Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
557
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
Šta je bolje:
Yamaha YAS-207 ili Sony HT-XF9000 u "nižoj" klasi?
Yamaha YSP-2700 ili Sony HT-ZF9 u "srednjoj" klasi?

Koliko je bitana podrška za Dolby atmos, kad će sadržaj koji se pušta uglavnom biti sa streaminga?
 
A ja se ubih da nadjem model. :D
 
Razmišljam da li bi bilo dobro rešenje umesto soundbar kupiti zvučnike kao npr. Microlab Solo 16 ili 19?
Veći košta oko 33000din, a manji oko 27000din.

Sent from my Mi 9 SE
 
Neka iskustva i preporuke za sound bar, tu negde oko 200-250 evra? Filmovi, muzika, playstation... nista posebno, neki prihvatljiv zvuk. Macku da tera od TV-a da vise ne lezi pred njim :d
 
I mene zanima, cena do 300eur, pretezno za muziku, 20 kvadrata imam i nemam gde da stavim zvucnike pa sam mislio da resim to sa soundbar-om.

Svaka preporuka dobro dosla.
 
Ja uglavnom gledam da uparim Soundbar sa tv-om, znaci da bude ista marka.. Imate dosta modela u tom cenovnom rangu, nijanse su u pitanju.. Pravi kvalitet zvuka dolazi od onih top end modela sa Atmosom..
 
Izabrali smo Sony HT XF9000 bas zbog dolby atmos, JBL gruva ali kazu da je los sa srednjim tonovima. Za sad je paket kod svekrve pa nestrpljivo cekamo bozic da nam uruce poklon :d
 
Da ne busim mehuric nikome, ali svi ti budget SB su po meni isto djavo. Mojima sam uzeo Yamahu Yas-207 i iako osetno bolja od TV zvucnika, pa cak i microlab FC 330 u toj “prostornosti” zvuka ipak nije ni blizu pravog surrounda. Elem, ne mogu da kazem nista za ove skuplje projektore koji su 1000+ eur, ali u budget segmentu mislim da ne treba “bacati” preko 200-250eur.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje uopšte za to kako soundbar radi. Dobio sam nedavno jedan mali bluetooth zvučnik i sviđa mi se da sa telefona puštam muziku na njega, ali on radi tako da ga moram prvo uključiti na dugme na njemu, i kada prestanem puštati muziku nakon manje od 10 minuta se ugasi. Više bi mi odgovaralo da je u "always on" stanju, da uvijek mogu pustiti muziku preko njega bez da moram prvo doći do njega da ga uključim. Da li soundbarovi rade tako da u bilo kom trenutku mogu puštati muziku na njima preko telefona?

I drugo, čitam da neki soundbarovi pored bluetooth imaju i WiFi, za šta im on služi?

Recimo ovaj moj mali bluetooth zvučnik prekida i sjecka muziku ako puštam muziku sa telefona i odem sa telefonom u susjednu sobu. Kako se soundbarovi ponašaju u tom slučaju? Kakav im je domet? Da li im WiFi (ako ga imaju) služi za isto to, samo što ima veći domet?

Nisam neko ko ima istančan sluh, ali da li je sa sondbarom dosta bolji zvuk nego bez njega? Imam TV Sony 55XE8505.

Gledam šta imaju ovde u jednoj radnji pa ako neko ima neku preporuku od sledećeg:

Sony HTCT290.CEL (220 €)
Sony HTS350.CEL (200 €)
Sony HTSF201.CEL (125 €)
LG SL5Y (165 €)
LG SK5 (190 €)
LG SJ4 (153 €)
LG LAS350B (148 €)
 
Meni se zvuk na drugom i trecem lg sa liste nije dopao,dobar bas al visoki nedovoljni,za ostale sony ne znam ove,al koristim xf9 sonija i prezadovoljan,moraces da citas testove i sam da prelomis..
 
Nazad
Vrh Dno