Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
570
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
Imaš pr
U cenovnom rangu u kome tražiš soundbar dobićeš svakako bolji zvuk nego što ti dolazi sa TVa, ali ne očekuj previše. Možda treba to prvo da poslušaš pre nego što se odlučiš za kupovinu. Pogotovu slušanje muzike. Imaju u vidu da je soundbar je samim oblikom veliki zvučni kompromis koji masovno digitalno procesira zvuk da bi dočarao zvučnu sliku koja dolazi sa TVa/plejera/Netflixa ili odakle već primaš signal.

Ja sam uzeo dosta jak model i meni to zvuči odlično za gledanje filmova, pogotovu ako imaju neki od novijih DTS i Dobly standarda. Pandan setup sa AVom i zvučnicima bi bio višesttruko skuplji i dodatno bi verovatno značilo i razvod :)
Imaš šta za preporuku od Dolby Atmos sistema? Budžet nebitan, trenutno komponente ne mogu uzimati nemam mesta.
Kako onaj Sonos ARC kao 1 speaker nudi full Dolby atmos i skoro je svuda no 1 preporuka?
 
Neka preporuka za soundbar do 40.000. Upario bih ga sa philips 65pus8545.
Možda YAMAHA YAS-209, moj kum nabo na KP pre par meseci za 360e.
Bruka od soundbara. Inače i ja imam Yamahu YAS-306, već 4 godine, nema posebno subwoofer, sve je u njemu, tako mi je odgovaralo zbog estetike i ubija kako radi.
 
Imaš šta za preporuku od Dolby Atmos sistema? Budžet nebitan, trenutno komponente ne mogu uzimati nemam mesta.
Kako onaj Sonos ARC kao 1 speaker nudi full Dolby atmos i skoro je svuda no 1 preporuka?

Sonos mi je bio preskup da bi ušao u razmatranje.

Ja sam na rtings i po YT odgledao sve što je bilo da se vidi prošle godine ;) Sludeo se skroz
Ovaj Samsung 950T mi je ispao sweet spot. Evo godinu dana nula problema. Jedino što bih voleo da ima, a nema je automatic room correction.
Uparen je sa nVidia Shield Pro i koristi se uz EON, Netflix, Plex, YT i HBO. Ne slušam muziku (osim sa YT) direknto na njemu.

Vidim da je ovaj 950A još kao malo bolje ocenjen, tj. trenutno na rTings (koji mogu da dobave bilo šta) najbolje šta su oni radili.
Naravno treba da se razmisli o poziciji satelita i SW u smislu prostora i strujnih priključka.
Ako je za Atmos tu mislim da nemaš boljeg rešenja (za pristojne pare), a da nije Ambeo i slično.
 
Je li eArc baš must have za Atmos, koliko sam shvatio može i ARC ali će zvuk biti kompresovan. Moje pitanje je je li baš tolika razlika da bi opravdala kupovinu novog TV-a, koji nisu jeftini sa eArc podrškom ?
 
neće iseći sve preko 5.1 nego će pustiti "ugnežđeni" AC-3 (Dolby Digital) koji je max 5.1 i 640kbps
 
Ne znam gde bih drugde pitao za ovo. Uzeo sam Sony A80J, a imam Microlab Solo 7C, pa me zanima da li je bolje nakačiti njih na TV umesto onih fabričkih što ima ugradjeno?
 
Nemam ni jedan ni drugi uređaj, ali moje mišljenje je da bi naravno bilo bolje. A mislim da je u ovom slučaju jedino tvoje mišljenje i utisak ono što je bitno, pa pošto već imaš oba uređaja, isprobaj obe kombinacije i koristi onu koja ti se više svidi. :)
 
Definitivno ću morati da uporedim. Koja je minimalna cena za neki kršten soundbar? Verujem da pitanje nije skroz na mestu, ali ono. :D
 
Pa recimo must have je da ima taj centralni zvučnik, bar meni, tako da računaj 200+ EUR. :)
 
Vidim uglavnom su preko bluetootha povezani sa televizorom. Kod ortaka je bio problem da mu je kasnio zvuk u odnosu na zvucnike sa TV-a. Da li je do loših zvučnika ili do čega li je, ne znam.
 
Bežično je povezan sub sa soundbarom, dok je soundbar povezan hdmi-em sa TV-om. Znam da može i bežično ali u mom slučaju nije bilo potrebe, kablovi su sakriveni svakako u zidu. Mada, ne znam iz kojeg razloga ali svakako sam imao blagi delay u zvuku koji sam riješio jednostavno A/V Sync ON u meniju TV-a (Sony TV), trebalo bi ovo svaki TV da ima.
 
Prelistaću temu malo da vidim šta je od malo skupljih varijanti dobro. Malo skuplje od toga što si ti rekao. :) Hvala
 
Poštovanje svima, za par dana uzimam OLED TV LG C1, a uz njega uzimam i Sony soundbar HT-X8500 pa me interesuje mišljenje nekog ko se dobro razumije u ove stvari da mi nešto više kaže o njemu, prije nego pljunem 310e za njega. Inače rečeno mi je da ima HDMI 2.1. Hvala svima unaprijed 🙏
 
Dvoumim se izmedju Soundbara Jbl 5.1 550w (65000din), i Logitech Z906 5.1 500w (40.000din), naravno da je soundbar skuplji zbog estetike, ali me interesuje da li moze dobiti priblizan zvuk sa ovim JBL-om u odnosu na Z906?
 
Dvoumim se izmedju Soundbara Jbl 5.1 550w (65000din), i Logitech Z906 5.1 500w (40.000din), naravno da je soundbar skuplji zbog estetike, ali me interesuje da li moze dobiti priblizan zvuk sa ovim JBL-om u odnosu na Z906?
Logi je PC sistem, na tv-u je waste of money, bolje uzmi neki 2.0 sistem za isti novac ili soundbar.
 
Au kod ovog JBL-a bih poludeo sa punjenjem ovih malih satelita :D
Mislim da bi trebalo da juris nesto sto moze da pusti Atmos

Edit: To sto moze da pusti Atmos kosta mnogo vise od ovoga, tako da zaboravi :D

Kad smo vec tu da li bi ovako nesto moglo da se nadje kod nas?
 
Nije ovaj JBL sa odvojivim satelitima, ovo je kao naslednik, bez toga. Onaj sa satelitima se vodi kao 510w, a ovaj noviji model bez satelita, kao 550w.
Nego sada vidim u TM 2 modela, a ne vidim koja je razlika: https://www.tehnomedia.rs/audio-i-auto-tehnika/soundbar-zvucnik/jbl-bar-5-1-surr-mrm.html#


Po specifikaciji identicni, ne vidim koja je razlika, a razlika u ceni postoji, i u natpisu kod jednog - MRM....
I to se pre neki dan pojavio drugi model..
 
Najiskrenije, ne znam koliko dobro barovi koji imaju kompletan sistem zvucnika u sebi mogu da docaraju taj 5.1 momenat, a skuplji su nego obicni.
Iako je pain in the ass pre bih uzeo tu sa odvojivim satelitima pa kada zaista hocu da gledam nesto sto je 5.1 ispomeram ih po sobi nego da platim u startu vise a da taj virtuelni surround bude bulja
 
Ma to mi i nije najbitnije, a taj sa odvojivim satelitima vise i nema u prodaji.
Ja sam se odrekao i Dolbi Atmosa, jer sam se na kraju dvoumio izmedju Samsung Q800T/A i JBL 5.1...i vec sam se odlucio za JBL zbog boljeg subwoofera i vece snage, jer mi je prvenstveno bitnija muzika od gledanja filmova, ALI....citajuci ovu temu od pocetka, vidim da spominju mnogi povezivanje, i koliko sam shvatio HDMI ARC bi bilo najbolje resenje da bi sa Samsung TV-a, tj.njegovog daljinskog palio i gasio soundbar...pa sam onda poceo da uporedjujem inputlag, latency, i kod JBL na ARC je 121ms, dok je kod konkurencije upola manje, 45-70ms zavisi kako kod kog...pa eto nove muke sada, ne znam koliko ce to smetati 121ms prilikom YT klipova, igranja na PS5 konzoli, pa i gledanja filmova....a ispada da se jedino preko ARC moze jednim daljinskim rukovati i sa soundbarom i tv-om...
Latency kod JBL:
121ms HDMI ARC
98ms Optical
-14ms full hdmi in

Ne znam da li neko imao iskustva sa tim lagom, i da li je to uopste popravljivo...pa i na kraj krajeva dok se gleda Tv uzivo, da ne bude primetnog kasnjenja zvuka...
 
Vrlo je moguce da bi ti radio i preko optickog. Ja na LG-u kada upalim LG Sound Sync u opcijama mogu da kontrolisem soundbar daljincem od tva. Out of box radi pali/gasi i vol up/down, a preko naprednih opcija mogu da radim sta hocu..

Dok mi je soundbar bio vezan blututom kasnilo je i mogao si da primetis otvaranje usta, sad kad je na optickom toga nema.

Ne znam gde si nasao info za taj input lag, ja sam na brzinu trazio za ovaj moj SL4Y i ne nadjoh nista - ako mozes nadji brojke i za njega pa da probamo da uporedimo nekako
 

Prilozi

  • 16400865188985162353916861833253.jpg
    16400865188985162353916861833253.jpg
    69 KB · Pregleda: 11
Na rtigns-u sam nasao za JBL, ali i preko optickog je mala razlika, 98ms...ne znam, mozda je i to ok, vidim neki soundbarovi imaju lag i preko 200ms, to je vec primetno...
A rtings ne radi ta merenja preko Blututa, jer je tu verovatno najveci lag.
ima za SL6Y:
ARC 55
OPTICAL 64
FULL HDMI IN 85

Za SL4Y ne nalazim...
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da je to to isto.
Ja iskreno nisam primetio nikakav lag zvuka tokom igranja ni sad na PS5, a ni ranije na PS4 Pro. E sad, ne igram warzone ili tako nesto gde zvuk moze da bude presudan. U avanturama ili sportskim igrama je to sve neprimetno

Tebi je tu zapravo problem sto imas dupli input lag. Pretpostavljam da je na Samsungu u Game modu latency nizak, kao i kod mene na LG-u pa se to nece mnogo odraziti, ali ako nije onda razmisli o alternativnom kacenju soundbara na konzolu tokom igranja..
 
U game modu ce se sigurno smanjiti latency, nego ne znam kako ce biti prilikom gledanja klasicnog tv programa, ili filma, youtube-a itd, te najpotrebnije stvari, da ne bude tu kasnjenja sa 100-ak ms....to me jedino brine
 
Pa mislim objektivno gledano nisu oni aliexpress brend pa da proizvedu tako nesto sto fejluje na osnovnoj upotrebi. Za neki competitive gaming pa i ajde, ali za svakodnevne potrebe to ne bi smeo da bude problem. Narucis lepo online za svaki slucaj pa ako laguje vratis u roku od 14 dana ;)
 
Nazad
Vrh Dno