vufera, jer bass-a ima na pretek, a i lako se moze regulisati jacina....
Kazem opet, sve zavisi i od prostorije, za sada sam prezadovoljan u svakom smislu, a to sto bi hteo da mi se zvuk cuje i u trpezariji kao u dnevnoj, to je druga prica 😀
Hvala za odgovore 👍
 
Hw-q900 ili najbolje trenutno od soundbarova hw-q950.
 
Nazad
Vrh Dno