Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
570
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
Uzeo sam neki hamin u tehnomaniji, videcemo kad povezem da li je resilo lag ili soundbar ide na oglase [emoji23]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Update situacije:
Nema vise delay-a, ali sam izgubio mogucnost povezanosti out of box sto se tice paljenja, gasenja i ostalog. Mogu da podesim da kontrolisem soundbar magic remote-om, ali onda moram da uperim u njega da bih pojacao i nece svaki put da se upali ili ugasi sam od sebe..

edit: upali se zajedno sa tv-om svaki put, a ugasi se automatski ukoliko nema inputa neko vreme..
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao nešto od sledećeg:

Television Settings: You may find that your television is in “game mode”. While this can help with audio during your gaming sessions, it can cause lag when watching movies or live television shows. Your digital audio out settings may also be wrong. Experts often recommend that your TV’s digital audio out signal is set to PCM. You can also play with the A/V sync settings, switching between “On”, “Off” or “Auto” and comparing the resulting sound. (As each television is different, you will have to refer to your device’s owner’s manual for how to do this.) Your television may also have a “Secondary Audio Programming” (SAP) setting as well. Having your SAP setting on “Off” or “Stereo” may help clear any lag as well.
Soundbar Settings: Some Soundbars have audio delay settings. It is recommended that these settings are set to 0 and 300 milliseconds for TV viewing.
 
Ukljucio sam LG Sound Sync u opcijama tako da sada radi kao da je zakacen preko wifi-a :)
 
Jel može neka preporuka za soundbar 250-300€? Ili su ovaj Sony HT-X9000F i yamaha gore navedeni i dalje najbolja kupovina?
Hvala na pomoći.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pozdrav, da li je potrebno da tv i soundbar budu ista marka da bi radilo normalno ili može tv LG a soundbar sony.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Verovatno nećeš moći da pojačavaš soundbar daljinskim od tv-a nego njegovim posebnim... da su i tv i soundbar LG moglo bi i to...
 
^Ja mogu, samo sam u opcijama namestio da zvuk ide preko soundbara. Normalno utišava i pojačava na daljinski od tv. Kao što napisah gore tv Sony, soundbar LG.
 
Isto imam LG tv i LG SN5Y soundbar sa hdmi arc kablom i povezano na bluetooth u sound settings, radi mi kontrola zvuka na daljincu ali mi zvuk kasni u odnosu na sliku kad sam na Yt i kada gledam filmove na Usb a zaključana mi je AV Sync Adjusment zato što je na bluetooth, moraću da probam sa optičkim kablom da rešim problem, drugo sam sve probao.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pa bluetooth je poznat po kasnjenju..bar ove starije verzije..ne znam kako se ponasa verzija 5
 
Da bi arc radio hdmi mora da bude u out na soundbaru i u in na TV-u. I onda TV ne salje zvuk na soundbar. Ja sam spojio optickim kablom tv-out -> soundbar-in, a hdmi sluzi samo za arc i onda soundbar reaguje na daljinski od tv-a.
 
Meni su LG TV I Yamaha soundbar povezanI samo hdmi kablom. Soundbar se pali I gasi kada I tv a i zvukom manipisem samo daljinskim od tv-a. Naravno arc hdmi ulaz na tv.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ne gledam ni settopbox ni sa karticom. Imam instaliranu aplikaciju.
TV je direktno povezan sa soundbar-om I funkcionisu onako kako sam napisao. Nigde nisam ni lominjao set-top box. Nema potrebe da tumacis ono sto sam napisao jer jasno pise. A i bezobrazno he da insinuiras da lazem.

Soundbar je Yamaha ysp 2700, tv je LG c8 55. Samo veza pomocu hdmi kabla I potpuno kontrola preko daljinskog od tv. Naravno u podesavanju TV izabran hdmi arc

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ne znam kako si zakljucio da insinuiram da lazes. Napisao sam kako mislim da to moze da radi.

Probacu tako kako kazes, prosli put mi nije uspelo. Ako mozes da napises kako se zovu ulazi/izlazi na soundbaru i tv-u? Na soundbaru imam arc out, na tvu arc in. Mada je kod mene LG soundbar.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ja sam povezao optickim kablom zbog kasnjenja, a u opcijama tv ukljucite lg sound sync i soundbar se pali i gasi sa tv-om i radi promena jacine zvuka..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
U pravu si, nije sound sync vec simplink

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ispravka jos jedna, postoji i Sound Sync preko kabla
4c8826cf8e9c786431be837f34365b75.jpg



A ovako kontolisem Orion box





Sent from my SM-G975F using Tapatalk
097050723eccde3511527f2f1888524e.jpg
 
Poslednja izmena:
u poslednjih nekoliko update-a na LG su dosta popravili BT sync, tako da kasnjenja skoro da nema ... mislio sam da povezujem zicom tv sa barom ranije, ali sada bas nema potrebe.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Imam Sasmung RU8 seriju i Yamaha YAS207. Sto se tice zvuka samog soundbara tu je ok, ocekivao sam malo vise niskih tonova iz same jedinice ali je jasan i cist. Wuffer daje taj ekstra UMF. E sa sad zurka, istovremeno nemoze da se koristi Optical i ARC. Kad ukljucim ARC ne mogu da izaberem opticki kao input. Komp mi je povezan kroz opticki kabel i ako je HDMI zakacen u ARC nista od kompa. Ako je samo komp zakacen redovno izaberem input. Sledece, svako malo bar jednom dnevno imam bar jedan glasan pop. Uglavnom pred ponoc kad svi spavaju. Zatim, kad je ARC ukljucen soundbar se gasi i pali sa tv-om, volume radi sve kako treba ali se soundbar ugasi sam posle par sati. KAo da smatra da nista na njemu nema pa se automatski ugasi. Wuffer mi stoji ispod stola i vrlo cesto kad ga pomerim/pomerimo pocne da se ponasa/cuje kao da je "produvao". NIje do ovog primerka, ovo je vec drugi. Ne znam da li je dovoljno razlog da ga vrnem u radnju. IMamu mu nesto vise od pola godine.
 
Kako je woofer povezan? Moj bose woofer je isto tako bio. Povremeno da neki zvuk kao da mu je kraj. Bio je bežično povezan, i ispostavilo se da su smetnje od drugih uređaja nakačenih na mrežu. Povezao kablom za soundbar i nikad se više nije ponovilo.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno