Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
557
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
Ima neko iskustvo sa Samsung hw-t550 ?

Po netu nasao da je best buy budget soundbar.

Gledao i Sony ht-s350 ali nema USB ulaz kako bi povezao USB sa muzikom...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Evo sad posle godinu dana utisaka mogu reci da je Samsung Q70R ozbiljna sprava, gruva kada se pojaca, ako se slusa neki lagani jazz takodje zna da "prikaze" skoro sve kako treba.
Prosto ako ste u problemu sa prostorom kao sto sam ja bio i soundbar vam je jedina opcija razmislite o ovom uredjaju.

https://www.rtings.com/soundbar/reviews/samsung/hw-q70r

p.s. vidim da nema u prodaji, za ovu godinu ga nasledjuje izgleda HW-Q70T
 
Meni su LG TV I Yamaha soundbar povezanI samo hdmi kablom. Soundbar se pali I gasi kada I tv a i zvukom manipisem samo daljinskim od tv-a. Naravno arc hdmi ulaz na tv.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

isto i kod mene...samsung tv i sony soundbar...tv i soundbar povezani hdmi kablom, soundbar se pali/gasi zajedno sa tv-om i kontroliše daljinskim od tv-a...
 
Uzeh i ja T650, nisam ni video ovde da se spominje.
Vredi li čemu taj update fw?

Inače, nekako sam više očekivao, šta znam. Opet, za 24k teško da ima bolje.
Spojio sam i optički i ARC sa MU6172, koristim ARC i radi DD koliko sam video. DD+nema podršku, a negde na netu sam našao kao da ima. Valjda je to OK?
 
Otkačio sam optički, a ARC ne mogu da nateram da radi.
Jel ima neka fora tu?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ne bih znao.

Inače, proradio ARC. Sve OK.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Evo i ja da se pohvalim sa Samsungom Q950T i to poslednji neotpakovan primerak po 97700. Soundbar je perfektan.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Koja jeftinija varijanta bi bila dobra za jasan dijalog na TV-u i u filmovima (za kevu)?

Vidim da rtings preporučuje Sony HT-SF200 baš po tom kriterijumu, a čak ni Ht-sf100 (možda je to kod nas sf150) nije bitno lošiji.

Nisam upućen, pa ako ima neko poznato i relativno jeftino rešenje, preporučite.
 
Koliko sam ja ispratio, za jasan dijalog je uglavnom bitno da ima i centralni zvučnik u soundbaru, tj. neki 3.1 ili 3.0 sistem.

Mada, rtings dobre recenzije radi, tako da ako oni kažu da je taj sony ok, verovatno i jeste.
 
Vidim da za 100+e ima LG SJ2.
Da li ga mozda neko koristi i da li je bolje da tv prikacim na pojacalo i 5 zvucnika (dva prednja,dva zadnja i centralni zvucnik - nemam subwoofer) ili da kupim taj soundbar tv je LG55SM8200PLA.
 
To je baš base model soundbara, tako da su pojačalo (sa optičkim ulazom) i 5.0 sistem zvučnika sigurno bolje rešenje.
Bolje su rešenje i od mnogo skupljih soundbarova.
 
Ne mogu da nađem na forumu, a da ne otvatam novu temu, problem je kvar soundbar-a.
Naime, duuuugo je dobro radio Panasonic SC-HTB10, jednodelna 2.1 daska. Međutim počeo da se sam gasi. Priključen na TV preko HDMI (ARC). Kada se upali TV i soundbar se upali, zasvetli dioda i odmah se ugasi. Ako probam da ga upalim na on/off dugme, isto ili se nekada prevari pa radi malo duže. Ovaj problem je veoma raširen na netu, ali je malo datih rešenja. Ne pomažu razni reseti, zamene kablova, prebacivanje na optički...
Moram da priznam da mi je žao da ga pošaljem u večna lovišta pa se mislim da ga dam u neki servis. Da se proba da se popravi, naravno za razumnu cenu ako može. Mislio sam da ga povežem na drugi TV sa kojim je i bio povezan.
Da li neko zna pouzdan servis ili osobu koja može da uradi inspekciju uređaja i eventualnu popravku?
 
Hm.

Kako ćeš sa ovim da proslediš 5.0 sa televizora do pojačala kad taj DAC ima samo stereo output?


p.s. Nisam imao konktakt sa ovakvim uređajima, pa možda grešim kako rade.
 
Ne mogu da nađem na forumu, a da ne otvatam novu temu, problem je kvar soundbar-a.
Naime, duuuugo je dobro radio Panasonic SC-HTB10, jednodelna 2.1 daska. Međutim počeo da se sam gasi. Priključen na TV preko HDMI (ARC). Kada se upali TV i soundbar se upali, zasvetli dioda i odmah se ugasi. Ako probam da ga upalim na on/off dugme, isto ili se nekada prevari pa radi malo duže. Ovaj problem je veoma raširen na netu, ali je malo datih rešenja. Ne pomažu razni reseti, zamene kablova, prebacivanje na optički...
Moram da priznam da mi je žao da ga pošaljem u večna lovišta pa se mislim da ga dam u neki servis. Da se proba da se popravi, naravno za razumnu cenu ako može. Mislio sam da ga povežem na drugi TV sa kojim je i bio povezan.
Da li neko zna pouzdan servis ili osobu koja može da uradi inspekciju uređaja i eventualnu popravku?

Ovo mi zvuci kao neki problem sa elektrolitima (elektrolitskim kondenzatorima) koji su se isusili/nabubrili. Ja bih prvo to proverio.
To moze da uradi bilo ko, ko je vest sa lemilicom, uglavnom se vidi, lako, a nije ni skupo zameniti.
 
Poslednja izmena:
Pitanje,imam Philipsov TV i veoma iritirajuci problem,naime skala za pojacavanje pristojnu jacinu zvuka daje tek na podeocima 25-30,i bukvalno proces pojacavanja je veoma spor,dok kod vecine televizora krenes od nule i vec na 3-5 stizes do normalne jacine.Posto nikad nisam koristio soundbar zanima me na koji nacin on funkcionise,tj,da li bih pomocu njega mogao da postignem to da i na Philipsu imam dovoljnu jacinu zvuka na 3-10 podeoku. Znaci da kad krenem od nule da pojacavm TV to ne traje 6 sekundi vec 2,ako me razumete
 
Pozdrav narode,

Da li neko ima utisak ili iskustvo kako bi izgledao Samsung t650 sa dodatna dva SWA-8500S zvučnika, koliko je to praktično i efikasno? Trenutno je akcija i 5.1 HW-Q60T se može naći za samo par hiljana više - kakve su prednosti skupljeg modela osim što ima više zvučnika?!

Kakvi su utisci oko TS Virtual X, koliko to može da igra ulogu surrounda?!

Ima li neka bolja opcija na pučini?

Potreban hitan odgovor, jer mislim da ove akcije ne traju još dugo.
 
Moj soundbar LG HLX56S ima bežični woofer.
Gdje je preporuka da se drži, u liniji ispod TV, sa strane pored trosjeda?


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno