Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
557
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
Svaki soundbar će doprineti zvuku. Ali znaš i sam da zavisi od cenovnog ranga koliko će to biti.
Bluetooth ima ograničen protok i domet što si već iskusio. Wifi ima više prednosti. Multiroom setup, veći protok, streaming servisi (Spotify, Amazon, internet radio), neki dolaze sa Google asistentom ili alexom, neki sa oba.

Ja imam bose 700 soundbar, woofer i 2 surround zvučnika. Uključuju se on demand. Kad se sistem ne koristi ide u stand-by, čim uključim tv i zvučnici se uključe.

Sent from my secretary using typewriter
 
Hvala na odgovorima.

Uključuju se on demand. Kad se sistem ne koristi ide u stand-by, čim uključim tv i zvučnici se uključe.
To me zanima, ali mene je zanimalo može li da radi bez uključivanja TV-a. Znači u sobi sam, želim da slušam muziku, na telefonu uključim bluetooth, on prepozna soundbar, i odmah puštam muziku na soundbaru sa telefona, bez uključivanja televizora. Tako nešto mi treba :)

Jer malo mi je glupo da moram uključiti TV da bih slušao muziku sa telefona na soundbaru. Šta će mi u tom slučaju upaljen TV? Da li su svi soundbarovi takvi, da se mora uključiti TV da bi se slušala muzika preko bluetooth?

Ali ako inače soundbarovi rade tako šta se može. Ja sam mislio da mogu da budu u nekom "sleep" režimu i da se mogu aktivirati preko telefona kada je u pitanju samo slušanje muzike.

A sigurno je da im kvalitet zavisi od cijene, mada ja nisam tu prezahtjevan korisnik, nisam neko sa istančanim sluhom, ne treba mi pravi surround, ovi neki modeli koje sam već naveo sa tim nekim cijenama su mi zasad prihvatljivi, samo ne znam kakvi su, kako su ovi Sony modeli kotirani, i ti LG modeli, pa sam zato pitao ako neko može da preporuči neki od njih iz iskustva.
 
naravno da može
 
Ja sam samo dao primer za tv. Iskreno da ti kažem ja ni ne znam da li moj ima neko on/off dugme. Mislim da nema.
Čim pokrenem aplikaciju, prvo što uradi je da ga digne is mrtvih i konektuje se. Iz njegove aplikacije puštam muziku, redje iz telefona

Sent from my secretary using typewriter
 
Hvala na odgovorima.


To me zanima, ali mene je zanimalo može li da radi bez uključivanja TV-a. Znači u sobi sam, želim da slušam muziku, na telefonu uključim bluetooth, on prepozna soundbar, i odmah puštam muziku na soundbaru sa telefona, bez uključivanja televizora. Tako nešto mi treba :)

Jer malo mi je glupo da moram uključiti TV da bih slušao muziku sa telefona na soundbaru. Šta će mi u tom slučaju upaljen TV? Da li su svi soundbarovi takvi, da se mora uključiti TV da bi se slušala muzika preko bluetooth?

Ali ako inače soundbarovi rade tako šta se može. Ja sam mislio da mogu da budu u nekom "sleep" režimu i da se mogu aktivirati preko telefona kada je u pitanju samo slušanje muzike.

A sigurno je da im kvalitet zavisi od cijene, mada ja nisam tu prezahtjevan korisnik, nisam neko sa istančanim sluhom, ne treba mi pravi surround, ovi neki modeli koje sam već naveo sa tim nekim cijenama su mi zasad prihvatljivi, samo ne znam kakvi su, kako su ovi Sony modeli kotirani, i ti LG modeli, pa sam zato pitao ako neko može da preporuči neki od njih iz iskustva.
Brt,odes,poslusas,pa sam odlucis. Ima ljudi koji ce ti reci da je los i onaj od 300-400€,tako da je jako nezahvalno komentarisati oko kvaliteta zvuka...

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Gledao sam u radnji i popričao sa prodavcem, ne može baš tamo da se sluša ali on mi je dosta više hvalio Sony modele nego LG.

Zanimali su me

SONY HTCT290
SONY HTS350
LG SL5Y

On kaže da su ovi Sony modeli dosta bolji, posebno SONY HTCT290, ali je rekao da obratim pažnju i na SONY HTRT3 koji je jedini 5.1 među njima, razlika u cijeni između ta dva je zanemarljiva.

Trebao bih da odlučim danas ili sutra :S:

Koliko sam uspio pronaći, ako bih išao na ovaj koji je 5.1, dužina kablova za ta dva zvučnika koji idu pozadi je 10m. Morao bih da vidim kod kuće da li bih sa tim uopšte mogao da ih razmjestim, ali vidim da ta dva dodatna zvučnika mogu i da idu naprijed, samo se u opcijama podesi da su tako raspoređeni.

Tražim bilo šta što mogu pronaći na internetu o njima ali nema puno, nisam vidio konkretan test nego tu i tamo komentari korisnika, i među njima nekoliko njih za ovaj HTRT3 kažu "cooling fan is a bit noisey", "only issue I have is the loud fan noise". Nisam ni znao da imaju neki cooler :trust:

Da li je neko imao dodira sa ovim modelima i može li da kaže nešto o njima?

Ne znam koliki je kvalitet tog surrounda ako bih baš to napravio u sobi, ako to u ovoj cjenovnoj klasi nije nešto (tim prije što mi je čudno da su oba modela skoro iste cijene) onda je možda bolje da uzmem ovaj koji je 2.1 (HTCT290).
Da li je taj neki cooler stvarno bučan, ako je neko imao dodira sa nekim od ovih modela?

Čitao sam da (bar neki) od ovih Sony modela imaju slab woofer, sad više i ne znam za koji model sam to vidio.

Uputstvo kaže da ruter treba biti udaljen od soundbara bar 10 metara jer može da ometa bluetooth, da li se to stvarno osjeti? :trust:
Meni je ruter odmah iza TV-a a tu ispred TV bi bio soundbar, sve na istom stolu.
 
HTRT3 je prošle godine bio best buy u cenovnoj klasi, ako nije u međuvremenu izašlo nešto bolje, ne razmišljaj se.
 
Hvala za tu informaciju, nisam to znao.
Evo gledam kako bih sa 10 metara kabla u sobu stavio ta dva dodatna zvučnika pa sam se ponadao da je i kod njega woofer povezan sa soundbarom preko bluetooth, pa da woofer stavim negdje tako da mogu lakše staviti dva zadnja zvučnika, ali na HT-RT3 woofer nije povezan sa bluetooth nego kablom, za razliku od HT-CT290 modela.

Ali ovo ne znam koliko je izraženo kada je u pitanju HT-RT3: Sony HT-RT3 Sub-Woofer Cooling Fan Noise, tema sa Sony foruma a tu i tamo sam još negdje vidio da to neko spominje. Još nisam čuo da se stavlja cooler u woofer.
 
Znaš da taj kabl od 10 metara možeš da produžiš/zameniš drugim po potrebi? Za početak, 10m nije malo, a drugo, ako ti fali 2-3 metra da postaviš idealno zadnje satelite, neoj da te to odbija. Ali...

Više razmišljaj u pravcu da li ih možeš idealno ili makar približno idealno raspodeliti u odnosu na poziciju sa koje ćeš ih slušati. Jer, ako imaš situaciju da ti je 10m zaista nedovoljna dužina i zbog toga produžiš te kablove ali na kraju dobiješ situaciju da su ti oba zadnja satelita na <2m od glave a do prednjih imaš 3-4-5 metara, imaćeš realan problem da prednje nećeš čuti koliko će zadnji biti dominantni.

Ovo se lako rešava na sistemima gde imaš AV risiver sa mikrofonom koji pored ostalih stvari u procesu kalibracije sistema meri i kompenzuje latenciju (kašnjenje zvuka usled različitog rastojanja zvučnika od slušaoca) i glasnoću svakog zvučnika (usled različitog rastojanja ali i zbog drugih faktora).

Siguran sam 100% da nijedan soundbar sistem nema mikrofon za kalibraciju, tako da anuliranje latencije otpada. Bilo bi jako zgodno da imaju mogućnost podešavanja glasnoće svakog kanala zasebno, za slučaj da ne možeš obezbediti idealne ili približno idealne uslove za slušanje. Ukoliko ne sediš otprilike na podjednakom rastojanju od svakog zvučnika (ako već nivelacija jačine svakog kanala nije opcija), možda je bolje da ne investiraš u 5.1 konfiguraciju nego 2.1
 
Bose ima neku kalibraciju, dobro on to odradi. I posebno odrediti jačinu kod soundbara za center, treble I bass, posebno zadnje i woofer

Sent from my secretary using typewriter
 
Samo što niko ovde ne razmatra Bose, nego jeftinija rešenja.
 
samo ti je odgovorio na tvrdnju da nijedan soundbar nema mikrofon za kalibraciju :) i ja bejah u zabludi da je tako
 
možda je bolje da ne investiraš u 5.1 konfiguraciju nego 2.1
Hvala na objašnjenjima, baš sam juče zbog ovoga što si napisao gledao u dnevnoj sobi ta rastojanja, TV je 2.5 - 3m ispred mene a sateliti...to zavisi kako bih ih stavio, a tu bi mi trebala stručna pomoć. Naime meni je kauč do zida, zid mi je odmah iza leđa, nije baš tolika soba da imam i slobodnog prostora iza kauča :), pa nisam siguran kako idu sateliti u tom slučaju, da li idu na taj zid koji mi je iza leđa (negdje sa strana bočno ali ipak na taj zid iza leđa), ili idu na zidove sa strana ali negdje u liniji sa kaučem (odmah do zida koji mi je iza leđa).

A u pravu si, i ja razmišljam da bar zasad uzmem 2.1 sistem, ali mi je neko rekao da vidim da li recimo taj Sony HT-CT290 vrijedi 55 € više od LG SL5Y, i 32 € više od LG SK5. A to ne znam :(
Evo šta inače imaju tu i koje su cijene. Pošto čitam i na Amazonu komentare da se kod raznih modela zna desiti da woofer radi samo par dana ili mjeseci radije bih onda klupio ovde kod mene blizu (daju 2 godine garancije) nego preko interneta iz drugog grada, lakše mi je vratiti u ne-daj-bože slučaju.

Sam prodavac u toj radnji mi je dosta hvalio HT-CT290 ispred tih LG modela, i ako je stvarno bolji onda nema problema, ali ne znam da li je to govorio iskreno ili iz ne znam kojih interesa, da proda skuplji model ili šta god. Na moj komentar da bih možda kupio u subotu zamolio je ako može danas, da im to uđe u obračun za ovaj mjesec :) (valjda im to znači nešto).
 
Ljudi, ja samo da pitam bez namere da nešto ili nekoga uvredim,
zanima me gde je opravdanje za davanje toliko para na te soundbar-ove koji se spominju ovde (npr Bose 700 1000€) u odnosu na neku kombinaciju pojačalo i zvučnici, koji mogu da se nađu bruka za te pare, a tek neki polovni.. ?
Ja nisam u HiFi-u ali se interesujem već neko vreme pa me zanima da unapredim zvuk kod sebe, i gledao sam neke sisteme sa recimo Onkyo A-9150 pojačalom koje mnogi hvale (ima i DAC u sebi) i zvučnike kao što su Klipsch RP600M (o kojima je bila pomama na YouTube-u) ili Monitor Audio Bronze, Dali Zensor 3 ili nešto tog tipa. Želim da se ogradim jer nisam imao prilike da to čujem kako zvuči, ali za ovih par meseci što sam čitao, ljudi kažu da ove zvučne kutije ubijaju...
Nemam ništa protiv Bose-a, čak sam bio oduševljen Bose Acoustimass sistemom kada sam ga čuo, tako da verujem da i taj Bose 700 fenomenalno zvuči,
ali opet mnogi tvrde da se Bose i HiFi ne mogu staviti u isti koš...
 
Moje mišljenje je da soundbar treba razmatrati jedino u situaciji kad ste ograničeni prostorom. (sa subom se podrazumijeva). U svakom drugom slučaju je bolje uzeti kvalitetniji stereo (floorstand ili pak 5.1 sistem.)
Ako su filmovi dominantni u odnosu na muziku onda neki koji su deklarisani kao HT - tipa Yamaha NS-777
 
Moze li mala pomoc?

Resio sam da uzmem soundbar, dnevna mi nije prevelika, 25 kvadrata, TV 55" na 3-4m se sedi od njega.
U Tehno***i imam neku reklamaciju pa bih mozda tu izvukao tih 10.000 din. Kod njih mi je jedino zanimljiva Yamaha YAS-207. Imaju i onaj hvaljeni HTRT3 ali mi se ne dopada zvuk i nisu mi potrebni dodatni zvucnici.
Dok na drugom mestu razmatram JBL Bar 2.1 Deep bass.

Neka iskustva, preporuke?
 
Ja sam "dobio" uz lg tv na poklon i sj4 soundbar, ali nisam odusevljen. Cim se to malo jace pojaca, zvucnici krce kao ona prava jeftina audio tehnika (sto zapravo i jeste), doduse zavisi od pesme, sta li, tj pretpostavljam do frekvencije koja se reprodukuje. Cak i film kad gledam pojacan malo vise, dijalozi mogu da krce, zavisi od filma do filma. Sve u svemu bas bzvz da to neko kupi bas ko moze da bira.
 
Ja uzeo 2011 godine LG HLX56S
Vjerovatno postoje sada i bolji modeli, ali za mene je ovo sasvim dovoljna sćvae7za muziku i filmove.

Ne krcka, ne bruji i ima čist zvuk i dobar bass..

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
A LG SL7Y?
Imam ponudu njega da uzmem ali malo testova o njemu ima na netu. Uglavnom SL6Y (doduse trebalo bi da je isti ali bez WiFi)
 
Jel ima neko iskustva sa sony HT-X9000F, koliko vidim on je ulaznica za dolby atmos? Koliko sam citao iskustva korisnika na amazonu ili su odusevljeni ili razocarani. Na recenzijama navode da je los za reprodukciju muzike. Kakav je u poredjenju sa yamahom yas-207 koju strani sajtovi hvale, a sa druge strane slabija je od sonija i nema podrsku za dolby atmos.
 
@dusan92

Upravo u mom izboru sam na kraju kupio taj Sony.
Isao sam u T*****ju da probam Yamahu ali su rasprodate bile sve, a niko drugi nije imao, osim u Savskoj. Yamahu hvale po netu samo tako.
Probao sam Sonyja kod njih u radnji i bio razocaran.

Drugar ga ima, hvalio ga, kaze da je nemoguce da bude los.
Otisao u sam na drugu lokaciju, probao gao, pustio demo za Dolby Atmos i bio odusevljen.

Evo ga, svira vec mesec dana po ceo, povezan na TV.
Za muziku ga slabije koristim, ali za filmove (kad podrzavaju neki bolji sistem) je bruka.

Sve u svemu, zadovoljan sam i nemam promedbi.
 
Razmišljam da li bi bilo dobro rešenje umesto soundbar kupiti zvučnike kao npr. Microlab Solo 16 ili 19?
Veći košta oko 33000din, a manji oko 27000din.

Sent from my Mi 9 SE

Evo i ja da priupitam ovo, deluje mi da je microlab 9c za oko 220 evra bolja kupovina od nekog soundbara za slične pare? Ipak mi se čini da drvene kutije daju bolji zvuk od plastike. Da li je neko poredio ova dva? Prostor nije problem.
Bitno mi je da na jednom daljincu (Samsung smart 49) mogu da podešavam ton, za razliku od sadašnjih Microlab Solo 3 koji nemaju daljinac, niti optiku ili hdmi, vec samo činč.
 
Poslednja izmena:
Imam LG 65SM8600 i uz njega sam na poklon dobio i LG soundbar SL4Y i to se sve lepo bezicno poveze samo od sebe cim se ukljuci u struju, pale se zajedno, gase se zajedno i sve je to super - ali imam neki utisak kao da zvuk maaaaalkice kasni u odnosu na sliku (sto pretpostavljam da je zbog blututa). Hteo bih da izbegnem kablove, ali ako bih povezao optickim kablom da li bi to eliminisalo lag?
 
Imam LG 65SM8600 i uz njega sam na poklon dobio i LG soundbar SL4Y i to se sve lepo bezicno poveze samo od sebe cim se ukljuci u struju, pale se zajedno, gase se zajedno i sve je to super - ali imam neki utisak kao da zvuk maaaaalkice kasni u odnosu na sliku (sto pretpostavljam da je zbog blututa). Hteo bih da izbegnem kablove, ali ako bih povezao optickim kablom da li bi to eliminisalo lag?
Optika je kod mene je eliminisala lag.
 
Hvala, probacu pa cu videti. Neka preporuka za kabl?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Xiaomi ima odlične i pristupačne sounbar-ove. Jedino ne znam da li ih ima u prodaji u Srbiji.
Koliko sam mogao videti, kupovina sa alija iz Srbije ili je nemoguća ili je slanje enormno skupo.
 
Hvala, probacu pa cu videti. Neka preporuka za kabl?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

svaka digitalna konekcija ili radi ili ne,u prevodu tu bi ti maltene parče bakra završilo posao.ne moraš baš kabal sa buvljaka,ali odeš lokalno ako ima normalan šop ili ako naručuješ prvi kršteni sa kp-a i ne beri brigu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno