Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
557
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
Woofer možeš, teoretski, da staviš gde hoćeš jer te frekvencije ne registrujemo odakle dolaze. Ako kojim slučajem registruješ odakle dolazi, neko pravilo je da bude ispred tebe
 
Preporuka za SB do 400eur?
Yamaha yas-207 i samsung hw ms-650 su mi zapali za oko.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Yamaha YAs-S-207 je odličan samo za filmove. Za drugo ne. Iz iskustva.
Post automatically merged:

Pozdrav narode,

Da li neko ima utisak ili iskustvo kako bi izgledao Samsung t650 sa dodatna dva SWA-8500S zvučnika, koliko je to praktično i efikasno? Trenutno je akcija i 5.1 HW-Q60T se može naći za samo par hiljana više - kakve su prednosti skupljeg modela osim što ima više zvučnika?!

Kakvi su utisci oko TS Virtual X, koliko to može da igra ulogu surrounda?!

Ima li neka bolja opcija na pučini?

Potreban hitan odgovor, jer mislim da ove akcije ne traju još dugo.
DTS Virtual X kod Yamahe YAS-207 je zanimljiv samo kod filmova. Imaš utisak da je zvučno dešavanje ispred tva ali nikako iza tebe. Možda taj pozadinski zvuk zavisi i od audio formata filma ali... niš posebno.
Post automatically merged:

Jel ok cena za Yamahu yas 207, 40k rsd?
Ako ćeš samo da ga korištiš uz filmove da. Za HiFi nije.
 
Imam u ponudi ova dva soundbara:

HW-T650/ENSamsung HW-T650/EN soundbar
224 EUR​
HW-Q800T/ENSamsung HW-Q800T/EN soundbar
472 EUR​

Vrijedi li Q800T više nego duplo para? Znam da podržava Atmos ali pitanje je kako bih ja sa mojim Sony XE850 TV-om mogao da iskoristim s obzirom da TV nema eARC port već samo ARC ?
 
Uzeh ovaj HW-T650, nisam ga nešto testirao ali iskreno nisam nešto oduševljen, da ne kažem razočaran. Niski tonovi nisu problem, ima taj sub koji radi skroz ok posao, već sam više očekivao od tog centralnog zvučnika, jednostavno nije glasan dovoljno, mora baš da se pojača pozamašno da bi se dobio neki efekat. (probao sam sa različitim presetima, nije u tome problem). Do juče koristio B&O Beolab 8000 (prebacio ih u sobu) koji su namjenski za muziku ali ispade da rade bolje posao i što se multimedie tiče. :)

Zvučnici su spojeni sa TV-om preko HDMI-a, ARC, vidim da je došao i optički kabl ali sumnjam da bi dobio šta bolji rezultat, čak u instrukcijama kažu da je optičko povezivanje namijenjeno isključivo za televizore koji nemaju ARC port.

Na RTINGS pominju full imerzivan zvuk kod ovih zvučnika, to je ili šala ili sam ja gluv. :)
 
Sa optickim kablom je muka i sa uskladjivanjem slike i zvuka i na nekim televizorima ne mozes ni da ugasis zvuk sa TV-a, pa zna da i to bude problem. HDMI svakako je bolja opcija.
 
Možda sam malo pretjerao, odgledah par filmova i serija, skroz ok za te pare. (HW-T650)
 
Ja imam YAS 207. Nije loš za multimediju. Ima par stvarčica koje mi smetaju ali... Mora da stoji na JAKO RAVNOJ podlozi (velika slova jer je ovo jako važno). Kod mene stoji na parketu koji nije baš ravan i povremeno se nasloni na sto i onda se ponaša kao da je prolupao. I povremeno (bar jednom dnevno a nekad i češće) ima jak pop kao da pukne. Obično voli to da uradi oko ponoći. I gubi konekciju sa sub vuferom. Onda ga isključim i ponovo uključim i radi (OFF/ON). I najiritantniji deo za koji ne znam da li je samo do mene ili ne, ako je uključen ARC DHMI optički ulaz ne radi. Samsung 55R8002 je nakačen preko HDMi na ARC i ne može onda da radi optički uopše, kad isključim HDMI radi optika.
 
Potreban mi je savet sta uzeti za poboljsanje audio iskustva prilikom gledanja filmova i slusanja muzike sa yt na tv-u. :D
Tv je ovaj https://www.panasonic.com/uk/support/discontinued-products/televisions/tx-49ex600b.specs.html
I za sada ga ne bih menjao.
Kao sto mozete primetiti na osnovu pitanja i na osnovu toga sto do sada nisam koristio nikakve dodatne zvucnike, ja i nisam neki audiofil :)
Ono sto bih voleo je da dobijem bolji zvuk za gledanje streaming service-a i za slusanje muzike preko yt.
Budzet je do 500e recimo, voleo bih da bude manje.
Useljavam se u nov stan tako da razvlacenje kablova jeste moguce, ali to bih radio samo ako se time dobija znacajno bolji kvalitet, koji cu ja lako prepoznati :D
 
vredi li sonos tih para? konkretno me zanima sonos beam...imam sony soundbar ali to mi je tek nešto bolje od tv, meni je sve to tanko i kilavo...nemam prostora za sub, a i tih 500 evra za beam je neki plafon koji bih dao za soundbar...
 
I najiritantniji deo za koji ne znam da li je samo do mene ili ne, ako je uključen ARC DHMI optički ulaz ne radi. Samsung 55R8002 je nakačen preko HDMi na ARC i ne može onda da radi optički uopše, kad isključim HDMI radi optika.
Ne može oba, samo 1 izlaz aktivan. A prednost je na HDMI.
 
Dajte predlog za neki 2.1 soundbar do/oko 20.000 dinara, vidim i čujem da mi tata u poslednje vreme voli da pojača neki narodnjak na TV-u kada se nađe na programu, a čuo sam u nekoj priči da se žali na zvuk sa TV-a, pa bih da ga častim. Prednost HDMI da ima zbog ARC-a ako mogu da povežem sa D3 mini.
 
Uzeo na kraju Samsung HW-A650 model, 29.990 plaćen. Čitao sam neki review i shvatio sam da se ovaj model prosto isplati u tom jeftinijem rangu Best buy. Razlika u kvalitetu zvuka zemlja i nebo u odnosu na zvuk sa TV-a, pošto volim tati da pustim plejlistu "60 najlepših narodnih pesama", na nekoj numeri se čuje i sintisajzer što se inače i ne čuje preko TV-a, bas odličan. Samo da provalim kako da poteram da mogu sa daljinskim od TV-a da upravljam jačinom zvuka, doduše vučem TV sa D3 mini HDMI, sada sam povezao na optiku i D.IN režim rada, uključio LG sinhronizaciju i radi odlično. :)
 

Prilozi

  • PXL_20210919_212857702.jpg
    PXL_20210919_212857702.jpg
    178.3 KB · Pregleda: 67
  • PXL_20210919_212214070~2.jpg
    PXL_20210919_212214070~2.jpg
    219.4 KB · Pregleda: 71
Ja imam T-650, gotovo je identičan model kao taj tvoj i moram priznati da nakon što sam ga propisno ocrnio prvog dana upotrebe, jako sam prijatno iznenađen.

Stavio sam raspon od 0-100 da se može pojačati, gotovo mi je nevjerovatno da čak i kad se odvrne propisno - nema distorzije zvuka. Skroz je dobar i za muziku mada sub držim na -1 eventualno 0, preko toga u situacijama kad se pojača content, bas bude prilično boomy što nije po mom ukusu.

Zamjerka jedino na sinhronizaciju među daljinskim, toliko loše radi sa mojim SonyTV daljinskim da sam prinuđen da koristim i daljinac od soundbara
 
Potreban mi je stereo soundbar sa integrisanim subom. Vise bih slusao muziku tipa YT/Spotify. Verujem da bi bio ok i za filmove. Tv je LG (HDMIarc, optic, wifi) Budzet je max. 150e i da ima ovde servis u Srbiji.
 
Iskreno za
Potreban mi je stereo soundbar sa integrisanim subom. Vise bih slusao muziku tipa YT/Spotify. Verujem da bi bio ok i za filmove. Tv je LG (HDMIarc, optic, wifi) Budzet je max. 150e i da ima ovde servis u Srbiji.

Soundbar kupuješ za gledanje TVa i eventualno usput slušenje muzike. Nikako obrnuto.
U cenovnom rangu teško da imaš sb sa integrisanm SUBom.
Recimo 2 modela koja bih ja pogleda Sony HTSF150 ili JBL 2.0 All In One
Ako bi se ipak odlučio na odvojeni sub (topla preporuka), onda recimo LG SN4 (nešto malo preko zacrtanog budžeta)

Ipak, ako je prioritet slušanje muzike još jednom razmisli da li ti treba SB ili da ideš na neko drugo rešenje.
 
U cenovnom rangu teško da imaš sb sa integrisanm SUBom.
Recimo 2 modela koja bih ja pogleda Sony HTSF150 ili JBL 2.0 All In One
Ako bi se ipak odlučio na odvojeni sub (topla preporuka), onda recimo LG SN4.
Sve se slazem sa tobom, svestan sam sta se dobija za ulozeni novac. Za vise bih gledao neki sistem (zvucnici, pojacalo) ali nemam mesta. Samo bih hteo da iskljucim te "ocajne" zvucnike na (svakom) lcd tv-u. Mozda gresim ali za filmove mi nije toliko bitan neki suround sistem.

U svakom slucaju hvala na brzom odgovoru. Pogledacu ova dva prvo predlozena
  • Sony HTSF 150
  • JBL 2.0 All In One
Ako neko ima neposredno iskustvo sa ovakvim tipom soundara, molim pisite.
 
U cenovnom rangu u kome tražiš soundbar dobićeš svakako bolji zvuk nego što ti dolazi sa TVa, ali ne očekuj previše. Možda treba to prvo da poslušaš pre nego što se odlučiš za kupovinu. Pogotovu slušanje muzike. Imaju u vidu da je soundbar je samim oblikom veliki zvučni kompromis koji masovno digitalno procesira zvuk da bi dočarao zvučnu sliku koja dolazi sa TVa/plejera/Netflixa ili odakle već primaš signal.

Ja sam uzeo dosta jak model i meni to zvuči odlično za gledanje filmova, pogotovu ako imaju neki od novijih DTS i Dobly standarda. Pandan setup sa AVom i zvučnicima bi bio višesttruko skuplji i dodatno bi verovatno značilo i razvod :)
 
imam ja pomenuti sony 150...ne očekuj previše, ali za te pare teško i da može bolje...prosto je tanak u basu a onda su i dijalozi isti takvi...za muziku isto ništa posebno...još je to i jedan od bolje ocenjenih jeftinijih modela...sve je to tanko...ali nemam mesta za veći i a lepo se uklopio uz venge policu...:)

sub je verovatno bolje rešenje, ali i to mora da bude neki ozbiljniji model sa subom, inače dobiješ samo dodatno tumpanje basova...
 
Nazad
Vrh Dno